Komunikaty duszpasterskie - 9.01.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 9.01.2022 r.

  1. Dzisiaj II niedziela stycznia; po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie R.N.; na Mszach św. o godz. 11.00 i 12.30 kolędowanie z zespołem góralskim; o godz. 18.30 – nabożeństwo różańcowe; o 19.00 Msza św.

  1. Dzisiejsza niedziela /Chrztu P. Jezusa/ kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia; od jutra rozpoczyna się tzw. okres zwykły, który potrwa do Środy Popielcowej / do 2 III/. W dalszym ciągu towarzyszyć nam będzie świąteczna dekoracja oraz śpiew kolęd.

  1. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 planowany jest opłatek dla wszystkich zespołów parafialnych. Prosimy o zaangażowanie się osób z poszczególnych grup parafialnych i zgodnie z życzeniem przygotowanie świątecznego spotkania kolędowego.

  1. Uwrażliwiamy wszystkich i prosimy o zachowanie niezbędnych środków ostrożności w związku z sytuacją pandemiczną.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, w kancelarii, przesyłane na konto parafii. W uroczystość Trzech Króli na Misje złożono do puszki ofiar – 688 zł wpłacone zostały do kasy Kurii – Bóg zapłać. Przypominamy, iż kancelaria czynna jest po południu od godz. 16 do 17.45; można rezerwować terminy intencji mszalnych na CZERWIEC.

  1. Kuria Metropolitalna informuje, iż w dniach 25 – 30 kwietnia planowana jest Pielgrzymka Jubileuszowa do Rzymu z racji 100-lecia naszej archidiecezji. Informacje na temat pielgrzymki u księży.

  1. Zachęcamy do nabywania i lektur prasy katolickiej. Polecamy też tygodnik „Niedziela”; „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”.

  1. Od jutra rozpoczną się odwiedziny kolędowe rodzin, które wyraziły taką wolę składając specjalne druki zaproszenia. Prosimy, aby podczas wizyty kolędowej zachować wszelkie środki ostrożności w związku z sytuacją pandemiczną. Kolęda w zgłoszonych rodzinach będzie się rozpoczynała o godz. 16.30; kończyła - nie później niż o godz. 21. Każdego dnia będzie kolędować trzech „naszych” księży, pracujących w parafii.

Porządek kolędy w zgłoszonych wcześniej rodzinach jest następujący:

Poniedziałek 10 stycznia 2022 r. /od godz. 16.30/:

ul. Karpia/4 zaproszenia/

ul. Malczewskiego/5 zaproszeń/

ul. Mazurska/8 zaproszeń/

ul. Naruszewicza/4 zaproszenia/

ul. Odyńca/14 zaproszeń/

Wtorek 11 stycznia /od godz. 16.30/

ul. Bankowa/1 zaproszenie/

ul. Hertza/1 zaproszenie/

ul. Jarosławska/2 zaproszenia/

ul. Lelewela/3 zaproszenia/

ul. Lokatorska/3 zaproszenia/

ul. Łączna/3 zaproszenia/

ul. Mochnackiego /6 zaproszeń/

ul. Rzgowska/6 zaproszeń/

ul. Rymanowska/2 zaproszenia/

ul. Tuszyńska/1 zaproszenie/

Środa 12 stycznia /od godz. 16.30/

ul. Paderewskiego/39 zaproszeń/

Czwartek 13 stycznia /od godz. 16.30/

ul. Broniewskiego /1 zaproszenie/

ul. Kołowa /18 zaproszeń/

ul. Krochmalna /1 zaproszenie/

ul. Lenartowicza /2 zaproszenia/

ul. Przyborowskiego /5 zaproszeń/

ul. Siarczana /1 zaproszenie/

Piątek 14 stycznia /od godz. 16.30/

ul. Choińska /1 zaproszenie/

ul. Dąbrowskiego /4 zaproszenia/

ul. Kraszewskiego /4 zaproszenia/

ul. Podgórna /4 zaproszenia/

Ewentualne uzupełnienia kolędowe w rodzinach przewidziane są 22 stycznia /sobota/ od godz. 10.00.

9. W dni powszednie sprawowane są wieczorne Msze św. tzw. „kolędowe” /godz. 18.00/, na które zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic. Modlimy się codziennie w intencji rodzin i mieszkańców poszczególnych ulic, prosząc o błogosławieństwo Boże na Nowy Rok. Na zakończenie Mszy św. specjalne kolędowe błogosławieństwo przy żłóbku, pamiątkowe obrazki i wspólne zdjęcie. Podobnie jak w ubiegłym roku można będzie też złożyć ofiarę do puszki na potrzeby funkcjonowania Parafii. Prosilibyśmy, aby z zakrystii pobierać kartę informującą o Mszy św. „kolędowej” i umieszczać ją na tablicy informacyjnej w klatkach schodowych bloków oraz przekazanie informacji swoim sąsiadom. Harmonogram „kolędowych” Mszy św. oraz odwiedzin rodzin, które prosiły o kolędę w swoich domach, umieszczony jest na stronie internetowej Parafii i wywieszony w gablotach. Na najbliższe dni na „kolędowe” Msze św. zapraszamy:

w poniedziałek – 10 stycznia – ul. Paderewskiego /bloki+domki/

we wtorek – 11 stycznia ul. Lokatorska, Sejmowa i Niemcewicza;

w środę – 12 stycznia ul. Lelewela i Łączna /bloki+domki/

w czwartek – 13 stycznia ul. Mochnackiego i Wysockiego;

w piątek – 14 stycznia ul. Dąbrowskiego i Śmigłego-Rydza;

w sobotę – 15 styczniaul. Kołowa;

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józef Pyznarski l.87; Michał Gaworski l.85; Ireneusz Geller l.68; Mariola Malowaniec l.63 i Halina Janiak l.75 – wieczny odpoczynek