Komunikaty duszpasterskie - 16.01.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 16.01.2022 r.

 1. Dzisiaj III niedziela stycznia; o godz. 18.30 – nabożeństwo różańcowe; o 19.00 Msza św. O godz. 16.00 opłatek dla wszystkich zespołów parafialnych – nie będzie dziś ani w tym miesiącu oddzielnych spotkań z grupami parafialnymi. Zgodnie z życzeniem prosimy grupy parafialne o wspólne spotkanie opłatkowe dzisiaj.
 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają wspomnienia: jutro /pon/ - św. Antoniego, opata; w środę – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w czwartek – św. Agnieszki, męczennicy.

 1. Spotkanie młodzieży przed bierzmowaniem po wieczornej Mszy św. : w środę – kl. I szkoły średnie; w czwartek – kl. VII i VIII.

 1. Uwrażliwiamy wszystkich i prosimy o zachowanie niezbędnych środków ostrożności w związku z sytuacją pandemiczną.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, w kancelarii, przesyłane na konto parafii a także ofiary kolędowe – Bóg zapłać. Przypominamy, iż kancelaria czynna jest po południu od godz. 16 do 17.45; można rezerwować intencje mszalne na CZERWIEC.

 1. Kuria Metropolitalna informuje, iż w dniach 25 – 30 kwietnia planowana jest Pielgrzymka Jubileuszowa do Rzymu z racji 100-lecia naszej archidiecezji. Mamy przynajmniej dwie wersje pielgrzymkowe opracowane przez organizatorów – zainteresowane osoby prosimy o kontakt z księżmi.

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodnik „Niedziela”; „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszej „N” m.in. próba odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego wciąż jesteśmy podzieleni?”; o nowym prawie dotyczącym cmentarzy i pochówku zmarłych; o dziejach Legionów Polskich we Włoszech i narodowym hymnie; jak zawsze porady dietetyka i miodowe kuracje. W tyg. „Idziemy” cała prawda o pieniądzach Kościoła i płaconych podatkach; rozmowa z proboszczem warszawskiej parafii o kosztach funkcjonowania parafii; o dramatycznych wydarzeniach w Kazachstanie i inne.

 1. W minionym tygodniu odwiedziliśmy ok. 150 rodzin, które zaprosiły nas do swoich domów w ramach kolędy. Dziękujemy za miłe przyjmowanie, za rozmowy, spotkania i złożone ofiary. Osoby i rodziny, które chciałyby się jeszcze umówić na spotkanie kolędowe mogą zgłosić swoje adresy do piątku do kancelarii. W sobotę /22 I/ od godz. 10.00 będziemy odwiedzać te rodziny w ramach kolędy uzupełniającej.

 1. W dalszym ciągu sprawowane są wieczorne Msze św. tzw. „kolędowe” /godz. 18.00/, na które zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic. Modlimy się codziennie prosząc o błogosławieństwo Boże na Nowy Rok. Na zakończenie Mszy św. specjalne kolędowe błogosławieństwo przy żłóbku, pamiątkowe obrazki i wspólne zdjęcie; można też złożyć ofiarę do puszki na potrzeby funkcjonowania Parafii. Prosilibyśmy, aby z zakrystii pobierać kartę informującą o Mszy św. „kolędowej” i umieszczać ją na tablicy informacyjnej w klatkach schodowych bloków oraz przekazanie informacji swoim sąsiadom. Harmonogram „kolędowych” Mszy św. umieszczony jest na stronie internetowej Parafii i wywieszony w gablotach.

Na najbliższe „kolędowe” Msze św. zapraszamy:

w poniedziałek – 17 stycznia – rodziny i osoby z ul. Kraszewskiego

we wtorek – 18 stycznia ul. Siarczana i Krochmalna

w środę – 19 stycznia ul. Lenartowicza

w czwartek – 20 stycznia ul. Podgórna

w piątek – 21 stycznia ul. Przyborowskiego

w sobotę – 22 styczniaul. Tetmajera, Śląska i Karpia;

 1. W tym tygodniu są wolne intencje mszalne: w piątek o godz. 8 i 18.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Anna Wiechno l.86; Urszula Szymańska l.81; Zofia Wojtuś l.80; Irena Sawa-Piątkowska l.89; Jadwiga Tubilewicz l.86 i Zofia Kokot l.91

  wieczny odpoczynek...