Komunikaty duszpasterskie - 13.03.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 13.03.2022 r.

 1. Dzisiaj II niedziela marca i II Wielkiego Postu; o godz. 18.15 – Gorzkie Żale z nauką pasyjną; o 19.00 wieczorna Msza św. W kościołach naszej archidiecezji zbiórka ofiar do puszek na Misje.

 1. Wyjątkowo w tym miesiącu nie ma Mszy św. w II i III niedzielę w int. „Rycerstwa Niepokalanej” i „Żywej Róży” – intencje te zostaną dołączone wyjątkowo do modlitw i Mszy św. nowennowej w środy. /natomiast dzisiaj spotkanie z grupą Rycerstwa Niepokalanej jak zawsze po Mszy św. o godz. 8.00/

 1. W najbliższy czwartek na wieczorną Mszę św. zapraszamy młodzież, która w tym roku ma przyjąć s. bierzmowania, po Mszy św. spotkanie z młodzieżą. Sakrament bierzmowania zaplanowany się na 13 czerwca o godz. 18.00. Natomiast wszystkie grupy młodzieży tzn. kl. VII, VIII i I szk. Średnich zapraszamy w piątek na Drogę Krzyżową po wieczornej Mszy św.

 1. W piątek Drogi Krzyżowe: po Mszy św. o godz. 8.00; o 17.00 dla dzieci i po wieczornej Mszy św. dla wszystkich. Wieczorną Drogę Krzyżową prowadzi Akcja Katolicka, po Drodze Krzyżowej spotkanie w salce. Ofiary zbierane na Mszach św. i na Drodze Krzyżowej dla dzieci w okresie W. Postu będą przeznaczone na przygotowanie dekoracji grobu Bożego w naszym i zakup kwiatów.

 1. W sobotę przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i głównego patrona naszej archidiecezji. Msze św. o godz. 7; 8 i 18.00. Otoczmy także modlitwą ks. Infułata w dniu jego imienin – Msza św. w int. ks. Infułata będzie o godz. 8.00.

 1. Na ławkach pod chórem są do pobrania papierowe skarbonki na „Jałmużnę Wielkopostną” wspierającą łódzką Caritas oraz Torby Miłosierdzia na zakup artykułów dla ubogich rodzin. Skarbonki z ofiarami oraz Torby z artykułami zwracamy w Wielkim Tygodniu.

 1. Przypominamy, iż kancelaria czynna jest po południu od godz. 16 do 17.45; można rezerwować intencje mszalne na SIERPIEŃ.

 1. Można jeszcze się zapisać na pielgrzymkę autokarową do Medjugorje i innych miejsc. Koszt pielgrzymki 2.200 + 150 Euro – przy zapisie wpłata zaliczki 700 zł. Informacje u ks. Kamila.

 1. Dziękujemy za udział w adoracji Najśw. Sakr. w ramach 40-godzinnego nabożeństwa oraz w środowej Mszy św. w ramach Wielkopostnego Kościoła Stacyjnego. Dziękujemy też za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie naszej parafii – Bóg zapłać.

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodnik „Niedziela”; „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszej „N” i w tyg. „Idziemy” na stronie tytułowej poruszające zdjęcie żołnierza ratującego małe dziecko; ponadto „Papież dziękuje Polakom”; „Caritas pomaga”; „Zdajemy egzamin”; „Upada mit Rosji”; jak przyjmować uchodźców w domach – to niektóre artykuły dotyczące dramatycznych wydarzeń na Ukrainie; ponadto inne bieżące sprawy Kościoła; porady dietetyka i lekarza.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Sebastian Indyka l.45; Elżbieta Zaborowska l.89; Zdzisław Stępień l.77; Mariusz Promiński l.50 i Ryszard Feja l.85