Komunikaty duszpasterskie - 27.03.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 27.03.2022 r.

  1. Dzisiaj IV ostatnia niedziela marca i IV Wielkiego Postu; o godz. 18.15 – Gorzkie Żale z nauką pasyjną; o 19.00 wieczorna Msza św.
  1. W czwartek ostatni dzień marca; zatem w tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca kwietnia – przeżyjmy te dni w duchu wynagrodzenia za grzechy. Nabożeństwa wynagradzające po Mszy św. o godz. 8 i 18. W ramach wizyty I-piątkowej u chorych, prosimy o zgłaszanie do kancelarii także osób chcących się wyspowiadać na święta. Księża do chorych udadzą się w I piątek od godz. 9.00.

  1. Drogi Krzyżowe: po Mszy św. o godz. 8.00; o 17.00 dla dzieci i po wieczornej Mszy św. dla wszystkich.

  1. W I sobotę – po Mszy św. o godz. 8 nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP. Matka Boża w jednym ze swoich objawień s. Łucji miała powiedzieć: „Córko moja, spójrz. Serce moje otoczone jest cierniami …przekaż wszystkim, że w godzinę śmierci obiecuję przyjść na pomoc z wszystkimi łaskami tym, którzy przez 5 miesięcy w I soboty miesiąca odprawią spowiedź, przyjmą Komunię św. wynagradzającą, odmówią jeden różaniec i przez 15 minut rozmyślania nad tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w int. zadośćuczynienia za grzechy i wynagrodzenia”. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym nabożeństwie wynagradzającym połączonym z odmówieniem cząstki różańca św.; możliwość spowiedzi na mszy św.

  1. Przypominamy, iż kancelaria czynna jest po południu od godz. 16 do 17.45; od piątku można będzie rezerwować intencje mszalne na WRZESIEŃ. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie naszej parafii. W przyszłą niedzielę – I miesiąca ofiary będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania k-ła.

  1. Można jeszcze się zapisać na pielgrzymkę autokarową do Medjugorje i innych miejsc. Informacje u ks. Kamila. Są też wolne miejsca na pielgrzymkę do Rzymu i innych miejscowości org. przez Centrum Służby Rodzinie – inf. w C.S.R.

  1. Zbliża się czas naszych parafialnych REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH dla dorosłych i dzieci /od 3 do 6 kwietnia/. Pierwsze nauki rekolekcyjne w przyszłą niedzielę na Mszach św. Dalszy porządek podamy w niedzielę; szczegółowy program wywieszony jest w gablocie na zewnątrz i w kruchcie k-ła oraz umieszczony na stronie internetowej. Zachęcamy wszystkich do licznego w nich udziału i spowiedzi na Wielkanoc.

  1. Od jutra /pon./ zniesione zostają obostrzenia związane z pandemią. Nie musimy w kościele zakładać maseczek ani nie ma żadnych limitów osób. Zachęcajmy się wzajemnie do korzystania z niedzielnych Mszy św., nabożeństw a także z Rekolekcji Wielkopostnych.

  1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodnik „Niedziela”; „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszej „N” na stronie tytułowej „Niepokalana Zwycięży” – o poświęceniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi; „Pomoc Kościoła dla Ukrainy”; w dodatku łódzkim o rekolekcja dla młodzieży w łódzkiej Arenie i inne. W tyg. „Idziemy” m.in. „Franciszek a wojna w Ukrainie”; „Co znaczy Nie zabijaj”; jak pomagać chorym dzieciom z Ukrainy; jak wyglądał dzień na granicy i inne.

  1. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: śp. Katarzyna Marchewa l.26; wieczny odpoczynek