Wielkopostne Kościoły Stacyjne


21 lutego 2018 roku w ramach pielgrzymki do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych w naszej parafii Mszy św. przewodniczył Biskup Marek Marczak, który powiedział m.in. „Pokutować to znaczy zmieniać swoje życie. Zmieniać swoje serce i ciągle dostosowywać życie do oczekiwań Jezusa”. Ksiądz Biskup powołując się na książkę „Łódzkie Kościoły Stacyjne” opowiedział historię Kościoła Stacyjnego z Wiecznego Miasta. Dziś Kościołem Stacyjnym w Rzymie jest kościół Santa Maria Maggiore. To właśnie tam znajduje się ikona Matki Bożej Śnieżnej, znanej pod nazwą Salus Populi Romani - Ratunek Ludu Rzymskiego. To przed tym wizerunkiem przed każdą pielgrzymką modli się Papież Franciszek.

Czytaj więcej

WIELKI POST


ŚRODA POPIELCOWA rozpoczyna w Kościele okres Wielkiego Postu. MSZE ŚWIĘTE odprawione będą o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 17.00 dla dzieci, 18.00, 20.00

Okres Wielkiego Postu jest w Kościele katolickim specjalnym czasem ćwiczeń duchowych, liturgii pokutnej, pielgrzymek
o charakterze pokutnym, dobrowolnych wyrzeczeń, jak post i jałmużna, braterskiego dzielenia się z innymi.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 dla dorosłych, o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 19.15 dla młodzieży.

Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 18.15.

Czytaj więcej

Kościoły stacyjne


Archidiecezja Łódzka, wzorem starożytnej rzymskiej tradycji, od 2013 roku podejmuje przeżywanie Wielkiego Postu przez pielgrzymowanie do łódzkich kościołów stacyjnych. Także w tym roku w dni powszednie Wielkiego Postu o godzinie 18.00 wierni wraz ze swoimi Pasterzami będą się gromadzić w poszczególnych kościołach Łodzi, aby uczestniczyć we Mszy św., odmawiać koronkę do Bożego Miłosierdzia i podejmować praktyki pokutne.

Czytaj więcej

Kurs przedmałżeński


W piątek 16 lutego 2018 r. po drodze krzyżowej o godz. 19.15 (ok. godz. 20.00), w domu katechetycznym odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej

Jasełka 07.01.2018 r.


W niedzielę Chrztu Pańskiego w dniu 7 stycznia 2018 r. na zakończenie Okresu Bożego Narodzenia, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 190 podczas Mszy św. o godzinie 11:00 przedstawiły jasełka. Za przygotowanie jasełek dziękujemy dzieciom, nauczycielom i rodzicom.

Więcej zdjęć w galerii.

Czytaj więcej

Koniec 2017 roku Święto Świętej Rodziny Jezusa


Dzisiaj w Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa kończymy kolejny rok. Wszystkim parafianom dziękujemy za jedność z parafią, za wspólną modlitwę.

Czytaj więcej

Uroczyste włączenie kandydatów w poczet ministrantów


W niedzielę 26 listopada w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata miało miejsce włączenie kandydatów w poczet ministrantów naszej parafii. Przy tej okazji bardzo serdecznie zapraszamy chłopców, którzy chcieliby dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza. Opiekunem ministrantów jest ks. Kamil Przybysz

​Więcej zdjęć w galerii.

Czytaj więcej

Jubileusz 120-lecia istnienia chóru "Dzwon" przy parafii Przemienienia Pańskiego w Łodzi


W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, Ksiądz Biskup Adam Lepa, który przed laty pracował w naszej parafii jako wikariusz, przewodniczył Mszy św. z okazji 120-lecia istnienia chóru „Dzwon” przy naszej parafii.

Czytaj więcej

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania


W poniedziałek 13 listopada o godz. 18.30 zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne dla młodzieży i dorosłych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Czytaj więcej

ABP GRZEGORZ RYŚ ZAPRASZA NA INGRES


Arcybiskup Grzegorz Ryś zaprasza na swój Ingres do katedry łódzkiej, który odbędzie się 4 listopada o godz. 11.00. ZAPRASZAMY wszystkich do licznego udziału w tym historycznym wydarzeniu dla Kościoła Archidiecezji Łódzkiej. Transmisja z Ingresu również w TVP Info.

https://youtu.be/5YFleKs4c-c

Czytaj więcej