Pielgrzymka do Lichenia


W poniedziałek 17 czerwca 2019 roku grupa dzieci obchodzących rocznicę Pierwszej Komunii Świętej wraz z dorosłymi pielgrzymowała do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu. W Lasku Grąblińskim wszyscy uczestniczyli w nabożeństwie drogi krzyżowej. Nasepnie w Bazylice Licheńskiej odprawiona została Msza Święta, podczas której przez wstawinennictwo Matki Bożej zanoszone były intencje wszystkich uczestników pielgrzymki.

Czytaj więcej

Pielgrzymka na Mazury


W dniach 14-15-16 czerwca miała miejsce Pielgrzymka na Mazury. Pierwszego dnia nawiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Miejscowy Ksiądz Proboszcz przybliżył nam historię tego niezwykłego miejsca i dynamiczny rozwój kultu Maryjnego.

Czytaj więcej

Z wizytą u Świętego Antoniego


W sobotę 8 czerwca odwiedziliśmy Sanktuarium św. Antoniego w Łodzi - Łagiewnikach. Zawierzyliśmy wszystkie nasze sprawy przez wstawiennictwo św. Antoniego i bł. Rafała Chylińskiego. Uczestniczyliśmy w pikniku rodzinnym i na koniec wspólne ognisko u Sióstr Świętej Rodziny z Bordeaux w Arturówku. We wspólnym świętowaniu wzięły udział dzieci z różnych grup naszej parafii wraz ze swoimi opiekunami i katechetami.

Czytaj więcej

I Komunia Święta


19 maja 2019 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 38 i 26 maja 2019 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 190 i 194 pierwszy raz w pełni uczestniczyły w Mszy Świętej przyjmując Komunię Świętą. Przygotowywały się do tej uroczystości przez dłuższy czas. W przededniu Pierwszej Komunii Świętej dzieci odnowiły przyrzeczenia chrzcielne i pierwszy raz przystąpiły do sakramentu pokuty i pojednania.

Czytaj więcej

Nabożeństwo Fatimskie


Z racji 100 rocznicy objawień fatimskich w Parafii Przemienienia Pańskiego w Łodzi wprowadzone zostało tzw. Nabożeństwo Fatimskie. Od maja do października – 13 dnia każdego miesiąca po wieczornej Mszy św. odbywa się procesja wokół kościoła z figurą Niepokalanej i wierni odmawiają różaniec. Główną intencją jest ta wskazana przez samą Matkę Bożą: o pokój na świecie, o ducha pokuty i pojednania w ludzkich sercach.

Czytaj więcej

Pielgrzymka do Ziemi Świętej - zaproszenie


W dniach 9.11 - 17.11. 2019 roku organizujemy z naszej parafii pielgrzymkę do Izraela - Ziemi Boga. W programie m.in. w Betlejem, Jerozolima, Cezarea Nadmorska, Hajfa, Nazaret, Kana Galilejska, Góra Ośmiu Błogosławieństw, Kafarnaum, Rejs Łodzią, Jerycho, Góra Przemienienia, Morze Martwe, Tel Aviv. Dokładne informacje i program na plakacie. Serdecznie zapraszamy na wspólne pielgrzymowanie.

Czytaj więcej

Program Rekolekcji Wielkopostnych


W dniach 7 - 10 kwietnia 2019 r. odbędą się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Zapraszamy do zapoznania się z programem. Prosimy także o nie odkładanie spowiedzi świętej tuż przed Świętami Wielkanocnymi. Skorzystajmy z czasu rekolekcji, jako przygotowania do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

Czytaj więcej

Pielgrzymka do Lichenia


Na początku Wielkiego Postu - 11 marca - odbyła się pielgrzymka zorganizowana przez prezesa Akcji Katolickiej do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu. W pielgrzymce uczestniczyli przedstawiciele grup parafialnych (Akcji Katolickiej, Żywej Róży, Obrońców życia poczętego). Na miejscu uczestniczyli we Mszy św. w sanktuarium licheńskim, której przewodniczył ks. Bogumił Kucyk; zwiedzali sanktuarium, a pielgrzymkę zakończono Koronką do Bożego Miłosierdzia w kościele parafialnym p.w. św. Doroty.

Czytaj więcej

Wspólna zabawa i modlitwa w intencji rodzin


W ostatnią sobotę karnawału, dzieci należące do różnych grup w naszej parafii sprawdzały swoje umiejętności na torach w kręgielni. Wspólna zabawa, posiłek i rozmowy. Kulminacyjnym punktem tego dnia była Eucharystia sprawowana w kaplicy domu Sióstr Urszulanek przy ul. Czerwonej w Łodzi. Modliliśmy się w intencji naszych rodzin polecając się szczególnej opiece św. Józefa.

Czytaj więcej

Kurs przedmałżeński


W piątek 8 marca 2019 r. po drodze krzyżowej o godz. 19.15 (ok. godz. 20.00), w domu katechetycznym odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej