Komunikaty duszpasterskie - 1.05.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 1.05.2022 r.

  1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna; pierwszy dzień i I niedziela MAJA. O godz. 18.30 nabożeństwo majowe; o 19.00 wieczorna Msza św.
  1. Miesiąc MAJ przeżywamy w Kościele jako miesiąc Maryjny – zapraszamy codziennie na tzw. majowe nabożeństwa: w niedziele i uroczystości o godz. 18.30, natomiast w dni powszednie – po wieczornej Mszy św.

  1. We wtorek – 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Zachęcamy do udziału w Mszach św., które będą sprawowane według porządku niedzielnego /6.30; 8.00; 9.30; 11.00 12.30; o 18.30 – nabożeństwo majowe i 19.00/. Kancelaria we wtorek NIECZYNNA

  1. W tygodniu przypadają wspomnienia: jutro – św. Atanazego, bp; w środę – św. Floriana, męczennika; w piątek – święto św. Filipa i Jakuba, apostołów. W tym tygodniu także I czwartek; I piątek i I sobota m-ca – zachęcamy do przeżywania tych dni w duchu przesłania, jakie one niosą. Nabożeństwa wynagradzające w I pt. i I sobotę po Mszy św. o godz. 8.00; spowiedź na każdej Mszy św.; do chorych księża udadzą się od godz. 9-ej.

  1. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na działalność duszpasterską Arch. Łódzkiej.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w ostatnim czasie; za ofiary składane dziś na tacę na pokrycie kosztów zimowego ogrzewania k-ła – Bóg zapłać.

  1. Przypominamy, iż kancelaria czynna jest po południu /16 – 17.45/; od jutra można rezerwować terminy int. na październik.

  1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodnik „Niedziela”; „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszej prasie przypomnienie o polskim maju jako miesiącu Maryjnym; o tragedii Mariupola mówią świadkowie; zachęta do czytania Biblii; „Nieznane cuda Ojca Pio”; porady dietetyka; dobre rady z Bożej apteki; bieżące informacje z poszczególnych diecezji i Kościoła w Polsce;

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Dariusz Stelmach l.61 i Barbara Krzywańska l.88 - wieczny odpoczynek