Program rekolekcji adwentowych


Rekolekcje Adwentowe – 17 – 18 – 19 grudnia 2017 r.

Uroczyste włączenie kandydatów w poczet ministrantów


W niedzielę 26 listopada w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata miało miejsce włączenie kandydatów w poczet ministrantów naszej parafii. Przy tej okazji bardzo serdecznie zapraszamy chłopców, którzy chcieliby dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza. Opiekunem ministrantów jest ks. Kamil Przybysz

​Więcej zdjęć w galerii.

Czytaj więcej

Jubileusz 120-lecia istnienia chóru "Dzwon" przy parafii Przemienienia Pańskiego w Łodzi


W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, Ksiądz Biskup Adam Lepa, który przed laty pracował w naszej parafii jako wikariusz, przewodniczył Mszy św. z okazji 120-lecia istnienia chóru „Dzwon” przy naszej parafii.

Czytaj więcej

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania


W poniedziałek 13 listopada o godz. 18.30 zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne dla młodzieży i dorosłych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Czytaj więcej

ABP GRZEGORZ RYŚ ZAPRASZA NA INGRES


Arcybiskup Grzegorz Ryś zaprasza na swój Ingres do katedry łódzkiej, który odbędzie się 4 listopada o godz. 11.00. ZAPRASZAMY wszystkich do licznego udziału w tym historycznym wydarzeniu dla Kościoła Archidiecezji Łódzkiej. Transmisja z Ingresu również w TVP Info.

https://youtu.be/5YFleKs4c-c

Czytaj więcej

Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych


Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą ofiarujmy modlitwę i udział we Mszy świętej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00; 8.00; 9.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 procesja po kościele i stacje modlitewne za zmarłych zgłoszonych na tzw. wypominki jednorazowe. Po wieczornej Mszy św. natomiast wspólny różaniec za wszystkich zmarłych zgłoszonych na wypominki. 

Czytaj więcej

INGRES Abpa Grzegorza Rysia


Ojciec Święty Franciszek 14 września 2017 r., w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, mianował dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej, ks. bpa Grzegorza Rysia, nowym arcybiskupem metropolitą łódzkim. Ingres do katedry łódzkiej odbędzie się 4 listopada o godz. 11.00. ZAPRASZAMY do licznego udziału w tym historycznym wydarzeniu dla Kościoła Archidiecezji Łódzkiej.

Czytaj więcej

Uroczystość Wszystkich Świętych


1 listopada – w Uroczystość Wszystkich Świętych msze św. będą sprawowane w naszym kościele o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00  i 19.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. W środę rozpoczniemy miesiąc listopad – miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Pamiętajmy przede wszystkim w modlitwie o tych, którym tak wiele zawdzięczamy i którym jesteśmy winni dług wdzięczności. 

Czytaj więcej

FATIMA - 100 lat objawień Maryi 1917 - 2017


W piątek 13 października zapraszamy do licznego udziału w ostatnim już w tym roku Nabożeństwie Fatimskim. Zapraszamy ministrantów, grupy parafialne, kandydatów do bierzmowania i wszystkich parafian oraz gości. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00 a po Mszy Nabożeństwo Fatimskie.
Prosimy o zabranie świec.

Czytaj więcej

INFORMACJE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA


Informacje dla kandydatów do Bierzmowania znajdują się w zakładce Sakramenty/Bierzmowanie. W niedzielę 8 października na Mszy św. o godz. 9.30 kandydaci złożą w czasie procesji z darami swoje deklaracje przystąpienia do przygotowania do Bierzmowania. W poniedziałek 9 października o godz. 18.30 spotkanie w salce katechetycznej w domu parafialanym.

Czytaj więcej