Komunikaty duszpasterskie - 26.09.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 26.09.2021 r.

 1. Dzisiaj IV ostatnia niedziela września; od godz. 18.30 – adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy; o godz. 19.00 – wieczorna Msza św. Dzisiaj w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych uczestniczących w Mszach św. i przystępujących do Komunii św.

 1. Jutro po wieczornej Mszy św. spotkanie rodziców i młodzieży z kl. VII, która rozpoczyna swoje przygotowanie do s. bierzmowania. Prosimy o obecność.

 1. W tym tygodniu przypadają wspomnienia i święta: w pon. – św. Wincentego a Paulo; we wtorek – św. Wacława; w środę – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w czwartek – św. Hieronima; w piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus; w sobotę – Świętych Aniołów Stróżów.

 1. We wtorek – 28 września – w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćko – tradycyjna akcja modlitewna „Koronka na ulicach miast”. O godz. 15.00 zgromadzimy się przy figurze Matki Bożej przed kościołem i wspólnie modlić się będziemy o Miłosierdzie i pokój na świecie. Serdecznie zapraszamy.

 1. W piątek rozpoczniemy nowy miesiąc PAŹDZIERNIK, który w tradycji Kościoła przeżywany jest jako miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich do udziału – a szczególnie dzieci I-komunijne wraz z rodzicami oraz młodzież, która przygotowuje się do s. bierzmowania. Nabożeństwa różańcowe codzienne po wieczornej Mszy św.; w niedziele – o godz. 18.15; natomiast dla dzieci komunijnych i rodziców – we wtorki i czwartki o godz. 17.00. Dzieci otrzymywać będą specjalne wyklejanki.

 1. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca – okazja do spowiedzi. Nabożeństwa wynagradzające do Serca P. Jezusa i Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 8.00. Do chorych księża udadzą się od godz. 9.00 – można zgłaszać chorych na wizytę I-piątkową. Spowiedź na Mszach św. i po południu od 17.30.

 1. W sobotę pielgrzymka dziękczynna do Warszawy za beatyfikację ks. Kard. Wyszyńskiego W drodze powrotnej nawiedzenie Niepokalanowa i obiad. Zbiórka osób o 6.45; wyjazd spod k-ła o godz. 7.00.

 1. W następną niedzielę /3 października/ na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie różańców dzieciom I-komunijnym; różańce zakupują indywidualnie rodzice.

 1. Kancelaria czynna jest po południu od 16 do 17.45. O piątku można rezerwować terminy Mszy św. na MARZEC.

 1. Dziękujemy za ofiary składane na funkcjonowanie Parafii – Bóg zapłać.

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Redaktor „N” apeluje o zatrzymanie agresji wobec wierzących; relacja z pielgrzymki papieża na Słowację; bieżące wydarzenia w naszej archidiecezji; w kuchni „N” przepisy z grzybów a lekarz radzi jak ustrzec się kleszczy – to tylko niektóre tytuły. W tyg. „Idziemy” – o przenikaniu się Religi w kulturze i kultury w religii; o wartości modlitwy w życiu Norwida; Papież Franciszek na Słowacji i inne. Polecamy też Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci.

 1. W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Regina Kotela l.90; Jadwiga Siotor l.77; Zygmunt Golinowski l.76 i Michał Kołodziejczyk l.90 – wieczny odpoczynek….