Komunikaty duszpasterskie - 16.10.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 16.10.2022 r.

  1. Dzisiaj XXIX Niedziela Zwykła; III niedziela października.; o 18.15 – nabożeństwo różańcowe; o 19.00 wieczorna Msza św. /Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie „Żywej Róży”/

Niedziela dzisiejsza w Kościele w Polsce przeżywana jest jako tzw. Niedziela Papieska, upamiętniająca wybór na Papieża Polaka – Karola Wojtyły /16 X 1978 r./. Tradycyjniew kościołach odbywa się zbiórka ofiar do puszek na żywy pomnik JPII, jaką jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera kształcenie zdolnej młodzieży z małych miejscowości i ubogich rodzin. Ofiary zbierane są do puszek pod chórem.Dzieci ze szkolnej grupy Caritas wraz z p. katechetką rozprowadzają na Mszach św. przedpołudniowych papieskie kremówki.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika; we wtorek – św. Łukasza, Ewangelisty; w czwartek – św. Jana Kantego, kapłana; w sobotę – św. Jana Pawła II, papieża, Polaka.

  1. W piątek wieczorem kolejne spotkanie Akcji Katolickiej.

  1. Trwa miesiąc PAŹDZIERNIK – miesiąc modlitwy różańcowej. Przypominamy - w dni powszednie nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. wieczornej /ok. 18.30/; natomiast w niedziele – o godz. 18.15. Różaniec dla dzieci będzie we wtorki i czwartki o godz. 17.00, dzieci za udział w tym nabożeństwie będą otrzymują wyklejanki.

  1. Do nabycia i lektury aktualna prasa katolicka – dzisiaj w znacznej części poświęcona św. JPII w 44 rocz. jego wyboru na Papieża; w dodatku „N” sylwetka ks. Jana Kaczkowskiego, kapłana, o którym ukazał się film „Johnny” grany aktualnie w kinach. Znajdziemy artykuły i komentarze do bieżących spraw społecznych, gospodarczych, Kościoła; porady lekarzy i dietetyków.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne, przesyłane na konto parafii, składane w kancelarii i na tacę – Bóg zapłać. Można rezerwować intencje mszalne na m-c MARZEC.

  1. Zbliża się miesiąc listopad – m-c pamięci i modlitwy za zmarłych. Można zgłaszać zmarłych na tzw. wypominki, modlić się będziemy za poleconych w wypominkach w niedziele przed Mszą św. o godz. 8.00; w ostatni piątek miesiąca w ramach tzw. Mszy św. wspólnej za zmarłych oraz w piątki wieczorem odmawiając Koronkę do B. Miłosierdzia. Kartki na wypominki wyłożone są na ławkach pod chórem.

  1. W ubiegłą niedzielę liczyliśmy wiernych uczestniczących w Mszach św. i przystępujących do Komunii św. W naszej parafii uczestniczących w Mszach było: 294 mężczyzn i 605 kobiet – razem 899 osób; do Komunii św. przystąpiło 143 mężczyzn i 344 – razem 487 osób.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Maria Anyszka l.92; Sebastian Rzeźniczak l.49; Zdzisław Begger l.68; Mirosław Bazel l.68; Teresa Wiśniewska l.83; Krystyna Mielczarek l.88 i Mieczysław Sulej l.73 – wieczny odpoczynek…