Komunikaty duszpasterskie - 12.09.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 12.09.2021 r.

 1. Dzisiaj druga niedziela września; po Mszy św. o godz. 8.00 – spotkanie grupy Rycerstwa Niepokalanej; o godz. 18.30 – adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy; o godz. 19.00 – wieczorna Msza św. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom rozpoczynającym naukę szkolną i specjalne błog. dla nich.

 1. W tym tygodniu przypadają wspomnienia i święta: w pon. – św. Jana Chryzostoma; we wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w środę – NMP Bolesnej; w czwartek – św. Korneliusza i Cypriana; w sobotę – św. Stanisława Kostki, patrona naszej archidiecezji i archikatedry.

 1. Jutro – w poniedziałek – 13 września – zatem kolejne Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową po wieczornej Mszy św. – serdecznie zapraszamy.

 1. W najbliższą sobotę na Mszy św. o godz. 9.00 w Archikatedrze, nasz parafianin diakon Szymon BROT wraz z trzema kolegami z rąk ks. abpa G. RYSIA przyjmą święcenia kapłańskie. Prymicje w naszej Parafii są przewidziane następnego dnia 19 IX /niedzielę/ na Mszy św. o 12.30. Przyszłych kapłanów obejmujemy modlitwą.

 1. Rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny – przypominamy rodzicom, dzieciom i młodzieży o obowiązku uczestniczenia w niedzielnych Mszach św. z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych a także o obowiązku uczestniczenia dzieci i młodzieży na katechezie szkolnej – prosimy rodziców dzieci o odpowiedzialne podejście do tej sprawy.

 1. W następny poniedziałek /20 września/ po wieczornej Mszy św. a więc ok. 18.45 w kościele będzie pierwsze spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do I Komunii świętej. Natomiast w poniedziałek za dwa tygodnie /27 września/ po wieczornej Mszy św. spotkanie rodziców i młodzieży z kl. VII, która rozpoczyna swoje przygotowanie do s. bierzmowania. Będą przekazane ważne kwestie organizacyjne, bardzo prosimy o obecność.

 1. Wznawiamy spotkania wszystkich istniejących grup parafialnych według dotychczasowego harmonogramu. Jednocześnie prosimy o większe zainteresowanie się istniejącymi grupami /Grupa Różańcowa; Rycerstwa Niepokalanej; Asysta; Chór; Akcja Katolicka; Caritas Parafialna; Schola - rodzice i dzieci; Grupa O. Pio/. Wszystkie grupy oczekują nowych osób, chcących realizować swoje zainteresowania. Szczególnie grupa Żywego Różańca prosi o nowe osoby, gdyż brakuje do utworzenia tzw. wianków różańcowych. Prosimy zatem o większą otwartość i zaangażowanie.

 1. W piątek wieczorem po Koronce spotkanie osób z grupy Akcji Katolickiej.

 1. Można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc LUTY. Kancelaria czynna jest po południu od 16 do 17.45. Prosimy o wcześniejsze potwierdzanie zarezerwowanych terminów Mszy św. i podawanie konkretnych intencji przynajmniej z dwu tygodniowym wyprzedzeniem. Jeśli nie będą one potwierdzone będziemy przyjmować nowe intencje. W tym tygodniu są wolne int.: jutro o godz. 8.00 i w pt. o 18

 1. Dziękujemy za ofiary składane na funkcjonowanie Parafii – Bóg zapłać. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka ofiar do puszek jako pomoc dla mieszkańców Afganistanu, zebrano w parafii 987 zł i przekazane zostały one na konto Caritas – Bóg zapłać.

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Dzisiejsze numery przybliżają nam postacie nowych błogosławionych; znajdziemy świadectwa osób, które doświadczyły cudu uzdrowienia i wiele innych ciekawych artykułów z bieżących wydarzeń w Kościele i świecie. W „N” specjalny bezpłatny dodatek na beatyfikację. Obok prasy wyłożone są Kalendarze Misyjne na Nowy Rok – ofiara 10 zł na wsparcie Misji.

 1. 2 października /w sobotę/ planujemy zorganizowanie pielgrzymki dziękczynnej za beatyfikację ks. Kard. Wyszyńskiego do Warszawy. W programie pielgrzymki nawiedzenie świątyni Opatrzności Bożej i Muzeum poświęcone ks. Prymasowi; zwiedzanie nowej świątyni; następnie przejazd do archikatedry i modlitwy przy grobie nowego błogosławionego; Msza św. oraz w drodze powrotnej nawiedzenie Niepokalanowa i obiad. Koszt całkowity pielgrzymki 150 zł. /w tym przejazd autokarem, ubezpieczenie grupy; obiad w Niepokalanowie; przewodnik/. Wyjazd spod k-ła 2 października o godz. 7.00. Zapisywać się można od jutra w kancelarii.

 1. Na stadionie żużlowym ORŁA trwa wielka akcja Ewangelizacji wiernych naszego miasta. Dzisiaj od godz. 19.00 specjalny program a o godz. 20.00 dziękczynna Msza św. za beatyfikację ks. kard. Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej; natomiast w poniedziałek również na stadionie żużlowym Orła od godz. 9.00 spotkanie dla młodzieży szkolnej tzw. ARENA MŁODYCH. Ks. abp serdecznie wszystkich zaprasza.

 1. Z racji przeżywanego Jubileuszu Archidiecezji od przyszłej niedzieli do środy 22 IX w kościołach stacyjnych odbywać się będą REKOLEKCJE EWANGELIZACYJNE. Naszym kościołem stacyjnym jest kościół św. Wojciecha. Codziennie od niedzieli /19 IX do środy 22 IX/ o godz. 19.00 będą spotkania dla wszystkich poświęcone m.in. adoracji, dzieleniem się świadectwem wiary, możliwością spowiedzi, przewidziane są modlitwy wstawiennicze, droga krzyżowa i wybór Jezusa jako Pana i Zbawiciela. Zamysłem tych rekolekcji jest, aby osoby ugruntowane w wierze poczuły się posłane na wzór Apostołów i próbowały swoim słowem i autorytetem przyprowadzić do Jezusa i Kościoła zagubionych i wątpiących. Prosimy o włączenie się w tą akcję i podjęcie działań w swoich środowiskach w duchu odpowiedzialności za naszych bliskich na płaszczyźnie wiary. Na ławkach pod chórem wyłożony jest program tych spotkań – można go wziąć do wykorzystania.

 1. W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Janina Klimczak l.88; Tadeusz Przybylski l.81; Krystyna Krakowiak l.96 i Ludwik Tomaszewski l.85 – wieczny odpoczynek….