Pielgrzymka do Włoch 2023 - Konsystorz


W dniach 25 września - października odbyła się nasza parafialna pielgrzymka do Rzymu, gdzie centralnym jej punktem był udział w Konsystorzu, podczas którego Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś – Metropolita Łódzki przyjął godność kardynalską z rąk papieża Franciszka. Podczas pielgrzymki do Włoch odwiedziliśmy m.in. Wenecję, Asyż, Padwę, Rzym, Orvieto, Lido di Jesolo, Katakumby św. Kaliksta.

Czytaj więcej

Pielgrzymka do Torunia 16.09.2023


W sobotę 16 września 2023 r. pielgrzymi z naszej parafii wraz z ks. Jarosławem udali się do Torunia, aby w południe uczestniczyć w Eucharystii sprawowanej w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Po mszy świętej odbyła się procesja wokół świątyni z relikwiami świętych, przyzywając ich orędownictwa litanią do Wszystkich Świętych. Następnym punktem programu był spacer z przewodnikiem po toruńskiej Starówce, który został zakończony wspólnym zdjęciem pod pomnikiem Mikołaja Kopernika.

Czytaj więcej

Nabożeństwo Fatimskie


13 września 2023 r. odbyło się kolejne - przedostatnie w tym roku - nabożeństwo fatimskie w naszej parafii. Podczas Mszy Świętej złożyliśmy Panu Bogu nasze intencje nowennowe. Po Eucharystii wyruszyliśmy w procesji niosąc figurę Matki Bożej Fstimskiej wypraszając pokój dla całego świata. Szczególną intencją tego dnia była modlitwa za naród Ukraiński. Nieustannie prosimy o zakończenie wojny na Ukrainie i o nawrócenie Rosji - co wpisuje się w objawienia Matki Bożej w Fatimie w 1917 roku.

Czytaj więcej

Dożynki Parafialne


W niedzielę 10 września 2023 r. złożyliśmy Panu Bogu dziękczynienie za tegoroczne plony ziemi - "Dożynki Parafialne". Tego dnia dzieci na Mszy Świętej o godzinie 11.00 dziękowały za dar chleba powszedniego, a także za dar chleba eucharystycznego, który pozostawił nam Pan Jezus zanim powrócił do nieba. Natomiast na Mszy Świętej o godz. 12.30 dziękowaliśmy Panu Bogu za cieżką pracę rolników i prosiliśmy, aby nikt na świecie nie cierpiał z powodu braku pożywienia. Po zakończonych Mszach Świętych, każdy mógł się podzielić i spożyć pobłogosławiony chleb, który przypomina nam, że jako wspólnota Kościoła wszyscy jesteśmy powołani do zbawienia dzięki spożywaniu chleba eucharystycznego.

Czytaj więcej

Pielgrzymka do Włoch - Zaproszenie


Ojciec Święty Franciszek 9 lipca, po modlitwie “Anioł Pański” ogłosił listę 21 nowych kardynałów. Wśród nich znalazł się nasz Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki. Konsystorz, podczas którego Ojciec Święty Franciszek mianuje nowych kardynałów odbędzie się 30 września. Jest to historyczne wydarzenia w dziejach naszej archidiecezji. Z tej okazji w dniach 25 września – 1 października br. chcemy zorganizować z naszej parafii pielgrzymkę do Włoch, gdzie centralnym punktem będzie udział w konsystorzu.

Czytaj więcej

Odpust 2023


W Święto Przemienienia Pańskiego - 6 stycznia 2023 roku - obchodziliśmy Odpust w naszej Parafii. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 12.30 przewodniczył Ksiądz Bartłomiej Borowski – kapłan diecezji łowickiej, pochodzący z miasta Łodzi, który w naszym kościele przyjął sakrament chrztu świętego. Po Mszy Świętej odbyło się nabożeństwo do Przemienionego Jezusa i procesja eucharystyczna. Na koniec wszyscy uczestniczy odśpiewali dziękczynne „Te Deum” – Ciebie Boga Wysławiamy.

Czytaj więcej

Pielgrzymka w Bieszczady


W dniach 16 - 18 czerwca 2023 roku odbyła się parafialna pielgrzymka w Bieszczady. W programie pielgrzymki było m.in.: zwiedzanie zamku w Łańcucie, nawiedzenia miejsca uwięzienia bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy; zwiedzanie Soliny i ich ciekawych miejsc na Tarsie Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej; rejs statkiem po Jeziorze Solińskim oraz Zwiedzanie Sandomierza i Kazimierza nad Wisłą.

Czytaj więcej

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała


W czwartek 15 czerwca 2023 roku uroczyście zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała. Tego dnia odbyło się poświęcenie wianków z kwiatów i ziół. W naszej parafii gościła siostra zakonna Maria Żywiec - Służebniczka, która pracuje na misjach w Zambii. Po zakończeniu uroczystości odbył się kiermasz, na którym można było nabyć pamiątki przywiezione przez Siostrę z Afryki. Środki z kiermaszu zostały przeznaczone na działalność misyjną w Afryce.

Czytaj więcej

Boże Ciało


Pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu Kościół obchodzi w Wielki Czwartek. Jednak wówczas Chrystus rozpoczyna swoją mękę. Dlatego od XIII wieku Kościół obchodzi osobną uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (zwaną potocznie Bożym Ciałem), aby za ten dar niezwykły Chrystusowi w odpowiednio uroczysty sposób podziękować. W tym roku 8 czerwca przeszliśmy w uroczystej procesji ulicami naszej parafii, prosząc Jezusa Chrystusa o błogosławieństwo dla naszych rodzin.

Czytaj więcej

Pielgrzymka dzieci komunijnych


We wtorek 6 czerwca 2023 roku dzieci z naszej parafii, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą, pielgrzymowały do Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze. Dzieciom towarzyszyli rodzice, dziadkowie, opiekuni, katecheci oraz księża. Ze śpiewem na ustach „Święta Maryjo Królowo” dzieci weszły uroczyście na teren jasnogórskiego sanktuarium. Centralnym punktem pielgrzymki była Msza Święta w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze, której przewodniczył Ksiądz Kamil, który przez cały rok towarzyszył dzieciom w przygotowaniu do przyjęcia Pana Jezusa w Eucharystii. Podczas Mszy Świętej dzieci czytały czytania mszalne, modlitwę wiernych oraz pięknie śpiewały. Dzieci komunijne uczestniczyły także w drodze krzyżowej na wałach jasnogórskich. Był także czas na zwiedzenie miejsc związanych z historią Jasnej Góry, jak i naszej Ojczyzny. Dzieci mogły zobaczyć Skarbiec, Muzeum 600 – lecia oraz Bastion Świętego Rocha. Wielu śmiałków podziwiało panoramę Częstochowy z najwyższego poziomu wieży jasnogórskiego sanktuarium, na który można było się dostać pokonując pieszo setki schodów. Był także czas na posiłek, zakupy pamiątek i rodzinne zwiedzanie Jasnej Góry. W godzinach popołudniowych, z uśmiechem na ustach i z radością w sercu uczestnicy pielgrzymki wrócili do Łodzi.

Czytaj więcej