Komunikaty duszpasterskie - 18.09.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 18.09.2022 r.

  1. Dzisiaj XXV Niedziela Zwykła; trzecia niedziela września przeżywana jako Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie z grupą osób z „Żywej Róży”. Zachęcamy zarówno panie jak i panów – czcicieli Matki Bożej Różańcowej do włączenia się formalnie do tej grupy i uczestniczenia w spotkaniach z ks. opiekunem w III niedziele miesiąca po „swojej” Mszy św. o godz. 8.00. O godz. 18.30 – nabożeństwo różańcowe w int. zakończenia wojny i pokoju na świecie; wieczorna Msza św. o godz. 19.00.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: we wtorek – wspomnienie męczenników Andrzeja i Pawła; w środę – święto – św. Mateusza, ap. i Ewangelisty.

  1. Jutro /19 IX/ po wieczornej Mszy św. ok godz. 18.45 będzie pierwsze spotkanie dotyczące przygotowania dzieci i organizacji I Komunii św. Prosimy bardzo o obecność rodziców. Natomiast we wtorek /20 IX/ także po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie dla młodzieży kl. VII; VIII; I kl. szkół średnich oraz innych osób dotyczące przygotowania do s. bierzmowania. Zgłaszają się do kancelarii osoby dorosłe z zapytaniem o możliwość przyjęcia bierzmowania – zapraszamy do włączenia się w przygotowanie parafialne, by wiosną przyjąć ten sakrament.

  1. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii polsko-ukraiński zespół muzyczny, który będzie wykonywał śpiewy na Mszach św. W formie podziękowania za występ będzie możliwość nabycia płyt z utworami zespołu.

  1. Do nabycia i lektury aktualna prasa katolicka – w tyg. „N” m.in. o roli prasy katolickiej w kształtowaniu świadomości ludzi; „Jej odejście to koniec pewnej epoki” – krótki rys historyczny panowania zmarłej Elżbiety II; historia parafii Tuszyn; artykuły dotyczące spraw gospodarczych w kraju i na świecie; specjalna wkładka kolorowa a w niej m.in. jak ateistka spotkała Boga; przepisy na przysmaki ze śliwek, porady lekarzy – cena 10 zł. Polecamy też tygodnik „Idziemy” w nim m.in. artykuł „Monarchini, która łączyła” sylwetka zmarłej królowej Wielkiej Brytanii; a także „Gościa Niedzielnego” i małego „Gościa” dla dzieci.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne, przesyłane na konto parafii oraz składane dziś na tacę, które będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z malowaniem dachu naszego kościoła – Bóg zapłać.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Halina Mariasiewicz l.74; Henryk Gilski l.66; Bohdan Rozmarynowski l.75; Stanisław Kozłowski l.89 i Jerzy Tobka l.79 – wieczny odpoczynek….