Prymicje ks. Bartłomieja


W środę 13 czerwca 2018 r. Ksiądz Bartłomiej Borkowski, neoprezbiter z diecezji łowickiej odprawił Mszę św. i poprowadził nabożeństwo fatimskie. Ksiądz Bartłomiej, który w naszej parafii przyjął sakrament chrztu świętego, poprowadził procesję i udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa prymicyjnego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Czytaj więcej

Boże Ciało 2018


W czwartek 31 maja 2018 obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Po uroczystej Mszy Świętej o godz. 9.30 wyruszyła uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Po poworocie do koścoła wszyscy odśpiewali uroczyste "Te Deum" i przyjęli błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Czytaj więcej

Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych na Jasną Górę


We wtorek 29 maja 2018 r. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 38, 190 oraz 194 uczestniczyły w pielgrzymce do Tronu Matki Bożej na Jasnej Górze. Dzieci wraz z rodzicami, babciami i dziadkami najpierw uczestniczyły w drodze krzyżowej na wałach jasnogórskiej, nastepnie we Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, gdzie przygotowały całą liturgię słowa i piękne śpiewy. Grupa dzeci z naszej parafii jako jedyna znajdowała się podczs Eucharystii przed samym obrazem Matki Bożej.

Czytaj więcej

Przygotowania do festynu parafialnego


W piątek o godz. 19.00 zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby włączyć do przygotowania kolejnego festynu parafialnego. Bardzo zależy nam na nowych pomysłach. I każda para rąk przy organizacji bardzo się przyda. Festyn parafialny zaplanowany jest na 24 czerwca. Zapraszamy do włączenia się w przygotowania.

Czytaj więcej

BIERZMOWANIE


We wtorek 10 kwietnia 2018 r. podczas Mszy św. o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski udzielił sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Do sakramentu przystąpiła młodziez z klas trzecich szkół gimnazjalnych oraz osoby dorosłe, którzy przez kilka miesięcy przy wsparciu kapłanów i anmatorów z Domowego Kościoła w parafii oraz katechetów w szkołach przygotowywali się do przyjęcia tego sakramentu. Do sakramentu przystąpiło ponad 50 osób. Zdjęcia z uroczystości znajdują się w naszej galerii.

Czytaj więcej

Święte Triduum Paschalne


Triduum Paschalne to rozważanie najważniejszych wydarzeń w historii zbawienia. Zapraszamy wszystkich parafian do pełnego udziału w Świętym Triduum Paschalnym Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. To szczyt całego roku liturgicznego, w którym powinien uczestniczyć każdy wierzący. Wielki Czwartek godz. 18.00, Wielki Piątek godz. 18.00, Wielka Sobota godz. 19.00, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. rezurekcyjna godz. 6.00.

Czytaj więcej

WIELKI TYDZIEŃ


Niedzielą Palmową rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień, dni poprzedzające największe wydarzenia zbawcze. Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota tworzą Święte Triduum Paschalne – w te dni nie sprawuje się Mszy św. w godzinach rannych. W Niedzielę Palmową – poświęcenie gałązek palmowych na każdej Mszy świętej. O godz. 11.00 uroczysta procesja wokół kościoła.

Czytaj więcej

Nowi lektorzy w parafii


17 marca 2018 r. o godz. 15.00 w Archikatedrze Łódzkiej miał miejsce obrzęd błogosławieństwa nowych ministrantów Słowa Bożego. W poczet lektorów włączeni zostali ministranci z naszej parafii Marcin Chorąziak, Antoni Godala i Piotr Lewkowicz. Cieszymy się z nowych lektorów, którzy będą ubogacać liturgię w naszej parafii.

Czytaj więcej

Program Rekolekcji Wielkopostnych


W dniach 18 - 21 marca 2018 r. odbędą się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Zapraszamy do zapoznania się z programem. Prosimy także o nie odkładanie spowiedzi świętej tuż przed Świętami Wielkanocnymi. Skorzystajmy z czasu rekolekcji, jako przygotowania do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

Czytaj więcej

125 lat Sióstr Honoratek


Uroczystości jubileuszowe 125-lecia Sióstr Honoratek w Łodzi odbyły się w sobotę 24 lutego w naszej parafii. Mszy Świętej przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś metropolita łódzki. Mszę świętą dziękczynną poprzedził wykład s. Bogumiły Czemko, który przybliżył postać s. Anieli Róży Godeckiej, która założyła łódzki dom zakonny ss. Honoratek. Założycielka – matka Aniela – otoczyła opieką przede wszystkim robotnice fabryczne. Uczyła zasad życia i wiary. Zakładała pracownie rękodzielnicze, mieszkania dla robotnic, schroniska i przytułki dla chorych. Część sióstr pracowała bezpośrednio w fabrykach. Z czasem zgromadzenie objęło też troską dzieci i młodzież. Dzięki temu powstało przedszkole przy ul. Lokatorskiej.

Czytaj więcej