Komunikaty duszpasterskie - 23.10.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 23.10.2022 r.

 1. Dzisiaj XXX Niedziela Zwykła; IV niedziela października.; o 18.15 – nabożeństwo różańcowe; o 19.00 wieczorna Msza św. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Misyjną i rozpoczyna Tydzień Misyjny – starajmy się wesprzeć dzieło misyjne w Kościele, posługę misjonarzy i misjonarek modlitwą i ofiarami. Ofiary do puszki pod chórem.
 1. W tym tygodniu: w piątek – święto św. apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 1. Najbliższy piątek – ostatni w tym miesiącu – wieczorna Msza św. tzw. WSPÓLNA za zmarłych październiku, polecanych w wypominkach, zmarłych z grup parafialnych, za dusze w czyśćcu, ofiarodawców i zmarłych z naszych rodzin; po Mszy św. różaniec za zmarłych – zapraszamy szczególnie rodziny dotknięte smutkiem i żałobą.

 1. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii O. Oblatów z Grotnik, którzy przybliżą nam pracę misyjną oraz będą rozprowadzać kalendarze na nowy rok – ofiary z nabywanych kalendarzy będą przeznaczone na misje.

 1. Przed nami ostatni tydzień PAŹDZIERNIKA. Przypominamy o różańcu - w dni powszednie nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. wieczornej /ok. 18.30/; natomiast w niedziele – o godz. 18.15. Różaniec dla dzieci będzie we wtorki i czwartki o godz. 17.00, dzieci za udział w tym nabożeństwie będą otrzymują wyklejanki.

 1. Do nabycia i lektury aktualna prasa katolicka – zachęcamy do nabywania i czytania aktualności z życia Kościoła, spraw gospodarczych, społecznych, dotyczących wojny na Ukrainie; porady lekarzy i dietetyków.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne, przesyłane na konto parafii, składane w kancelarii i na tacę – Bóg zapłać.

 1. Zbliża się miesiąc listopad – m-c pamięci i modlitwy za zmarłych. Można zgłaszać zmarłych na tzw. wypominki, modlić się będziemy za poleconych w wypominkach w niedziele przed Mszą św. o godz. 8.00; w ostatni piątek miesiąca w ramach tzw. Mszy św. wspólnej za zmarłych oraz w piątki wieczorem odmawiając Koronkę do B. Miłosierdzia. Kartki na wypominki wyłożone są na ławkach pod chórem.

 1. W ubiegłą niedzielę z racji Dnia Papieskiego zbierane były ofiary do puszek na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W naszej parafii zebraliśmy kwotę 1.070 zł – przekazana została zgodnie z przeznaczeniem na konto fundacji – ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

 1. W najbliższy weekend zmiana czasu – przesuwamy zegarki o godzinę do tyłu.

 1. Uczniowie ze szkoły sportowej KOKORO przy ul. Krochmalnej proponują pomoc osobom starszym i potrzebującym za zakresie pomocy w zakupach, towarzyszeniu na spacerze, zamówieniu wizyty u lekarza czy usługi internetowej. W kancelarii lub zakrystii można zgłaszać dane osób, które chcą skorzystać z takiej pomocy.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jadwiga Miszczak l.80 – wieczny odpoczynek….