Komunikaty duszpasterskie - 6.11.2022 r.


Komunikaty duszpasterskie - 6.11.2022 r.

  1. Dzisiaj XXXII Niedziela Zwykła; I niedziela listopada. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie książeczek dzieciom I-komunijnym; o 18.30 – nabożeństwo adoracyjne.
  1. W tym tygodniu: w środę – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża; w piątek – św. Marcina, bpa; w sobotę – św. Jozafata, bpa.

  1. W piątek – przypada Święto Niepodległości – dzień wolny od pracy. Zachęcamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału we Mszy św. w int. naszej Ojczyzny o godz. 9.30. Pozostałe Msze św. o godz. 7; 8; /9.30/ i 18.00. KANCELARIA NIECZYNNA! Ks. abp udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych – można zatem w najbliższy piątek spożywać pokarmy mięsne.

  1. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią wznowione zostały spotkania dla wszystkich chętnych w ramach Katechezy Dorosłych. Odbywają się one w II piątek miesiąca po wieczornej Mszy św. ok godz. 18.45 w Domu Parafialnym. Temat piątkowego spotkania: „Języki Pisma świętego” – zapraszamy.

  1. W czwartki zapraszamy młodzież na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie w salce parafialnej; natomiast w najbliższy piątek zapraszamy młodzież na spotkanie w ramach katechezy dorosłych.

  1. Do 8 listopada włącznie nawiedzając cmentarze i odmawiając modlitwę możemy zyskać codziennie odpust zupełny. Odpust można ofiarować tylko za zmarłych.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne, przesyłane na konto parafii, składane w kancelarii i na tacę – Bóg zapłać. Można rezerwować int. na m-c KWIECIEŃ.

  1. W ramach przeżywanego w Kościele Dnia Ubogich, Caritas zachęca do włączenia się w ogólnopolską akcję „Torba Charytatywna” polegającą na zakupie artykułów spożywczych lub chemicznych i ofiarowania ich potrzebującym. Torby są wyłożone na ławkach pod chórem; prosimy o ich zwrot do końca listopada.

  1. Do nabycia i lektury aktualna prasa katolicka – dziś dominują artykuły dotyczące historii naszej Ojczyzny, nawiązujące do Święta Niepodległości. W „N” mamy specjalny dodatek – biało-czerwoną flagę. Z kolei tyg. „Idziemy” przybliża nam bohaterów niepodległości. Zachęcamy do lektury.

  1. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: śp. Ryszard Brandeburg l.70 – wieczny odpoczynek….