Pielgrzymka na Dolny Śląsk


W dniach 7, 8 i 9 czerwca 2024 roku odbyła się parafialna pielgrzymka na Dolny Śląsk. Opiekunem pielgrzymów był Ksiądz Proboszcz Krzysztof Wlazło. W czasie wspólnego wyjazdu zostały odwiedzone m.in. takie miejsca jak: Wrocław - Panorama Racławicka, Sanktuaria w Wambierzycach i Bardo, Kudowa Zdrój, Duszniki Zdrój, a w drodze powrotnej Zamek Książ w Wałbrzychu. Był to piękny czas, pełen radości, wzajemnych rozmów, wspólnych śpiewów i modlitwy.

Czytaj więcej

Z wizytą u św. Antoniego w Łagiewnikach


Zbliża się długo oczekiwany okres wakacyjny. W związku z tym, aby podziękować Panu Bogu za cały rok nauki, grupa dzieci i młodzieży z naszej wspólnoty parafialnej, w tym członkowie Eucharystycznego Ruchu Młodych, Szkolnego Koła Caritas, Liturgicznej Służby Ołtarza oraz scholi, wraz z katechetkami i Siostrą, pod opieką księdza Kamila i księdza Jarosława, odbyła wycieczkę do Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Łódzkich Łagiewnikach ⛪️

Czytaj więcej

Pielgrzymka dzieci komunijnych na Jasną Górę


Dnia 4 czerwca 2024 roku dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię Świętą, wraz z Księdzem Kamilem i swoimi najbliższymi, udały się na pielgrzymkę na Jasną Górę. Głównym celem pielgrzymki było złożenie podziękowań za dar Pierwszej Komunii Świętej oraz przedstawienie intencji przed obliczem Matki Bożej ⛪️

Czytaj więcej

BOŻE CIAŁO 2024


Pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu Kościół obchodzi w Wielki Czwartek. Jednak wówczas Chrystus rozpoczyna swoją mękę. Dlatego od XIII wieku Kościół obchodzi osobną uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (zwaną potocznie Bożym Ciałem), aby za ten dar niezwykły Chrystusowi w odpowiednio uroczysty sposób podziękować. W naszej parafii 30 maja 2024 r. po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszyliśmy w uroczystej procesji do czterech ołtarzy.

Czytaj więcej

Pielgrzymka do Portugalii i Hiszpanii


W dniach 26 kwietnia – 3 maja 2024 roku odbyła się nasza parafialna pielgrzymka ✈️ do Portugalii i Santiago de Compostela . W programie były m.in.: FATIMA - ALJUSTREL - MIRA DE AIRE - BATALHA – ALCOBACA – NAZARE – LIZBONA - TOMAR – AVEIRO – PORTO – BRAGA – SANTIAGO DE COMPOSTELA. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Czytaj więcej

SCHOLA LITURGICZNA - ZAPROSZENIE


Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie nowo powstającej scholi liturgicznej przy naszej parafii. Masz dobry słuch? Lubisz śpiewać? Chcesz spróbować swoich sił? Pierwsze spotkanie już w środę 24 kwietnia o godzinie 19.00 w domu parafialnym. Grupa zaadresowana do osób w wieku młodzieżowym, studenckim oraz dorosłym. Więcej informacji u Ks. Kamila, lub p. organisty. Do zobaczenia!

Czytaj więcej

Bierzmowanie 2024


W środę 10 kwietnia 2024 roku, na Mszy św. o godz. 18:00 młodzież naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania z rąk Księdza Arcybiskupa Seniora Władysława Ziółka.
Gratulujemy!
"...Przyjdź Duchu Święty, ja pragnę, o to dziś błagam Cię.
Przyjdź w swojej mocy i sile, Radością napełnij mnie..."

Czytaj więcej

Pielgrzymka do Portugalii - informacje


Serdecznie zapraszamy na parafialną pielgrzymkę ✈️ do Portugalii i Santiago de Compostela w dniach 26 kwietnia – 3 maja 2024 roku. W programie m.in.: FATIMA - ALJUSTREL - MIRA DE AIRE - BATALHA – ALCOBACA – NAZARE – LIZBONA - TOMAR – COIMBRA – PORTO – BRAGA – SANTIAGO DE COMPOSTELA. Przelot rejsowym samolotem Warszawa Okęcie - Lizbona - Warszawa Okęcie. Szczegóły na plakacie oraz szczegółowym programie pielgrzymki.

Czytaj więcej

WIELKANOC 2024


Chrystus Zmartwychwstał, żyje i jest między nami. Dzielimy się tą radosną nowiną. Życzymy wszystkim odkrywania w swoim życiu obecności Zmartwychwstałego Pana. Gościom i parafianom życzymy radosnego i miłego przeżywania tych dni w rodzinnym gronie. Prosimy o przekazanie świątecznych pozdrowień osobom starszym i chorym. Wszystkim życzymy spokojnych, pełnych ciepła i serdeczności świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Czytaj więcej

Rezurekcja


W Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00 wyruszyła z naszego kościoła uroczysta procesja rezurekcyja obwieszczając Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Po procesji uroczystem śpiewem "Te Deum" podziękowaliśmy Dobremu Bogu za wielki cud, którego dokonał z miłości do człowieka.

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ! ALLELUJA!

Czytaj więcej