Komunikaty duszpasterskie - 15.01.2023 r.


Komunikaty duszpasterskie - 15.01.2023 r.

  1. Dzisiaj II Niedziela Zwykła roku kościelnego; III niedziela stycznia. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie z grupą „Ż.R.”; o godz. 16.00 świąteczne spotkanie z grupami parafialnymi na świątecznym opłatku; o godz. 18.30 nabożeństwo różańcowe; o 19.00 wieczorna Msza św.

  1. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii: we wtorek – św. Antoniego, opata; w czwartek – św. Józefa Sebastiana Pelczara; w sobotę – św. Agnieszkę, męczennicę.

  1. Dziękujemy parafianom za udział we wspólnym kolędowaniu w minioną niedzielę z Zespołem Pieśni i Tańca z Dobronia; za upieczone ciasta a naszemu zespołowi Caritas za przygotowanie poczęstunku dla zaproszonych gości – Bóg zapłać.

  1. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest prasa katolicka. Dzisiejsza „N” podejmuje temat: „Jak się modlić, by zostać wysłuchanym?”; znajdziemy też relację z pogrzebu Papieża-Seniora; bieżące informacje z życia Kościoła i spraw międzynarodowych. Tygodnik „Idziemy” zachęca do lektury słowami przesłania Papieża Benedykta wypowiedzianymi do Polaków „Trwajcie mocno w wierze”; ponadto m.in. liczne artykuły dotyczące jego pontyfikatu i relacja z pogrzebu – zachęcamy do nabywania i lektury.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, te dzisiejsze przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania k-ła; składane w kancelarii, przesłane na konto parafialne oraz składane w ramach „kolędy – Bóg zapłać. Można rezerwować terminy int. mszalnych na m-c CZERWIEC. Są wolne intencje w lutym i w kolejnych miesiącach.

  1. Zakończyły się już Msze św. tzw. „kolędowe” sprawowane za mieszkańców z poszczególnych ulic. Dziękujemy za liczny w nich udział, wspólną modlitwę, kolędowanie przy żłóbku, za złożone ofiary do puszki a także za życzenia Noworoczne i ciepłe słowa wyrażone na kartkach wraz z ofiarami – Bóg zapłać.

Natomiast trwa jeszcze odwiedzanie rodzin i osób zgłoszonych w ramach zaproszeń kolędowych. W tym tygodniu wizyty u zgłoszonych rodzin według następującego porządku:

poniedziałek /16 I/ - od godz. 16.00 ul. Mazurska;

wtorek /17 I/ - od godz.16.00 ul. Kołowa;

Uzupełnienia kolędowe przewidziane są w sobotę 21 stycznia od godz.10.00. Należy wcześniej zgłosić adres rodziny do kancelarii - osobiście lub telefonicznie.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Mirosława KLUCZNY l.84; Leszek Chojak l.62; Krystyna Strzelecka l.87 i Adam Tomaszewski l.56 – wieczny odpoczynek…..