Komunikaty duszpasterskie - 19.06.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 19.06.2022 r.

  1. Dzisiaj XII Niedziela Zwykła; III niedziela czerwca. O godz. 18.30 nabożeństwo czerwcowe; o 19.00 wieczorna Msza św.

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: we wtorek wspomnienie – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa /charakter uroczystości znosi post piątkowy, można zatem spożywać pokarmy mięsne/ ; w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

  1. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała – po wieczornej Mszy św. procesja wokół kościoła z Najśw. Sakramentem i poświęcenie wianków. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy także dzieci i młodzież, by podziękować Bogu, nauczycielom i katechetom za kończący się rok szkolny.

  1. W piątek przypada ostatni piątek miesiąca – zatem wieczorem Msza św. za zmarłych w tym miesiącu; polecanych w wypominkach, zmarłych z grup parafialnych; za dusze w czyśćcu – zapraszamy szczególnie rodziny i bliskich zmarłych z ostatniego miesiąca.

  1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy świętej.

  1. W okresie wakacji nastąpi zmiana godziny wieczornej Mszy św. w niedziele !!!. Od niedzieli 3 lipca Msza św. w niedziele wieczorem będzie sprawowana o godz. 20.00; będziemy o tym przypominać. Przez wakacje nie będzie spotkań z grupami parafialnymi oraz nie będzie nabożeństw niedzielnych.

  1. Dziękujemy wszystkim osobom i grupom parafialnym zaangażowanym w przygotowanie Bożego Ciała: Policji i innym służbom porządkowym za zapewnienie bezpieczeństwa podczas procesji; S. Honoratkom i siostrom z C.S.R.; panom i paniom za pomoc w przygotowaniu i dekorację ołtarzy oraz trasy procesji; katechetkom i rodzicom za opiekę nad dziećmi komunijnymi, dziewczynkom sypiącym kwiatki, kandydatom na ministrantów, asyście, chórowi, p. organiście, lektorom, ministrantom i wszystkim innym osobom – Bóg zapłać.

  1. Jest jeszcze do nabycia aktualna prasa katolicka – w tyg. „N” m.in. zachęta do praktykowania 9 pierwszych piątków miesiąca; historia krakowskiej Skałki; bieżące wydarzenia w diecezjach m.in. o wizycie JPII w Łodzi; w poradach leczniczych o walorach miodu i jak postępować, kiedy stwierdzimy, że mamy w ciele kleszcza - zachęcamy do lektury.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Halina Jordan l.91; Helena Chomątek l.93 i Anna Łukaszewska l.86 - wieczny odpoczynek...