Komunikaty duszpasterskie - 25.07.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 25.07.2021 r.

 1. Dzisiaj IV ostatnia niedziela lipca; przypominamy, iż Msza św. wieczorna w niedziele wakacyjne jest sprawowana o godz. 20. W kościołach dziś zbiórka ofiar do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas.

 1. Z ustanowienia Papieża dzisiaj po raz pierwszy obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych – wszystkim Seniorom składamy najlepsze życzenia – przede wszystkim dobrego zdrowia i radości życia.

 1. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: jutro – św. Joachima i Anny; w czwartek – św. Marty; w sobotę – św. Ignacego z Loyoli.

 1. W piątek wieczorem Msza św. tzw. WSPÓLNA za zmarłych w tym m-cu, polecanych w wypominkach i zm. z naszych rodzin; po Mszy św. wspólna KORONKA.

 1. W sobotę ostatni dzień miesiąca LIPCA.

 1. W przyszłą niedzielę – 1 sierpnia – ofiarami do puszek i modlitwą wspierać będziemy Liban i mieszkańców Bejrutu dotkniętych rok temu tragicznymi wydarzeniami. Na ten temat Słowo Księdza Arcybiskupa: ……

 1. W środy zapraszamy na Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy /można podawać swoje intencje/; a w piątki wieczorem na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 1. Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Badania te są szczególnie zalecane dla osób po przejściu COVID-19. W najbliższą środę /28 lipca/ o godz. 13.00 Ambulans Diagnostyczny ma pojawić się na parkingu przy naszym kościele i umożliwić chętnym przeprowadzenie takich badań. Plakat informujący o tej akcji wywieszony jest w gablocie na zewnątrz kościoła; natomiast ulotki wyłożone są na ławkach pod chórem.

 1. Można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc GRUDZIEŃ. Kancelaria przez okres wakacji czynna jest po południu od 16 do 17.45.

 1. Trwają wakacje i urlopy – pamiętajmy o systematycznych praktykach religijnych oraz bezpieczeństwie podczas podróżowania i odpoczynku.

 1. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest aktualna prasa katolicka. Zachęcamy do nabywania i lektury. W „N” m.in. o pielgrzymowaniu do hiszpańskiego sanktuarium św. Jakuba w Santiago de Compostela; wspomnienie bpa Jana Kulika; w poradach dla zdrowia o pszczelich wspaniałościach i wartościach miodu oraz wiele innych artykułów. W tyg. „Idziemy” m.in. o łasce bycia starszym człowiekiem; jakie jest największe marzenie Papieża; o pieszym pielgrzymowaniu do różnych Sanktuariów; co robił Kościół w czasie pandemii? i inne artykuły.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Barbara Strzelecka l.73; Kazimiera Księżopolska l.95; Danuta Borowska l.97 i Kazimiera Kabat l.89 – wieczny odpoczynek...