Komunikaty duszpasterskie - 28.11.2021 r.


Komunikaty duszpasterskie - 28.11.2021 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok kościelny, którego hasłem są słowa: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Od godz. 18.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja w ciszy; o godz. 19.00 – wieczorna Msza św.

 1. Czas Adwentu ma podwójny charakter: jest okresem przygotowania do przeżywania pamiątki Bożego Narodzenia oraz powtórnego przyjścia na końcu czasów. Jedną z form przeżywania tego czasu jest uczestniczenie w Adwentowej Mszy św. – Roratach; udział w Rekolekcjach, przystąpienie do sakramentu pokuty oraz nasze osobiste postanowienia adwentowe. Roraty dla dorosłych w każdy dzień powszedni /oprócz niedziel/ o godz. 7.00; dla dzieci – dodatkowe wtorki i czwartki o godz. 18.00. Dzieci będą otrzymywały specjalne wyklejanki adwentowe. Można przynosić lampiony, jednak prosimy, aby nie rozlewać rozgrzanego wosku na ławki lub siedliska w ławkach. Rekolekcje Adwentowe będą w naszej parafii od III Niedzieli Adwentu czyli od 12 grudnia do wtorku /14 XII/. Ofiary składane na tacę na Roratach będą przeznaczone jako pomoc dla ubogich rodzin naszej parafii. Przy bocznym ołtarzu stoi też kosz na artykuły i puszka na ofiary.

 1. W kościele oraz w kancelarii są do nabywania poświęcone opłatki wigilijne oraz adwentowe świece. Świece na stół wigilijny, to tradycyjna akcja Caritas wspierająca ubogie rodziny. Mamy do wyboru różne kształty świec i w różnej cenie; natomiast opłatki nabywamy za dobrowolną ofiarę.

 1. W tym tygodniu przypadają: we wtorek – święto św. Andrzeja; w czwartek – bł. Rafała Chylińskiego; w piątek – św. Franciszka Ksawerego; w sobotę – św. Barbary.

 1. W środę rozpoczniemy miesiąc GRUDZIEŃ, zatem w tym tygodniu I czw.; I piątek i I sobota miesiąca – postarajmy się przeżyć te dni w duchu przesłania, jakie one niosą. Zapraszamy do przeżywania nabożeństw wynagradzających w I piątek i I sobotę; spowiedź na Mszach św. Do chorych księża się udadzą w I piątek od godz. 9.00, prosimy o zgłaszanie chorych już w ramach spowiedzi świątecznej. Od środy można rezerwować terminy intencji mszalnych na grudzień.

 1. Dziękujemy osobom, które zechciały zakupić różne artykuły dla ubogich. Zachęcamy jeszcze do pobierania Toreb Miłosierdzia, które są wyłożone na ławkach pod chórem. Osoby z terenu naszej parafii oczekujące wsparcia prosimy o zapisywanie się na listę w kancelarii; wydawanie toreb z artykułami przez naszą Caritas Parafialną będzie 21 XII.

 1. W ubiegłą niedzielę odbywała się zbiórka ofiar do puszek jako pomoc świadczoną przez Caritas imigrantom. W naszej parafii zebraliśmy kwotę 795 zł – wpłacona została do Kurii – Bóg zapłać.

 1. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików i łańcuszków dzieciom I-komunijnym. Pamiątki zakupują indywidualnie rodzice.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, w kancelarii lub przesyłane na konto parafialne – Bóg zapłać. Rozpoczęliśmy ogrzewać kościół, prosimy o zamykanie drzwi k-ła; ofiary w I niedzielę m-ca będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania.

 1. Prosimy o przestrzeganie zasad dezynfekcji rąk i noszenia maseczek podczas liturgii.

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze „N” i tyg. „Idziemy” m.in. reportaż z granicy wschodniej; jak dobrze przeżyć Adwent i inne. Polecamy też Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci. /są lampiony na roraty/

W ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Solarek l.68; Grażyna Jędraszek l.69; Jerzy Bombolewski l.86 i Władysław Michalski l.74wieczny odpoczynek….