Komunikaty duszpasterskie - 28.08.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 28.08.2022 r.

  1. Dzisiaj czwarta ostatnia niedziela sierpnia i ostatnia niedziela wakacyjna; jeszcze dzisiaj wieczorem Msza św. o godz. 20.00. Od przyszłej niedzieli wracamy do godz. 19.00.

  1. W czwartek rozpocznie się nowy miesiąc – wrzesień. 1 września – to data szczególna w historii naszej Ojczyzny – 83 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w swoich modlitwach o ofiarach tamtych tragicznych lat.
  2. W czwartek także rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. W związku z tym o godz. 8.00 Msza św. w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, katechetów, rodziców i pracowników szkół – zapraszamy. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom rozpoczynającym naukę będzie w drugą niedzielę września /11 września/ na Mszy św. o godz. 11.00.
  3. W tym tygodniu I czwartek; I piątek i I sobota miesiąca – nabożeństwa przypisane do tych dni jak w poprzednich miesiącach. Możliwość spowiedzi na Mszach św. a dla dzieci i młodzieży w I piątek od godz. 17.30. Po wakacyjnej przerwie w I piątek od godz. 9-ej księża udadzą się do chorych w domach – prosimy o potwierdzenie wizyty u wcześniej zgłoszonych osób, można też zgłaszać nowe osoby, które pragną korzystać z miesięcznych wizyt księży z posługą spowiedzi komunii św. Istnieje też możliwość zanoszenia Komunii św. w niedziele do domów - taką posługę podjął nadzwyczajny szafarz p. Grzegorz – oczekujemy na zgłoszenia.
  4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 złożymy dziękczynną Mszę św. za tegoroczne plony ziemi i pracę rolników – czyli parafialne dożynki – zapraszamy parafian do wspólnego podziękowania.
  5. Od czwartku w kancelarii będzie można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc LUTY.
  6. Trwają prace przy konserwacji i malowaniu dachu kościoła – dziękujemy za wszelkie ofiary wpłacane także na konto parafialne.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jak zawsze tygodniki: Niedziela, Idziemy i Gość Niedzielny.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisława Frątczak – l. 76, Kazimiera Opala – l. 88, Jolanta Smurzyńska – l. 65, Józef Adryszek – l. 90 Wieczny odpoczynek…