Komunikaty duszpasterskie - 24.04.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 24.04.2022 r.

 1. Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna przeżywana w Kościele jako NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA. O godz. 18.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Koronka; o 19.00 wieczorna Msza św. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia.
 1. Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie wielkanocne tzw. jajeczko dla grup parafialnych – zapraszamy.

 1. Jutro Święto św. Marka Ewangelisty, a we wtorek Kościół będzie przeżywał uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego Patrona Polski. Msze św. jak w każdy dzień powszedni; w piątek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. Będzie to ostatni piątek kwietnia – wieczorem Msza św. za zmarłych w tym m-cu; polecanych w wypominkach; zmarłych z grup parafialnych i naszych bliskich oraz za dusze w czyśćcu – zapraszamy.

 1. Jutro przypadają Imieniny naszego wikariusza ks. Jarosława; otoczmy Solenizanta wdzięczną modlitwą; Mszę św. z okazji Imienin ks. Jarosław będzie sprawował w środę wieczorem. Modlić się będziemy także w int. p. Wojciecha, naszego zakrystianina, wszystkich solenizantów i solenizantki ostatnich dni.

 1. W sobotę ostatni dzień kwietnia; najbliższa niedziela będzie pierwszym dniem MAJA.

 1. W przyszłą niedzielę – pierwszą maja – ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła w zimie.

 1. Zbliża się czas I Komunii świętych – w naszym kościele będą to tradycyjnie III i IV niedziela maja, czyli 15 maja /Sz.P. nr 190/ i 22 maja /Sz.P. 38; 194 i Sz. Mistrzostwa Sportowego KOKORO/ na Mszach św. o godz. 11.00. W tym tygodniu próby ustawienia dzieci szkoły „190” we wtorek i czwartek – godz.. 16.30. Natomiast w środę o godz. 17.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi ze szkoły „38”; „194” i sportowej KOKORO o sakramencie pokuty i pojednania.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w ostatnim czasie; za ofiary składane w W. Poście na kwiaty i dekorację grobu Bożego; podczas święcenia pokarmów; składane do puszki na KUL /827 zł/ – Bóg zapłać.

 1. Przypominamy, iż kancelaria czynna jest po południu /16 – 17.45/; można rezerwować terminy int. na wrzesień. Jest wolna intencja jutro – o 7-ej oraz w sobotę wieczorem.

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodnik „Niedziela”; „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszej prasie dominuje temat Bożego Miłosierdzia; jak Kościół pomaga Ukrainie; bieżące informacje z poszczególnych diecezji i Kościoła w Polsce.

 1. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: śp. Stefania Kozanenko l.86 - wieczny odpoczynek