Przygotowania do festunu parafialnego


W piątek o godz. 19.00 zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby włączyć do przygotowania kolejnego festynu parafialnego. Bardzo zależy nam na nowych pomysłach. I każda para rąk przy organizacji bardzo się przyda. Festyn parafialny zaplanowany jest na 24 czerwca. Zapraszamy do włączenia się w przygotowania.

Czytaj więcej

BIERZMOWANIE


We wtorek 10 kwietnia 2018 r. podczas Mszy św. o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski udzielił sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Do sakramentu przystąpiła młodziez z klas trzecich szkół gimnazjalnych oraz osoby dorosłe, którzy przez kilka miesięcy przy wsparciu kapłanów i anmatorów z Domowego Kościoła w parafii oraz katechetów w szkołach przygotowywali się do przyjęcia tego sakramentu. Do sakramentu przystąpiło ponad 50 osób. Zdjęcia z uroczystości znajdują się w naszej galerii.

Czytaj więcej

Święte Triduum Paschalne


Triduum Paschalne to rozważanie najważniejszych wydarzeń w historii zbawienia. Zapraszamy wszystkich parafian do pełnego udziału w Świętym Triduum Paschalnym Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. To szczyt całego roku liturgicznego, w którym powinien uczestniczyć każdy wierzący. Wielki Czwartek godz. 18.00, Wielki Piątek godz. 18.00, Wielka Sobota godz. 19.00, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. rezurekcyjna godz. 6.00.

Czytaj więcej

WIELKI TYDZIEŃ


Niedzielą Palmową rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień, dni poprzedzające największe wydarzenia zbawcze. Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota tworzą Święte Triduum Paschalne – w te dni nie sprawuje się Mszy św. w godzinach rannych. W Niedzielę Palmową – poświęcenie gałązek palmowych na każdej Mszy świętej. O godz. 11.00 uroczysta procesja wokół kościoła.

Czytaj więcej

Nowi lektorzy w parafii


17 marca 2018 r. o godz. 15.00 w Archikatedrze Łódzkiej miał miejsce obrzęd błogosławieństwa nowych ministrantów Słowa Bożego. W poczet lektorów włączeni zostali ministranci z naszej parafii Marcin Chorąziak, Antoni Godala i Piotr Lewkowicz. Cieszymy się z nowych lektorów, którzy będą ubogacać liturgię w naszej parafii.

Czytaj więcej

Program Rekolekcji Wielkopostnych


W dniach 18 - 21 marca 2018 r. odbędą się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Zapraszamy do zapoznania się z programem. Prosimy także o nie odkładanie spowiedzi świętej tuż przed Świętami Wielkanocnymi. Skorzystajmy z czasu rekolekcji, jako przygotowania do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

Czytaj więcej

125 lat Sióstr Honoratek


Uroczystości jubileuszowe 125-lecia Sióstr Honoratek w Łodzi odbyły się w sobotę 24 lutego w naszej parafii. Mszy Świętej przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś metropolita łódzki. Mszę świętą dziękczynną poprzedził wykład s. Bogumiły Czemko, który przybliżył postać s. Anieli Róży Godeckiej, która założyła łódzki dom zakonny ss. Honoratek. Założycielka – matka Aniela – otoczyła opieką przede wszystkim robotnice fabryczne. Uczyła zasad życia i wiary. Zakładała pracownie rękodzielnicze, mieszkania dla robotnic, schroniska i przytułki dla chorych. Część sióstr pracowała bezpośrednio w fabrykach. Z czasem zgromadzenie objęło też troską dzieci i młodzież. Dzięki temu powstało przedszkole przy ul. Lokatorskiej.

Czytaj więcej

Wielkopostne Kościoły Stacyjne


21 lutego 2018 roku w ramach pielgrzymki do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych w naszej parafii Mszy św. przewodniczył Biskup Marek Marczak, który powiedział m.in. „Pokutować to znaczy zmieniać swoje życie. Zmieniać swoje serce i ciągle dostosowywać życie do oczekiwań Jezusa”. Ksiądz Biskup powołując się na książkę „Łódzkie Kościoły Stacyjne” opowiedział historię Kościoła Stacyjnego z Wiecznego Miasta. Dziś Kościołem Stacyjnym w Rzymie jest kościół Santa Maria Maggiore. To właśnie tam znajduje się ikona Matki Bożej Śnieżnej, znanej pod nazwą Salus Populi Romani - Ratunek Ludu Rzymskiego. To przed tym wizerunkiem przed każdą pielgrzymką modli się Papież Franciszek.

Czytaj więcej

WIELKI POST


ŚRODA POPIELCOWA rozpoczyna w Kościele okres Wielkiego Postu. MSZE ŚWIĘTE odprawione będą o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 17.00 dla dzieci, 18.00, 20.00

Okres Wielkiego Postu jest w Kościele katolickim specjalnym czasem ćwiczeń duchowych, liturgii pokutnej, pielgrzymek
o charakterze pokutnym, dobrowolnych wyrzeczeń, jak post i jałmużna, braterskiego dzielenia się z innymi.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 dla dorosłych, o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 19.15 dla młodzieży.

Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 18.15.

Czytaj więcej

Kościoły stacyjne


Archidiecezja Łódzka, wzorem starożytnej rzymskiej tradycji, od 2013 roku podejmuje przeżywanie Wielkiego Postu przez pielgrzymowanie do łódzkich kościołów stacyjnych. Także w tym roku w dni powszednie Wielkiego Postu o godzinie 18.00 wierni wraz ze swoimi Pasterzami będą się gromadzić w poszczególnych kościołach Łodzi, aby uczestniczyć we Mszy św., odmawiać koronkę do Bożego Miłosierdzia i podejmować praktyki pokutne.

Czytaj więcej