Komunikaty duszpasterskie - 29.05.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 29.05.2022 r.

 1. Dzisiaj VII Niedziela Wielkanocna, przeżywana w Kościele jako pamiątka Wniebowstąpienia P. Jezusa; ostatnia niedziela maja. O godz. 18.30 nabożeństwo majowe; o 19.00 wieczorna Msza św. ofiary do puszki na kolonie letnie dla dzieci.

 1. W tym tygodniu: we wtorek – święto Nawiedzenia NMP; w środę – wspomnienie św. Justyna, męczennika i Dzień Dziecka; w piątek – wspomnienie męczenników św. Karola Lwangi i jego towarzyszy.
 2. W środę rozpoczniemy nowy miesiąc – CZEWRWIEC. Codziennie po wieczornej Mszy św. śpiewana Litania do Serca P. Jezusa. Z racji Dnia Dziecka modlić się będziemy podczas Nowenny i wieczornej Mszy św. za wszystkie dzieci – szczególnie chore, pozbawione miłości i ciepła rodziców. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Po wieczornej Mszy i nabożeństwie próba liturgiczna młodzieży przed bierzmowaniem.
 3. W tym tygodniu I czwartek; I piątek i I sobota CZERWCA. Pamiętajmy o intencjach, jakie te dni ze sobą niosą. Spowiedź na każdej Mszy św.; w I piątek od godz. 17.30; nabożeństwa wynagradzające w piątek po Mszy św. o godz. 8 i wieczorem; w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00.
 4. W niedzielę o godz. 10.30 spotkanie kandydatów na ministrantów z obu grup komunijnych – prosimy rodziców o zachęcenie swoich synów do grupy ministranckiej; natomiast dziewczynki zachęcamy do scholi – kontakt z p. katechetką Beatą. Prosimy także rodziców i dziewczynki o przygotowywanie kwiatków na procesję Bożego Ciała /16 czerwca/
 5. Niedziela za tydzień przeżywana będzie w Kościele jako pamiątka Zesłania Ducha świętego /tzw. Zielone Świątki/. W kościołach naszej archidiecezji zbiórka ofiar do puszek na prace wykończeniowe w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 6. Zbliża się czas letnich i wakacyjnych wyjazdów. Proponujemy kierowcom i użytkownikom poświęcenie pojazdów - w niedzielę 12 czerwca po każdej Mszy św.
 7. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w ostatnim czasie na funkcjonowanie parafii
 8. Przypominamy, iż kancelaria czynna jest po południu /16 – 17.45/; od środy można będzie rezerwować terminy int. mszalnych na listopad. /wolna int. we wtorek o 7.00/
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodnik „Niedziela”; „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszej „N” m.in. art. „Różańcowe cuda” – o mocy modlitwy różańcowej; o powołaniach zakonnych; „W Polsce znaleźliśmy dom” – głosy uchodźców z Ukrainy; relacje z wydarzeń naszej archidiecezji m.in. pogrzebu ks. Zdzisława Góry; lekarz radzi jak walczyć z nadwagą dzieci i młodzieży i inne porady. Tygodnik „Idziemy” m.in. przypomina o 1 rocz. beatyfikacji kard. Wyszyńskiego.
 10. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: śp. Irena Wardzińska l.95; Barbara Sikora l.87 i Dominika Androjna l.33 - wieczny odpoczynek