Komunikaty duszpasterskie - 21.11.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 21.11.2021 r.

  1. Dzisiaj III niedziela listopada, XXXIV ostatnia Niedziela Roku Kościelnego, przeżywana jako Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Serca P. Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego NSPJ. O godz. 18.30 – Nabożeństwo Różańcowe w intencji o pokój w naszej Ojczyźnie, oddalenie epidemii, w intencji o zdrowie dla chorych i w int. pracowników służby zdrowia; o godz. 19.00 – wieczorna Msza św.

  1. Decyzją Ojca św. dzisiaj ofiarami do puszek wspomagamy migrantów, którym w różnej formie niesie pomoc Caritas Polska.

  1. W tym tygodniu przypadają: jutro – wspomnienie św. Cecylii; a w środę – św. Andrzeja i jego towarzyszy, męczenników. Najbliższa niedziela rozpocznie w Kościele Adwent.

  1. Zachęcamy do pobierania Toreb Miłosierdzia, które są wyłożone na ławkach pod chórem. Zakupione artykuły spożywcze lub chemiczne będą stanowiły wsparcie dla ubogich rodzin. Prosimy też o pomoc starszym osobom ze swojego sąsiedztwa. Na stronie internetowej Caritasu można znaleźć informacje o pomocy osobom bezdomnym i ubogim m.in. gdzie i kiedy są rozdawane ciepłe posiłki oraz innych formach troski wobec osób potrzebujących.

  1. W ubiegłą niedzielę odbywała się zbiórka ofiar do puszek na rzecz ludzi ubogich. W naszej parafii zebraliśmy kwotę 768 zł – wpłacona została do Kurii w ramach pomocy dla Caritas Łódzkiej – Bóg zapłać.

  1. W piątek ostatni piątek listopada, wieczorna Msza św. tzw. WSPÓLNA będzie sprawowana za zmarłych w tym m-cu, polecanych w wypominkach, zmarłych z grup parafialnych, naszych rodzin, ofiarodawców i dusz w czyśćcu – zapraszamy.

  1. W kancelarii są do nabycia poświęcone opłatki i świece adwentowe; można również zgłaszać zmarłych na wypominki oraz rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc KWIECIEŃ. W kościele opłatki oraz świece będą do nabywania w okresie Adwentu – zachęcamy, aby nabywać poświęcone opłatki w parafii a nie od przygodnych osób i niewiadomego pochodzenia.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, w kancelarii lub przesyłane na konto parafialne – Bóg zapłać.

  1. Zachęcamy do włączenia się w Nowennę za Ojczyznę do św. Andrzeja Boboli, wypraszając łaskę oddalenia pandemii i pokojowego zagrożenia na wschodniej granicy. 9 dniowe modlitwy stanowią Litania do św. Andrzeja Boboli oraz modlitwa wstawiennicza na każdy dzień. Materiały do Nowenny możemy znaleźć w Internecie. Prosimy także o przestrzeganie zasad dezynfekcji rąk i noszenia maseczek podczas liturgii.

  1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze „N” m.in. art. „Nie jesteśmy obojętni” – o sytuacji na wschodniej granicy; jak należy rozumieć panowanie Chrystusa Króla; historia życia najstarszego paulina z Jasnej Góry O. Jerzego Tomzińskiego; i inne artykuły. W tyg. „Idziemy” m.in. „Granica coraz gorętsza”. Polecamy też Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci.

W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Jadwiga Kubacka l.78; Irena Łuszczyńska l.96; Sławomir Boryca l.75; Ewa Sobczyk /s.Małgorzata, honoratka/ l.71; Lucyna Fraszka l.69 i Pelagia Dąbrowska l.86 - wieczny odpoczynek racz im dać Panie...