Komunikaty duszpasterskie - 3.04.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 3.04.2022 r.

 1. Dzisiaj I niedziela kwietnia i V Wielkiego Postu, rozpoczynająca REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na każdej Mszy św.; o godz. 18.15 – Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
 1. Jutro, we wtorek i środę godziny spotkań rekolekcyjnych takie same, tzn. o godz. 7.00; 8.00; 9.30 i 18.00. Jutro na godz. 18.00 zapraszamy szczególnie młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania oraz ich rodziców. We wtorek na Mszy św. o godz. 9.30 będzie udzielony s. chorych – prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła osób starszych i chorych, będzie możliwość także spowiedzi. W środę – ostatni dzień Rekolekcji, możliwość zyskania odpustu zupełnego. Ofiary z wtorku i środy będą przeznaczone do dyspozycji ks. Rekolekcjonisty. Spowiedź na każdej Mszy św. Dzieci swoje spotkania rekolekcyjne mają codziennie o godz. 17.00.

 1. Najbliższy czwartek będzie I czwartkiem miesiąca kwietnia – pamiętajmy o modlitwach w int. kapłanów, kleryków i prośmy także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 1. Drogi Krzyżowe: po Mszy św. o godz. 8.00; o 17.00 dla dzieci i po wieczornej Mszy św. dla wszystkich. Wieczorna Droga Krzyżowa będzie miała charakter wynagradzający za grzechy parafian, jeśli pogoda pozwoli będzie odprawiana na zewnątrz kościoła, rozważania przy stacjach czytać będą przedstawiciele grup parafialnych – prosimy o pobieranie rozważań w zakrystii. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy do licznego udziału.

 1. Następna Niedziela będzie już Niedzielą Palmową, która rozpocznie w Kościele WIELKI TYDZIEŃ. Poświęcenie gałązek palmowych na początku każdej Mszy św.; natomiast uroczysta procesja przed Mszą św. o godz. 11.00. Na Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na kwiaty do Bożego Grobu w naszym kościele.

 1. Można rezerwować intencje mszalne na WRZESIEŃ. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie naszej parafii, także te dzisiejsze przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania k-ła.

 1. Wychodząc z kościoła możemy się włączyć w akcję Caritasu wspierającą ubogie rodziny. Pod chórem oraz w kancelarii są do nabycia paschaliki, pisanki i baranki wielkanocne na świąteczny stół.

 1. Przy bocznym ołtarzu do kosza można składać artykuły na świąteczne paczki dla ubogich rodzin lub ofiarę na zakup artykułów

 1. Dyrekcje szkół katolickich w naszym mieście informują o możliwości naboru dzieci i młodzieży. Informacje na plakatach.

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodnik „Niedziela”; „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszej „N” na stronie tytułowej słowa suplikacji proszące Boga o ratunek; o dramacie na Ukrainie rozmowa z abp lwowskim Mieczysławem Mokrzyckim; wspomnienie JPII w 17 rocz. jego śmierci i pogrzebu; o akcie zawierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi; bieżące informacje z życia Kościoła; dobre porady dla zdrowia i inne. W tyg. „Idziemy” m.in. „Papież dziękuje i wspiera”; „Bestialstwo w MARIUPOLU” i inne.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Krystyna Śmiechowska l.70; Grzegorz Kulon l.77; Zofia Bańcer l.85; Wanda Bek l.96 i Maria Ostrowska l.67; wieczny odpoczynek...