Komunikaty duszpasterskie - 15.05.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 15.05.2022 r.

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna; III niedziela maja. W naszej parafii pierwsza grupa dzieci na Mszy św. o godz. 11.00 przystąpi do I Komunii św. O godz. 18.30 nabożeństwo majowe; o 19.00 wieczorna Msza św.

 1. W ramach tzw. Białego Tygodnia od poniedziałku do piątku włącznie, dzieci wraz z rodzicami uczestniczą w wieczornej Mszy św. i majowym nabożeństwie. Jutro dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki i będzie wspólne zdjęcie komunijne.

 1. Miesiąc MAJ przeżywamy w Kościele jako miesiąc Maryjny – zapraszamy codziennie na tzw. majowe nabożeństwa: w niedziele i uroczystości o godz. 18.30, natomiast w dni powszednie – po wieczornej Mszy św.

 1. Jutro /poniedziałek/ przypada święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.

 1. W przyszłą /22 V/ niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 grupa dzieci kl. III ze szkoły „38”; „194” i sportowej będzie przeżywała uroczystość I Komunii św. W związku z uroczystością I-komunijną, prosimy parafian, aby tą Mszę św. udostępnić gościom i rodzinom dzieci - parafian zapraszamy na Msze św. o innej godzinie. W sobotę /21 V/ o godz. 9.00 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i pierwsza spowiedź. Zachęcamy do spowiedzi także rodziców dzieci, rodzeństwo i bliskich – niech to będzie duchowy dar dla dzieci od najbliższych. Liturgiczne próby w kościele dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.30.

 1. Rocznica I Komunii św. dla dzieci z kl. IV w kolejną niedzielę maja -29 maja o g. 11-ej.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w ostatnim czasie na funkcjonowanie parafii – Bóg zapłać. Dziękujemy rodzicom dzieci ze szkoły „190” za dar dla parafii – 2 ornaty zielone i 4 fioletowe stuły; dziękujemy także za dekorację kwiatową kościoła – Bóg zapłać.

 1. Przypominamy, iż kancelaria czynna jest po południu /16 – 17.45/; można rezerwować terminy int. mszalnych na październik. /wolna int. w czwartek o g.8.00/

 1. W piątek wieczorem spotkanie Akcji Katolickiej.

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodnik „Niedziela”; „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszej „N” m.in. „Religia w czasach kryzysu”; relacja z pielgrzymki łódzkiej po Włoszech; historia parafii M.B. Fatimskiej; jak poskromić nadciśnienie; przepisy kuchni włoskiej; inne bieżące informacje z poszczególnych diecezji i Kościoła w Polsce.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Aleksandra Gawęda l.76; Marian Federowicz l.80 i Marianna Pilczewska l.86 - wieczny odpoczynek...