Komunikaty duszpasterskie - 20.03.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 20.03.2022 r.

  1. Dzisiaj III niedziela marca i III Wielkiego Postu; o godz. 18.15 – Gorzkie Żale z nauką pasyjną; o 19.00 wieczorna Msza św.
  1. Wyjątkowo w tym miesiącu int. mszalna za grupę „Żywej Róży” – zostanie dołączona do modlitw i Mszy św. nowennowej w środę. / dzisiaj spotkanie z grupą Ż.R. po Mszy św. o godz. 8.00/

  1. W piątek – 25 marca - przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeżywany w Kościele jako Dzień Świętości Życia. Po Mszy św. o godz. 8 i 18 uroczyste złożenie deklaracji modlitwy w int. ochrony dziecka nienarodzonego. Deklaracje wyłożone są obok prasy. Jest to też ostatni piątek miesiąca – wieczorna Msza św. za zmarłych w tym miesiącu, polecanych w wypominkach, zmarłych z grup parafialnych i dusze w czyśćcu. Drogi Krzyżowe: po Mszy św. o godz. 8.00; o 17.00 dla dzieci i po wieczornej Mszy św. dla wszystkich. Wieczorną Drogę Krzyżową przygotuje młodzież w ramach przygotowania do bierzmowania. Ofiary zbierane na Mszach św. i na Drodze Krzyżowej dla dzieci w okresie W. Postu będą przeznaczone na przygotowanie dekoracji grobu Bożego i zakup kwiatów.

  1. Przypominamy, iż kancelaria czynna jest po południu od godz. 16 do 17.45; można rezerwować intencje mszalne na SIERPIEŃ.

  1. Można jeszcze się zapisać na pielgrzymkę autokarową do Medjugorje i innych miejsc. Informacje u ks. Kamila. Są też wolne miejsca na pielgrzymkę do Rzymu i innych miejscowości org. przez Centrum Służby Rodzinie – inf. w C.S.R.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie naszej parafii a także ofiary składane w ubiegła niedzielę do puszek na Misje w kwocie 750 – Bóg zapłać.

  1. Centrum Służby Rodzinie przy ul. Broniewskiego 1A jest jednym z kilku miejsc w naszej archidiecezji, w którym znalazło schronienie, pomoc medyczną i psychologiczną ok. 150 osób z Ukrainy. Najwięcej osób to kobiety z dziećmi. Z przeprowadzonej rozmowy z organizatorami tego miejsca schronienia uchodźców wynika, że potrzebne są wszelkie artykuły codziennego użytku i funkcjonowania: artykuły spożywcze, chemiczne, zabawki dla dzieci, ubranka itp. Zwracamy się z prośbą do parafian i zachętą, aby w miarę możliwości okazać wrażliwość i zakupić potrzebne artykuły dla nich. Ponieważ jest to miejsce na terenie naszej parafii, obok niego przechodzimy, może dobrze byłoby wstąpić i dopytać, czego, jakich artykułów najbardziej potrzeba i je zakupić. Zakupione artykuły prosimy o przekazywanie bezpośrednio do Centrum; NIE do parafii. Liczymy na wrażliwość serc i z góry dziękujemy.
  2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodnik „Niedziela”; „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszej „N” m.in.: „Męstwo ma wiele twarzy”; „Dziś Polska jest jak chusta Weroniki” – rozmowa z bpem Sobiło z diec. charkowskiej; „Geopolityczne skutki wojny”; bieżące wydarzenia z życia Kościoła; w poradach żywieniowych jak się pozbyć pasożytów z organizmu oraz przepisy na ukraińskie pierogi i lwowski barszczyk. W tyg. „Idziemy” jak rozmawiać z dziećmi o wojnie; Wambierzyce – śląska Jerozolima; Caritas dla Ukrainy i inne.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Anna Kuzańska l.88; Józef Smolec l.91; Bożena Glonek l.75; Kazimierz Borowiecki l.83; Wiesław Wołoszyn l.83 i Lidia Kozłowska l.76; wieczny odpoczynek...