SCHOLA LITURGICZNA - ZAPROSZENIE


Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie nowo powstającej scholi liturgicznej przy naszej parafii. Masz dobry słuch? Lubisz śpiewać? Chcesz spróbować swoich sił? Pierwsze spotkanie już w środę 24 kwietnia o godzinie 19.00 w domu parafialnym. Grupa zaadresowana do osób w wieku młodzieżowym, studenckim oraz dorosłym. Więcej informacji u Ks. Kamila, lub p. organisty. Do zobaczenia!

Czytaj więcej

Bierzmowanie 2024


W środę 10 kwietnia 2024 roku, na Mszy św. o godz. 18:00 młodzież naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania z rąk Księdza Arcybiskupa Seniora Władysława Ziółka.
Gratulujemy!
"...Przyjdź Duchu Święty, ja pragnę, o to dziś błagam Cię.
Przyjdź w swojej mocy i sile, Radością napełnij mnie..."

Czytaj więcej

Pielgrzymka do Portugalii - informacje


Serdecznie zapraszamy na parafialną pielgrzymkę ✈️ do Portugalii i Santiago de Compostela w dniach 26 kwietnia – 3 maja 2024 roku. W programie m.in.: FATIMA - ALJUSTREL - MIRA DE AIRE - BATALHA – ALCOBACA – NAZARE – LIZBONA - TOMAR – COIMBRA – PORTO – BRAGA – SANTIAGO DE COMPOSTELA. Przelot rejsowym samolotem Warszawa Okęcie - Lizbona - Warszawa Okęcie. Szczegóły na plakacie oraz szczegółowym programie pielgrzymki.

Czytaj więcej

WIELKANOC 2024


Chrystus Zmartwychwstał, żyje i jest między nami. Dzielimy się tą radosną nowiną. Życzymy wszystkim odkrywania w swoim życiu obecności Zmartwychwstałego Pana. Gościom i parafianom życzymy radosnego i miłego przeżywania tych dni w rodzinnym gronie. Prosimy o przekazanie świątecznych pozdrowień osobom starszym i chorym. Wszystkim życzymy spokojnych, pełnych ciepła i serdeczności świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Czytaj więcej

Rezurekcja


W Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00 wyruszyła z naszego kościoła uroczysta procesja rezurekcyja obwieszczając Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Po procesji uroczystem śpiewem "Te Deum" podziękowaliśmy Dobremu Bogu za wielki cud, którego dokonał z miłości do człowieka.

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ! ALLELUJA!

Czytaj więcej

Wigilia Paschalna


Po zapadnięciu zmroku w Wielką Sobotę celebruje się uroczystą Wigilię Paschalną, która obwieszcza Zmartywchwstanie Jezusa Chrystusa. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczyna się poświęceniem ognia. Następnie wykonuje się śpiew Exultetu. Po nim odbywa się Liturgia Słowa - 7 czytań ze Starego Testamentu, Epistoła i Ewangelia. W dalszej kolejności - Liturgia Chrzcielna z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i Liturgia Eucharystyczna.

Czytaj więcej

Wielka Sobota


Wielka Sobota to dzień ciszy i adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Tego dnia poświęca się pokarmy na stół wielkanocny.

Czytaj więcej

Wielki Piątek


Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Jezusa Chrystusa. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystiij. Centralnym punktem liturgii wielkopiątkowej jest adoracja krzyża. Na zakończenie tej liturgii przenosi się Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego.

Czytaj więcej

Wielki Czwartek


Msza Święta Wieczerzy Pańskiej rozpoczęła Święte Triduum Paschalne, podczas którego rozważamy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
Tego dnia wspominamy także ustanowienie dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa.

Czytaj więcej

Niedziela Palmowa


W Niedzielę Palmową, 24 marca 2024 r., przed uroczystą Mszą św. o godz. 11.00 odbyła się procesja z palmami na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Dzieci z naszej parafii przyniosły ze sobą kolorowe palmy, które pięknie ozdobiły nasz kościół. Po Mszy św. został rozstrzygnięty konkurs na najwyższą palmę. Ks. Proboszcz wraz z ks. Kamilem dokonali dokładnych pomiarów i wyłonili zwycięzców, którzy zostali nagrodzeni przygotowanymi upominkami.

Czytaj więcej