Komunikaty duszpasterskie - 5.02.2023 r.


Komunikaty duszpasterskie - 5.02.2023 r.

  1. Dzisiaj V Niedziela Zwykła roku kościelnego; I niedziela lutego. O godz. 18.30 nabożeństwo adoracyjne; o 19.00 wieczorna Msza św.

  1. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii: w poniedziałek – św. Pawła Mikę i jego towarzyszy, męczenników; w piątek – św. Scholastykę, dziewicę. Natomiast w sobotę – 11 lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes, które jest Światowym Dniem Chorego. Z tej okazji w sobotę o godz. 9.30 będzie dodatkowa Msza św. w intencji osób starszych i chorych; będzie okazja do spowiedzi dla tych osób oraz udzielony będzie s. chorych. Prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła tym osobom i umożliwienie przeżycia modlitewnego w tym wyjątkowym dniu. Główne nabożeństwo dla chorych będzie w archikatedrze o godz. 12.00.

  1. W piątek po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie w ramach Katechezy Dorosłych, poświęcone będzie osobie i posłudze w Kościele zmarłego Papieża Benedykta XVI.

  1. W niedzielę za tydzień /12 lutego/ po Mszy św. o godz. 11.00 będzie spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę, składane w kancelarii, przesłane na konto parafialne – Bóg zapłać. Można rezerwować terminy int. mszalnych m-c LIPIEC. Są także wolne intencje w marcu i w kolejnych miesiącach.

  1. Zapraszamy w środy wieczorem na Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy; w piątki wieczorem na wspólną Koronkę do B. Miłosierdzia.

  1. Dwa lata temu COVID uniemożliwił nam wyjazd na pielgrzymkę w Bieszczady. Ponieważ było duże zainteresowanie tym wyjazdem podejmujemy próbę ponownego jej zorganizowania w dniach 16, 17 i 18 czerwca /dni: piątek, sobota i niedziela/. W programie pielgrzymki zwiedzanie zamku w Łańcucie, nawiedzenia miejsca uwięzienia bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy; zwiedzanie Soliny i ich ciekawych miejsc na Tarsie Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej; rejs statkiem po Jeziorze Solińskim oraz Zwiedzanie Sandomierza i Kazimierza nad Wisłą. Koszt pielgrzymki 530 zł. W tej kwocie przejazd luksusowym autokarem; noclegi w pokojach 2; 3 i 4 osobowych z łazienkami; 2 śniadania; 2 ciepłe obiadokolacje; obiad w drodze powrotnej; koszty pracy przewodnika oraz ubezpieczenie. Zapisy od jutra w kancelarii – przy zapisie wpłata zaliczki 200 zł; pozostała kwota do uregulowania do końca maja.

  1. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest prasa katolicka. Jak zawsze do nabycia i lektury tygodnik „N”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”. W dzisiejszej „N” m.in. o problemach rodziców, gdy dziecko nie chce chodzić na religię; o pielgrzymce Papieża Franciszka do Afryki; raport z wojny w Ukrainie; bieżące sprawy Kościoła, specjalny dodatek. W tyg. „I” m.in. jak rozmawiać z nastolatkami. Zachęcamy do lektury.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Danuta Pasek l.68; Daniela Staniszewska l.89; Andrzej Strzelecki l.73; Zdzisław Nowak l.81; Andrzej Pokorski l.72 i Andrzej Gładzikowski l.72 – wieczny odpoczynek…..