Komunikaty duszpasterskie - 29.08.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 29.08.2021 r.

 1. Dzisiaj piąta ostatnia niedziela sierpnia i wakacji; dziś jeszcze wieczorna Msza św. o godz. 20.00; od przyszłej niedzieli o godz. 19.00.

 1. Od piątku rozpoczęli w naszej parafii swoją posługę nowi wikariusze. Przeczytam teraz dekrety powołujące księży do naszej parafii: … Nowym księżom życzymy owocnej posługi.

 1. W środę rozpoczniemy nowy miesiąc – WRZESIEŃ. 1 września to data szczególna w historii naszej Ojczyzny – 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ofiarach tamtych tragicznych lat.

 1. W środę rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. W związku z tym o godz. 8.00 Msza św. w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich pracowników szkół – zapraszamy. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom rozpoczynającym naukę w drugą niedzielę września czyli 12 IX na Mszy św. o godz. 11.00.

 1. W tym tygodniu I czw.; I pt i I sobota miesiąca – nabożeństwa wynagradzające w I piątek po Mszy św. o godz. 8 i 18; w I sobotę – po Mszy św. o godz. 8.00. Spowiedź na każdej Mszy św. a w I piątek także od godz. 17.30 – zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania ze spowiedzi. Do chorych księża udadzą się w I pt. od godz. 9.00 – prosimy po wakacjach o potwierdzenie wizyty u wcześniej zgłoszonych osób a także o nowe zgłoszenia.

 1. Istnieje możliwość zanoszenia Komunii św. chorym do domu w niedziele – taką posługę podejmuje nadzwyczajny szafarz Komunii św. P. Grzegorz wyraził gotowość zanoszenia P. Jezusa do domów chorych – oczekujemy na zgłoszenia.

 1. W przyszłą niedzielę 5 września na Mszy św. o godz. 9.30 złożymy dziękczynną ofiarę Panu Bogu za tegoroczne plony ziemi i pracę rolników – czyli parafialne dożynki. Zapraszamy już dzisiaj do włączenia się we wspólne dziękczynienie.

 1. Od środy można będzie rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc LUTY. Kancelaria czynna jest po południu od 16 do 17.45. W tym tyg. są wolne int. w pon.; wtorek i czwartek w różnych godz. – można skorzystać z okazji.

 1. Rektor Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń informuje Parafian Przemienienia Pańskiego w Łodzi, iż mieszkający na terenie naszej Parafii diakon Szymon BROT, 18 września o godz. 9.00 w Archikatedrze ma otrzymać święcenia kapłańskie. Prymicje w naszej Parafii są przewidziane następnego dnia 19 IX /niedzielę/ na Mszy św. o 12.30. Kandydatów do święceń obejmujemy szczególną modlitwą.

 1. Dom Księży Emerytów na Chojnach boryka się z problemem braku codziennej opieki dla 30 księży. Dyrektor Domu – ks. Tomasz Falak zwraca się z prośbą do emerytowanych pielęgniarek lub innych osób, które chciałyby się zająć księżmi wymagającymi pomocy w ramach umowy o pracę, o kontakt – telefon dla zainteresowanych osób w zakrystii lub kancelarii.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę; w kancelarii i przesyłane na konto parafii – Bóg zapłać.

 1. Akcja Katolicka organizuje wyjazd na pielgrzymki: 2 IX /czw./ do Kalisza i 4 IX /sob./do Torunia– zapisy u p. Pogorzelskiego.

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W tyg. „N” m.in. o sytuacji na granicy Polksko-Białoruskiej; jaka szkoła czeka uczniów? I co przyniesie nowy rok szkolny; w dodatku łódzkim zaproszenie do włączenia się w różne formy Nowej Ewangelizacji; rozmowa ze złotym medalistą olimpijskim i inne ciekawe artykuły. W tyg. „Idziemy” rozmowa z ks. kard. Nyczem o beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia; „Szkoła po nowemu”- o zmianach w nowym roku szkolnym; relacja z pogrzebu abpa Hosera i inne. Polecamy też „Gościa Niedzielnego”. Obok prasy wyłożone są Kalendarze Misyjne na Nowy Rok – ofiara 10 zł na wsparcie Misji.

 1. Ks. abp Grzegorz RYŚ zaprasza do aktywnego udziału we wrześniowych wydarzeniach związanych z Ewangelizacją wiernych naszego miasta i archidiecezji. Pierwszym takim wydarzeniem będzie JERYCHO MODLITEWNE. Polega ono nieustannej modlitwie przez 7 dni i nocy od godz. 18.00 – 1 września do godz. 18.00 – 8 września. W naszym mieście modlitwa taka będzie w dwóch kościołach: Matki Boskiej Fatimskiej przy ul. Kilińskiego i Karmelitanek Bosych przy ul. Teresy. Ks. abp kieruje swoje zaproszenie do wszystkich wspólnot parafialnych, ruchów i stowarzyszeń a także osób indywidualnych. Zachęcamy także i my, by od do 8 września w dogodnym czasie włączyć się w modlitewne czuwanie. O dalszych wydarzeniach Ewangelizacyjnych będziemy informować w stosownym czasie co do ich wydarzeń.

 1. Studium Organistowskie podejmuje rekrutacje na nowy rok akademicki. Rozmowa kwalifikacyjna dla chętnych będzie 15 września od godz. 17.00. Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną /zainteresowanym osobom służymy adresem i telefonem/

 1. Dom Seniora „Pomocna Dłoń” w Kaszewicach koło Bełchatowa oferuje pobyt całodobowy dla pensjonariuszy w nowo oddanym ośrodku i zapewnia bardzo dobre warunki. Również służymy adresem elektronicznym i telefonami.

 1. W ostatnim tyg. odeszła do wieczności śp. Halina Woźniak l.88 – wieczny odpoczynek..