Nabożeństwo Fatimskie


13 maja – to dzień przypominający początek objawień fatimskich w 1017 roku. To także rocznica zamachu na św. Jana Pawła II w 1981 roku. W naszej parafii już tradycyjnie sprawowana została Msza Święta o godzinie 18.00. Po Eucharystii w uroczystej procesji dookoła kościoła wszyscy wierni odmówili różaniec oraz Litanię Loretańską do Najświętszej Maryji Panny. Na zakończenie został odśpiewany Apel Jasnogórski.

Czytaj więcej

Kapliczka na Dąbrowie


W sobotę 13 maja 2023 roku na "Starej Dąbrowie" została poświęcona nowa figura Matki Bożej, gdyż poprzednia została skradziona. Sprawowane było nabożeństwo majowe oraz odmówiony różaniec. Zgromadzeni czciciele Matki Bożej uświetnili spotkanie śpiewem pieśni maryjnych oraz wspomnieniami historii tej kapliczki i spotkań w tym miejscu – szczególnie na „majówkach”. Warto wspomnieć, iż kapliczka jest wyjątkowo zadbana i pielęgnowana przez mieszkańców okolicznych ulic i sąsiedztwa.

Czytaj więcej

Licheń i Świnice Warckie


W sobotę 6 maja 2023 roku odbyła się pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Licheniu oraz w drodze powrotnej do Sanktuarium Urodzin i Chrztu Świętego Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich.

Czytaj więcej

Bierzmowanie 2023


W czwartek 20 kwietnia 2023 roku Ksiądz Biskup Marek Marczak udzielił sakramentu bierzmowaniu młodzieży naszej parafii. Kandydaci do przyjęcia tego sakramentu przygotowywali się przez 3 lata: począwszy od sódmej klasy szkoły podstawowej, do pierwszej klasy szkoły średniej.

Czytaj więcej

Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!


Chrystus Zmartwychwstał, żyje i jest między nami. Dzielimy się szczególnie w tych dniach tą radosną nowiną. Życzymy wszystkim odkrywania w swoim życiu obecności Boga i odkrywania wartości pustego grobu. Gościom i parafianom życzymy radosnego przeżywania tych dni w gronie rodzinnym. Prosimy o przekazanie świątecznych życzeń także osobom starszym i chorym. Wszystkim życzymy spokojnych, pełnych ciepła i serdeczności świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Czytaj więcej

Wielki Piątek - "Grób Pański"


Wielki Piątek jest dniem smutku i żałoby. Przyszedł na ziemię Syn Boży, "leczył wszystkie choroby i słabości" synów ludzkich; tłumy zdumiewały się, widząc, że "niemi mówią, ułomni są zdrowi, chromi chodzą, niewidomi widzą"; w Niedzielę Palmową rzesze na Jego widok wołały pełne entuzjazmu "hosanna", aby zaledwie w kilka dni potem ochrypłymi głosami wołać: "Na krzyż z Nim!", "Krew Jego na nas i na dzieci nasze".

Czytaj więcej

Wielki Czwartek - "Ciemnica"


Na wypadki, jakie dokonały się w Wielki Czwartek, składają się: Ostatnia Wieczerza Chrystusa z Apostołami, ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Chrystus umywa nogi Apostołom i wskazuje na zdrajcę, wygłasza do uczniów przemówienie i modli się do Ojca za nimi, zapowiada swoją mękę i śmierć. Udaje się na Górę Oliwną do ogrodu Getsemani i tam w oczekiwaniu na siepaczy przeżywa mękę konania i krwawego potu. Tajemnica aresztowania Chrystusa zamyka ten dzień.

Czytaj więcej

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE


Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 26-29 marca 2023 roku (niedziela, poniedziałek, wtorek, środa). Zapraszamy do zapoznania się z programem rekolekcji. Jezus na Ciebie czeka. Nie może Cię zabraknąć.

Czytaj więcej

Nowi lektorzy w naszej parafii


Czterech naszych ministrantów zostało lektorami. Do obowiązków lektora należy m.in. czytanie Słowa Bożego czyli fragmentów Pisma św. podczas Mszy św. i innych nabożeństw. Seredcznie gratulujemy Dawidowi Antczakowi, Adamowi Budzichowskiemu, Dawidowi Okupskiemu oraz Jakubowi Piotrowskiemu.

Czytaj więcej

Pielgrzymka w Bieszczady


Dwa lata temu COVID uniemożliwił nam wyjazd na pielgrzymkę w Bieszczady. Ponieważ było duże zainteresowanie tym wyjazdem podejmujemy próbę ponownego jej zorganizowania w dniach 16, 17 i 18 czerwca 2023 roku /piątek, sobota i niedziela/.

Czytaj więcej