Komunikaty duszpasterskie - 24.07.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 24.07.2022 r.

  1. Dzisiaj XVII Niedziela Zwykła; IV niedziela lipca. W miesiącu lipcu i sierpniu wieczorna Msza św. w niedziele o godz. 20.00.

  1. W tym tygodniu w liturgii: jutro /pon/ - święto św. Jakuba, apostoła; we wtorek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców M. Bożej; w piątek – św. Marty, Marii i Łazarza.

  1. W piątek – ostatni piątek lipca, zapraszamy na wieczorną Mszę św. tzw. wspólną za zmarłych w tym miesiącu. Wyraźmy naszą pamięć o zmarłych i polećmy ich dobroci i miłosierdziu Bożemu.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kancelarii oraz na tacę – Bóg zapłać.

  1. W okresie wakacji w dni powszednie możliwość spowiedzi 15 minut przed Mszami św. /6.45; 745; 17.45/. W niedzielę spowiedź na każdej Mszy świętej. Pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii, o codziennej modlitwie oraz o zachowaniu bezpieczeństwa podczas podróżowania i wypoczynku.

  1. Zapraszamy w środę na Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy; a w piątek wieczorem na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

  1. Do nabycia i lektury aktualna prasa katolicka – w tyg. „N” dzisiaj m.in. o posłudze polskich kapłanów na Ukrainie; bieżące wydarzenia z życia Kościoła w Polsce; przepisy na domowe przetwory z czerwonych porzeczek i czarnej jagody; porady lekarza i inne. W tyg. „Idziemy” m.in. o starzeniu się jako etapie realizacji swego powołania; kilka porad o bezpiecznym urlopie i inne. Polecamy też „Gościa Niedzielnego”.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zdzisław Piątczak l.76 i Janusz Labich l.65 – wieczny odpoczynek…