Uroczystość Wszystkich Świętych


Uroczystość Wszystkich Świętych

1 listopada – w Uroczystość Wszystkich Świętych msze św. będą sprawowane w naszym kościele o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00  i 19.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. W środę rozpoczniemy miesiąc listopad – miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Pamiętajmy przede wszystkim w modlitwie o tych, którym tak wiele zawdzięczamy i którym jesteśmy winni dług wdzięczności. 

Okazją ku tej pamięci niech będzie Komunia św. w intencji naszych zmarłych czy też polecenie ich dusz modlitwom Kościoła na tzw. wypominki. Zmarłych możemy zgłaszać po mszy przy wyjściu z kościoła lub w kancelarii.

W czwartek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. Dzień Zaduszny, dzień pamięci i modlitwy za wszystkich zmarłych. Najwspanialszą formą modlitwy jest Msza św. i dar Komunii św. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00; 8.00; 9.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 procesja po kościele i stacje modlitewne za zmarłych zgłoszonych na tzw. wypominki jednorazowe. Po wieczornej Mszy św. natomiast wspólny różaniec za wszystkich zmarłych zgłoszonych na wypominki.     Jest to zarazem I czwartek miesiąca  - o godz. 17.00 spotkanie z grupą Dobrego Pasterza.

Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust można ofiarować tylko za zmarłych. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi prosi o zauważenie na cmentarzach kleryków, którzy tradycyjnie zbierać będą ofiary na utrzymanie tej ważnej uczelni i wsparcie jej swoimi ofiarami. Zbiórka na cmentarzach przewidziana jest dzisiaj, we wtorek i środę.