Komunikaty duszpasterskie - 20.08.2017 r.


Komunikaty duszpasterskie - 20.08.2017 r.

 1. Dzisiaj III niedziela sierpnia; wieczorna Msza św. o godz. 20.00 /w przyszłą niedzielę po raz ostatni, od września powrót do godz. 19.00/.

 

 1. Jutro przypada wspomnienie św. Piusa X, papieża; we wtorek – NMP Królowej; w czwartek – św. Bartłomieja, apostoła; w sobotę - święto NMP Częstochowskiej. W sobotę Mszę św. o godz. 7.00; 8.00; 9.30 i 18.00.

 

 1. Jutro wyrusza z kościoła MB Zwycięskiej Piesza Pielgrzymka Łódzka na Jasna Górę. Zachęcamy szczególnie młodzież do włączenia się w nią, a także do zapisywania się do grupy duchowej. Lista wiernych tworzących grupę duchową wyłożona jest pod chórem na ławkach.

 

 1. Zapraszamy w środę na Nowennę do M. B. Nieustającej Pomocy i wieczorną Mszę św. oraz w piątek wieczorem na Koronkę do B. Miłosierdzia.

 

 1. W piątek ostatni piątek miesiąca – wieczorna msza św. za zmarłych w tym miesiącu i polecanych w wypominkach. Zapraszamy na wspólną Eucharystię i Koronkę za zmarłych.

 

 1. Pamiętajmy w okresie wakacji o praktykach religijnych i modlitwie.

 

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne i składane dziś na tacę gospodarczą – ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę w kościołach naszej archidiecezji będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku ostatnich burz i nawałnic. Zachęcamy, by włączyć się w tą akcję i okazać solidarność z poszkodowanymi.

 

 1. W II niedzielę września /10 września/ na Mszy św. o 12.30 podziękujemy Bogu i rolnikom za tegoroczne plony ziemi i trud pracy rolników – tzw. parafialne dożynki. Prosimy o przygotowanie symbolicznych darów ołtarza a na koniec uroczystości podzielimy się poświęconym chlebem.

 

 1. Ruszają prace przy odnowieniu elewacji zewnętrznej wieży kościoła. Ustawione zostało rusztowanie od strony południowej i od jutra rozpoczną się stosowne prace.

 

 1. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. Jak zawsze do nabycia tygodniki „N”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne tytuły.  Tematem dzisiejszego numeru „N” są słowa: „Z Maryją przez Polskę i świat” – liczne artykuły nawiązujące do 300- rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Jasnogórskiego; zachęta do podejmowania pielgrzymowania; zaproszenie na Uroczystość 26 sierpnia i program nabożeństw na Jasnej Górze; o tajemnicy Fatimy i Misji Anioła Portugalii; sylwetki O. Honorata Koźmińskiego i abpa Jana Cieplaka – męczennika Rosji; o projekcie złożonym w Sejmie: „Zatrzymaj aborcję”; bieżące wydarzenia z naszej archidiecezji, kuchnia „N” podaje przepis na łatwą i  zdrową ciepłą kolację  Tygodnik „Idziemy” proponuje artykuł O. Salija „Polska inteligencja na rozdrożach”; rozmowa z socjologiem na temat sporów i konfliktów politycznych i społecznych w Polsce; artykuł o akcji  NKWD na Polakach; liczne artykuły o tematyce Maryjnej, zaproszenie do zwiedzania kościołów wokół Zakopanego  oraz inne artykuły. Zachęcamy do lektury.   

 

 1. Studium Muzyki Kościelnej naszej Archidiecezji ogłasza rekrutację do Studium Organistowskiego, którego celem jest przygotowanie do zawodu organisty i animatora życia muzycznego. Informację na ten temat wywieszone są w gablocie.

 

 1. W dniach 25 września – 3 października organizowana jest pielgrzymka z par. katedralnej i par. Miłosierdzia Bożego na Teofilowie do Medjugorie i Dubrownika. Istnieje możliwość udziału w tej pielgrzymce; bliższe informacje w gablocie lub u księży w zakrystii.   

 

 1. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: śp.: Kazimiera Gręda l.82.   Polecamy dusze zmarłych dobremu BoguWieczny odpoczynek, racz im dać Panie…”