Komunikaty duszpasterskie - 5.06.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 5.06.2022 r.

  1. Dzisiaj Niedziela Zesłania Ducha świętego; pierwsza niedziela czerwca. O godz. 18.30 nabożeństwo czerwcowe i modlitwy do Ducha św.; o 19.00 wieczorna Msza św. Dzisiejsza Uroczystość kończy w Kościele okres wielkanocny – a co za tym idzie także czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Dziś składamy ofiary do puszki na prace wykończeniowe w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

  1. Rozpoczął się miesiąc czerwiec poświęcony czci Serca Pana Jezusa – zapraszamy codziennie wieczorem na tzw. nabożeństwa czerwcowe.

  1. W tym tygodniu: jutro II dzień Zielonych Świąt – w K-le święto NMP Matki Kościoła /Msze św. 7; 8 i 18/; w środę – wspomnienie św. Jadwigi Królowej; w czwartek – święto J. Chrystusa Najwyższego Kapłana; w piątek wspomnienie św. Barnaby.

  1. W piątek o godz. 19.00 w archikatedrze inauguracja Święta Eucharystii. Ksiądz Arcybiskup zaprasza wiernych z każdej parafii, którzy osobiście odbiorą orędzie Papieża dla Archidiecezji Łódzkiej. Prosimy i my parafian o udział w tej uroczystości

  1. W przyszłą niedzielę 12 czerwca – u progu sezonu wakacyjnego, będziemy się modlić o bezpieczeństwo na drogach podczas wakacyjnych podróży. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie samochodów, motocykli i innych pojazdów.

  1. Rodzice i dzieci I-komunijne w Białym Tygodniu złożyły ofiarę dla dzieci w krajach misyjnych. Łącznie. z obu grup była to kwota 785 zł – przesłana została na konto misyjne; natomiast do puszki w ub. ndz. na letnie kolonie dla dzieci organizowane przez Caritas złożonych zostało 828 zł – wpłacone zostały na konto Caritas – ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w ostatnim czasie na funkcjonowanie parafii.

  1. Przypominamy, iż kancelaria czynna jest po południu /godz. 16 – 17.45/; można rezerwować terminy int. mszalnych na listopad.

11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodnik „Niedziela”; „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszej „N” m.in. artykuły związane z dzisiejszą uroczystością kościelną; o rocznicy papieskiej pielgrzymki do Polski w 1987 r.; św. Jadwiga – jakiej nie znamy; o święceniach nowych diakonów w Kościele Łódzkim; delikatne i soczyste przepisy na letnie dania i inne porady.

  1. W ostatnim tygodniu odszeszli do wieczności: śp. Jadwiga Kopeć l.100; Marzena Olesińska l.53; Władysław Wąsik l.66 i Arkadiusz Wlazło l.41 - wieczny odpoczynek...