FATIMA - 100 lat objawień Maryi 1917 - 2017


W piątek 13 października zapraszamy do licznego udziału w ostatnim już w tym roku Nabożeństwie Fatimskim. Zapraszamy ministrantów, grupy parafialne, kandydatów do bierzmowania i wszystkich parafian oraz gości. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00 a po Mszy Nabożeństwo Fatimskie.
Prosimy o zabranie świec.

Czytaj więcej

TAIZE - zaproszenie na Europejskie Ekumeniczne Sptkanie Młodych do Bazylei


Ks. Bogumił Kucyk zaprasza w czwartek 12 października po Mszy św. o godz.18.00 na spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego dla młodzieży studiującej i pracującej. Spotkanie poświęcone będzie między innymi organizacji wyjazdu na Europejskie Ekumeniczne Spotkanie Młodych w ramach wspólnoty Taize, które odbędzie w Bazylei na przełomie roku. Zapraszamy.

Czytaj więcej

INFORMACJE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA


Informacje dla kandydatów do Bierzmowania znajdują się w zakładce Sakramenty/Bierzmowanie. W niedzielę 8 października na Mszy św. o godz. 9.30 kandydaci złożą w czasie procesji z darami swoje deklaracje przystąpienia do przygotowania do Bierzmowania. W poniedziałek 9 października o godz. 18.30 spotkanie w salce katechetycznej w domu parafialanym.

Czytaj więcej

Zaproszenie na spotkania Domowego Kościoła


Zapraszamy wszystkie małżeństwa sakramentalne, które chciałyby być bliżej Boga i bliżej siebie, na spotkania informacyjne nt. kręgów Domowego Kościoła przy naszej parafii w niedzielę 8 października po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00. Kontakt do Domowego Kościoła w parafii: Agata i Waldemar Lewkowicz mail: dk.przemienienie@gmail.com, tel. 692 571 602. ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Czytaj więcej

RÓŻANIEC DOOKOŁA POLSKI - zapisy na wyjazd


7 PAŹDZIERNIKA 2017 wraz z par. św. Wojciecha organizujemy wyjazd na Modlitwę Różańcową Dookoła Polski. Zapisy w kancelarii. Zapraszamy. Szczegóły wydarzenia poniżej:

Czytaj więcej

INGRES Abpa Grzegorza Rysia


Ojciec Święty Franciszek 14 września 2017 r., w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, mianował dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej, ks. bpa Grzegorza Rysia, nowym arcybiskupem metropolitą łódzkim. Ingres do katedry łódzkiej odbędzie się 4 listopada o godz. 11.00

Czytaj więcej

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego


Zapraszamy w poniedziałek 4.09.2017 na godz. 8.00 na Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli, prosząc o błogosławieństwo na cały rok szkolny.

Czytaj więcej

Zmiany duszpasterzy


We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 pożegnamy się z ks. Michałem Misiakiem. A w środę ks. Bogumił Kucyk o godz. 18.00 odprawi pierwszą Mszę św. na rozpoczęcie posługi w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszych kapłanów.

Czytaj więcej

Niedziela 6 sierpnia 2017 - ODPUST PARAFIALNY


6 sierpnia 2017 r. przeżywaliśmy najważniejszy dzień roku naszej parafii  - Święto Przemienienia Pańskiego. Uroczystej sumie odpustowej  ks. abp Władysław Ziółkek. Dziękujemy Wszystkim za udział we Mszy św. i procesji.

Czytaj więcej

Polecamy na wakacje - ARCHIDIECEZJA.lodz.pl


Na oficjalnej stronie archidiecezji łódzkiej  znajduje się bardzo duzo informacji, fotorelacji z wydarzeń z całej diecezji. Polecamy wyszukanie informacji nt. wydarzeń z naszej parafii :)

Czytaj więcej