Komunikaty duszpasterskie - 24.10.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 24.10.2021 r.

  1. Dzisiaj IV niedziela października; o godz. 18.15 – nabożeństwo różańcowe; o godz. 19.00 – wieczorna Msza św. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny - w przyszłą niedzielę na zakończenie Tyg. Misyjnego będzie zbiórka ofiar do puszek na Misje.

  1. W tym tygodniu w czwartek przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

  1. W piątek – ostatni piątek miesiąca, wieczorem tzw. Msza św. WSPÓLNA za zmarłych w tym tygodniu, polecanych w wypominkach, zmarłych z grup parafialnych oraz dusze w czyśćcu. Po Mszy św. RÓŻANIEC za tych zmarłych.

  1. W ostatni weekend października a więc za tydzień – w nocy z soboty na niedzielę – zmieniamy czas na zimowy, cofamy zegary o 1 godzinę, zatem śpimy godzinę dłużej.

  1. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony szczególnej pamięci zmarłych. W kancelarii można zgłaszać zmarłych na tzw. wypominki, by przez cały rok modlić się za zmarłych i wypraszać im łaskę nieba. Na stolikach pod chórem wyłożone są kartki wspominkowe, które można wziąć do domu, wpisać zmarłych i przekazać księżom. Można też rezerwować terminy intencji mszalnych na m-c MARZEC. Przypominamy, iż kancelaria jest czynna po południu /16-17.45/

  1. W I niedzielę LISTOPADA /7 XI/, na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie książeczek jako kolejnej pamiątki I-komunijnej dzieciom. Książeczki zakupują indywidualnie rodzice.

  1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze „N” m.in. wspomnienia osoby JPII przez bliskiego współpracownika; na czym polega posługa misyjna przybliża nam bp Mazur odpowiedzialny na Misje; w dodatku łódzkim znajdziemy m.in. historię parafii M.B/Bolesnej na Teofilowie i św. Maksymiliana na Dąbrowie; w poradach zdrowotnych o cennych właściwościach polskiej cytryny czyli pigwy. Tygodnik „Idziemy” podejmuje temat „Po co nam Misje” i oczywiście inne artykuły. Polecamy też Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci.

  1. Siostry Honoratki zapraszają na cykl spotkań „Rodzina w Biblii”. Pierwsze spotkanie 6 listopada /sobota/ o godz. 10.00 w domu sióstr przy ul. Lokatorskiej 12

  1. Jak dowiadujemy się z mediów czwarta fala pandemii przybiera na sile. Opierając się na opinii autorytetów medycznych apelujemy o właściwe i odpowiedzialne traktowanie zagrożenia; zaszczepieniu się, zachowaniu dystansu, dezynfekcji dłoni a w pomieszczeniach zamkniętych – także w kościele - stosowanie maseczek na usta i nos.

  1. W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Halina Kanecka l.69; Mieczysław Stanisławski l.82; Halina Kaczmarek l.83; Eugeniusz Gawroński l.89 i Ewa Kossak l. 65 – wieczny odpoczynek….