Komunikaty duszpasterskie - 26.02.2023 r.


Komunikaty duszpasterskie - 26.02.2023 r.

  1. Dzisiaj I Niedziela W. Postu; ostatnia niedziela lutego. Od godz. 13.30 dalszy ciąg adoracji Najśw. Sakramentu w ramach 40-godzinnego nabożeństwa; o godz. 15.00 wspólna Koronka; o godz. 18.15 – Gorzkie Żale z nauką pasyjną i zakończenie adoracji uroczystym błogosławieństwem całej parafii. W kościołach naszej archidiecezji zbiórka ofiar do puszek na kontynuowanie rozpoczętych budowli nowych kościołów.

  1. W najbliższą środę nasza świątynia będzie Wielkopostnym Kościołem Stacyjnym. Na wieczorną Mszę św. przybędzie do nas ks. bp Ireneusz Pękalski, aby podjąć wspólną modlitwę o pokój w świecie, w int. ofiar i dotkniętych trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii oraz zachęcić do właściwego przeżywania Wielkiego Postu. Na zakończenie Mszy św. będzie wspólna Koronka i możliwość zyskania odpustu zupełnego. Ofiary składane podczas Mszy św. będą stanowiły Jałmużnę Wielkopostną dla ubogich rodzin. Wyjątkowo Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy rozpocznie się o godz. 17.45. Zapraszamy zarówno gości jak i parafian.

  1. W piątek DROGI KRZYŻOWE: po Mszy św. o godz. 8.00; o 17.00 dla dzieci i po wieczornej Mszy św. /czyli ok. 18.30/. Będzie to I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi i wynagrodzenia za grzechy. Do chorych księża się udadzą od godz. 9-ej.

  1. Sobota będzie dniem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP z racji I soboty miesiąca; w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Kazimierza Królewicza; Msze św. o godz. 7; 8 i 18.

  1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie świec dzieciom I-komunijnym. Będzie to też niedziela modlitwy i wsparcia ofiarami do puszek misjonarzy posługujących na Misjach.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na funkcjonowanie naszej parafii – Bóg zapłać. Dziękujemy też za ofiary zbierane do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas –ofiary w kwocie …. Zostały przesłane na konto Caritas.

  1. Od środy można będzie rezerwować terminy int. mszalnych na m-c SIERPIEŃ.

  1. Wielkopostne Rekolekcje w naszej parafii przewidziane są dla wszystkich grup parafialnych od V Niedzieli W. Postu /od 26 do 29 marca. Dzieci będą miały swoje spotkania rekolekcyjne w niedzielę o godz. 11.00; w pon. wt. i środę o godz. 17.00.

  1. Na ławkach pod chórem są wyłożone papierowe skarbonki w ramach dorocznej akcji Caritas „Jałmużna Wielkopostna”. Można je pobrać i zwrócić z ofiarami w Wielkim Tygodniu. Przy bocznym ołtarzu wystawiony jest też kosz i puszka na świąteczne wsparcie rodzin ubogich naszej parafii. Obok na ławce wyłożona jest prasa katolicka. Jak zawsze do nabycia i lektury tygodnik „N”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”. W dzisiejszej „N” m.in. o trwającej rok wojnie w Ukrainie i świadczonej pomocy; inne bieżące sprawy Kościoła, specjalny dodatek. W tyg. „I” m.in. od jakiego wieku spowiedź dzieci? i inne. Zachęcamy do lektury.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Wanda Zarębska l.62; Anna Tobka l.73; Franciszek Paprocki l.90 i Kazimiera Grabowska l.99 wieczny odpoczynek….