REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE


Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 26-29 marca 2023 roku (niedziela, poniedziałek, wtorek, środa). Zapraszamy do zapoznania się z programem rekolekcji. Jezus na Ciebie czeka. Nie może Cię zabraknąć.

Czytaj więcej

Nowi lektorzy w naszej parafii


Czterech naszych ministrantów zostało lektorami. Do obowiązków lektora należy m.in. czytanie Słowa Bożego czyli fragmentów Pisma św. podczas Mszy św. i innych nabożeństw. Seredcznie gratulujemy Dawidowi Antczakowi, Adamowi Budzichowskiemu, Dawidowi Okupskiemu oraz Jakubowi Piotrowskiemu.

Czytaj więcej

Pielgrzymka w Bieszczady


Dwa lata temu COVID uniemożliwił nam wyjazd na pielgrzymkę w Bieszczady. Ponieważ było duże zainteresowanie tym wyjazdem podejmujemy próbę ponownego jej zorganizowania w dniach 16, 17 i 18 czerwca 2023 roku /piątek, sobota i niedziela/.

Czytaj więcej

Zmarł ś.p. Grzegorz Łuczyński


Z przykrością informujemy, że we wtorek 24 stycznia 2023 roku, w wieku 68 lat zmarł ś.p. Pan Grzegorz Łuczyński, który przez wiele lat prowadził pracownię krawiecką przy naszej parafii szyjąc w niej sutanny. Polecamy ś.p. Pana Grzegorza Miłosierdziu Bożemu.
Uroczystość pogrzebowa rozpocznie się w czwartek 2 lutego br. o godz. 13:10 na cmentarzu pw. św. Anny Łódź-Zarzew, ul. Lodowa 78.

Czytaj więcej

KOLĘDA 2022/2023


Zbliża się czas wizyty duszpasterskiej czyli "kolędy". W naszej parafii forma kolędy będzie podobna jak w ubiegłym roku, tzn. odwiedzać będziemy rodziny w domach, które sobie wyraźnie tego życzą. Będzie także sprawowana Msza św. tzw. „kolędowa” od początku stycznia 2023 roku o godz. 18.00.

Czytaj więcej

Rekolekcje Adwentowe


W niedzielę 11 grudnia 2022 r. rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Nie może Cię zabraknąć!

Czytaj więcej

Nowi ministranci


20 listopada 2022 r. w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, na Mszy św. o godz. 11.00, czterech kandydatów zostało włączonych do grona Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. Nowym ministrantom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej

Święto Służby Liturgicznej


Nasi kandydaci, ministranci i lektorzy 19 listopada 2022 r. uczestniczyli w Dniu Jedności Służby Liturgicznej w Archikatedrze Łódzkiej. Na zakończenie Mszy Świętej Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski wręczył dyplomy i medale za staż służby ministranckiej. Wśród jubilatów czterech było z naszej parafii.

Czytaj więcej

Koronka na ulicach miast


Już po raz dziesiąty w wielu miastach Polski odbyła się akcja modlitewna "Koronka na ulicach miast". Jej celem jest głoszenie orędzia o Bożym Miłosierdziu. Także w naszej Parafii modliliśmy się Koronką do Miłosierdzia Bożego. „Koronka na ulicach miast” odbywa się rokrocznie 28 września, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćko, spowiednika św. s. Faustyny – patronki naszego miasta.

Czytaj więcej

Odpust


W sobotę 6 sierpnia 2022 roku w kościele obchodziliśmy Święto Przemienienia Pańskiego. Jest to uroczystość odpustowa w naszej parafii. Uroczystej Mszy Świętej o godzinie 18.00 przewodniczył Ksiądz Sebastian Krawczyk - wice dyrektor łódzkiej Caritas. Po Mszy Świętej odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła.

Czytaj więcej