KOLĘDA 2023/2024


Zbliża się czas „kolędy”. W naszej parafii forma „kolędy” będzie podobna jak w ubiegłym roku. Pragniemy odwiedzić wszystkich parafian, jednak dla sprawniejszego jej planowania i przebiegu prosimy rodziny czy osoby indywidualne o potwierdzenie woli przyjęcia kapłana.

Czytaj więcej

Nowi ministranci


26 listopada 2023 r., w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, podczas Mszy Świętej o godz. 11.00, czterech chłopców: Amadeusz, Kajetan, Kacper i Piotr dołączyło do grona Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii ⛪️✨️
Gratulujemy nowym ministrantom i życzymy owocnej posługi przy ołtarzu.

Czytaj więcej

Dzień Jedności Służby Liturgicznej Ołtarza 2023


W sobotę 25 listopada 2023 r. w wigilię Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, w łódzkiej katedrze odbył się Dzień Jedności Służby Liturgicznej Ołtarza.
Na tym wydarzeniu zgromadzili się ministranci z całej Archidiecezji. Udali się tam również nasi ministranci, lektorzy oraz kandydaci ze swoim opiekunem ks. Kamilem. Podczas Mszy Świętej celebrowanej przez ks. bpa Ireneusza Pękalskiego służba liturgiczna ołtarza odnowiła swoje przyrzeczenia ministranckie.
Po zakończonej uroczystości wszyscy uczestnicy udali się do Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie wzięli udział w programie przygotowanym przez kleryków.

Czytaj więcej

Pielgrzymka do Portugalii - Zaproszenie


Serdecznie zapraszamy na parafialną pielgrzymkę ✈️ do Portugalii i Santiago de Compostela w dniach 26 kwietnia – 3 maja 2024 roku. W programie m.in.: FATIMA - ALJUSTREL - MIRA DE AIRE - BATALHA – ALCOBACA – NAZARE – LIZBONA - TOMAR – COIMBRA – PORTO – BRAGA – SANTIAGO DE COMPOSTELA. Przelot rejsowym samolotem Warszawa Okęcie - Lizbona - Warszawa Okęcie. Szczegóły na plakacie oraz szczegółowym programie pielgrzymki.

Czytaj więcej

Ostatnie Nabożeństwo Fatimskie 2023


W 1917 roku w Fatimie Najświętsza Maryja Panna objawiła się trójce dzieci: Franciszkowi, Łucji i Hiacyncie. Objawienia miały miejsce każdego 13 dnia miesiąca od maja do października. W naszej parafii 13 października 2023 r. zostało odprawione ostanie nabożeństwo fatimskie w tym roku. Po Mszy św. o godz. 18.00 udaliśmy się w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej odmawiając różaniec i modląc się o pokój dla świata: o zakończenie wojny na Ukrainie i w Ziemi Świętej.

Czytaj więcej

Pielgrzymka do Włoch 2023 - Konsystorz


W dniach 25 września - 2 października odbyła się nasza parafialna pielgrzymka do Rzymu, gdzie centralnym jej punktem był udział w Konsystorzu, podczas którego Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś – Metropolita Łódzki przyjął godność kardynalską z rąk papieża Franciszka. Podczas pielgrzymki do Włoch odwiedziliśmy m.in. Wenecję, Asyż, Padwę, Rzym, Orvieto, Lido di Jesolo, Katakumby św. Kaliksta.

Czytaj więcej

Pielgrzymka do Torunia 16.09.2023


W sobotę 16 września 2023 r. pielgrzymi z naszej parafii wraz z ks. Jarosławem udali się do Torunia, aby w południe uczestniczyć w Eucharystii sprawowanej w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Po mszy świętej odbyła się procesja wokół świątyni z relikwiami świętych, przyzywając ich orędownictwa litanią do Wszystkich Świętych. Następnym punktem programu był spacer z przewodnikiem po toruńskiej Starówce, który został zakończony wspólnym zdjęciem pod pomnikiem Mikołaja Kopernika.

Czytaj więcej

Nabożeństwo Fatimskie


13 września 2023 r. odbyło się kolejne - przedostatnie w tym roku - nabożeństwo fatimskie w naszej parafii. Podczas Mszy Świętej złożyliśmy Panu Bogu nasze intencje nowennowe. Po Eucharystii wyruszyliśmy w procesji niosąc figurę Matki Bożej Fstimskiej wypraszając pokój dla całego świata. Szczególną intencją tego dnia była modlitwa za naród Ukraiński. Nieustannie prosimy o zakończenie wojny na Ukrainie i o nawrócenie Rosji - co wpisuje się w objawienia Matki Bożej w Fatimie w 1917 roku.

Czytaj więcej

Dożynki Parafialne


W niedzielę 10 września 2023 r. złożyliśmy Panu Bogu dziękczynienie za tegoroczne plony ziemi - "Dożynki Parafialne". Tego dnia dzieci na Mszy Świętej o godzinie 11.00 dziękowały za dar chleba powszedniego, a także za dar chleba eucharystycznego, który pozostawił nam Pan Jezus zanim powrócił do nieba. Natomiast na Mszy Świętej o godz. 12.30 dziękowaliśmy Panu Bogu za cieżką pracę rolników i prosiliśmy, aby nikt na świecie nie cierpiał z powodu braku pożywienia. Po zakończonych Mszach Świętych, każdy mógł się podzielić i spożyć pobłogosławiony chleb, który przypomina nam, że jako wspólnota Kościoła wszyscy jesteśmy powołani do zbawienia dzięki spożywaniu chleba eucharystycznego.

Czytaj więcej

Pielgrzymka do Włoch - Zaproszenie


Ojciec Święty Franciszek 9 lipca, po modlitwie “Anioł Pański” ogłosił listę 21 nowych kardynałów. Wśród nich znalazł się nasz Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki. Konsystorz, podczas którego Ojciec Święty Franciszek mianuje nowych kardynałów odbędzie się 30 września. Jest to historyczne wydarzenia w dziejach naszej archidiecezji. Z tej okazji w dniach 25 września – 1 października br. chcemy zorganizować z naszej parafii pielgrzymkę do Włoch, gdzie centralnym punktem będzie udział w konsystorzu.

Czytaj więcej