Komunikaty duszpasterskie - 2.10.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 2.10.2022 r.

  1. Dzisiaj XXVII Niedziela Zwykła; I niedziela października. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie różańców dzieciom komunijnym; o 18.15 – nabożeństwo różańcowe; o 19.00 wieczorna Msza św.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: we wtorek – św. Franciszka z Asyżu, zakonnika; w środę – św. Faustynę; w piątek – NMP Różańcową. Najbliższy czwartek i piątek – to I czw. i I pt miesiąca – przeżyjmy te dni w duchu wdzięczności za s. kapłaństwa i Eucharystii oraz wynagrodzenia za grzechy. Nabożeństwo wynagradzające w I piątek po Mszy św. o godz. 8.00; okazja do spowiedzi rano na Mszach św.; po południu od godz. 17.30. Wizyty księży u chorych w domach od godz. 9-ej.

  1. W sobotę 8 października będzie miała miejsce Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium M.B. w Łasku. Zapisy na wyjazd przyjmujemy do środy włącznie. Wyjazd o godz. 9; zbiórka osób przy k-le o godz.8.50. Opłata za przejazd busem 30 zł.

  1. Rozpoczęliśmy miesiąc PAŹDZIERNIK – miesiąc modlitwy różańcowej. W dni powszednie nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. wieczornej /ok. 18.30/; natomiast w niedziele – o godz. 18.15. Różaniec dla dzieci będzie we wtorki i czwartki o godz. 17.00, dzieci za udział w tym nabożeństwie będą otrzymywały specjalne wyklejanki różańcowe.

  1. Do nabycia i lektury aktualna prasa katolicka – w tyg. „N” m.in. o wartości duszpasterstwa akademickiego; ciekawy cykl; „Katolik pyta – teolog odpowiada”; o sile modlitwy różańcowej; w dodatku m.in. „Miał zginąć, uratował go Anioł”; porady lekarzy, przepisy kulinarne i inne. Polecamy tyg. „Idziemy”; „Gościa Niedzielnego” i małego „Gościa” dla dzieci.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne, przesyłane na konto parafii oraz składane w kancelarii – Bóg zapłać.

  1. Od poniedziałku w kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesąc MARZEC.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Walentyna Chmurska l.89; Helena Szaszkiewicz l.86; Stanisław Michalski l.61; Czesław Szcześniak l87; Józef Strumiński l.92 i Zbigniew Kafar l.69 – wieczny odpoczynek….

KOMUNIKATY KURIALNE

- Inauguracja Roku Akademickiego w Seminarium Duchownym odbędzie się 4 X /wtorek/ - Msza św.

dla wszystkich o godz. 10.00 w archikatedrze, dalszy ciąg inauguracji w gmachu Seminarium.

- 5 X /środa/ Uroczystości odpustowe ku czci św. Faustyny, patronki Łodzi; po Mszy św. o godz.18.00, procesja ul. Piotrkowską do archikatedry z relikwiami świętej

- Duszpasterstwo Akademickie „PIĄTKA” zaprasza młodzież na weekendowy wyjazd integracyjny w dniach 7-9 X – informacje na stronie duszpasterstwa

-osoby należące do wspólnoty modlitewnej za kapłanów „Wieczernik” lub chcące należeć do niejzaproszone są na Mszę św. 8 października/sobota/ na godz. 12.00 do k-ła św. Antoniego w Łodzi

- można jeszcze się zapisać na zajęcia w ramach Ekumenicznej Szkoły Biblijnej – szczegóły w internecie