Komunikaty duszpasterskie - 26.11.2017 r.


Komunikaty duszpasterskie - 26.11.2017 r.

  1. Dzisiaj IV ostatnia niedziela listopada i ostatnia ndz. roku liturgicznego /Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata/. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Serca P.J. i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Sercu P. J. – za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. O godz. 18.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego; o 19.00 ostatnia Msza św. którą dzisiaj będzie sprawował ks. bp Adam Lepa w int. chóru „DZWON” z racji jubileuszu 120-lecia jego istnienia.

  1. W czwartek – ostatni dzień listopada, święto św. Andrzeja, apostoła.

  1. W piątek – rozpoczniemy ostatni miesiąc tego roku – grudzień. Przeżyjmy I piątek i I sobotę miesiąca w duchu wynagrodzenia Sercu P. Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy ludzkości. Spowiedź w I piątek na Mszach św. rannych; po południu od godz. 17.30. Nabożeństwa wynagradzające jak zawsze / w I pt. po Mszy św. o 8.00 i 18.00; w I sobotę po Mszy św. o 8.00/. Do chorych księża udadzą się od godz. 9.00.

  1. Najbliższa niedziela rozpocznie w Kościele nowy rok liturgiczny przeżywany pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem świętym”. Będzie to I Niedziela Adwentu – która rozpoczyna czas przygotowania do przeżywania pamiątki Narodzenia Pana Jezusa.

  1. Zapraszamy w środy wieczorem na Nowennę do M. Bożej; w piątki wieczorem na wspólną Koronkę do Mił. Bożego.

  1. W kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc kwiecień, a od piątku na miesiąc maj oraz zgłaszać jeszcze zmarłych na wypominki.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne i składane dziś na tacę na utrzymanie WSD w Łodzi ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać. Za tydzień ofiary będą przeznaczone na koszty zimowego ogrzewania kościoła. Dziękujemy także za „Torby Charytatywne”, które w ramach I Światowego Dnia Ubogich zostały napełnione artykułami spożywczymi i chemicznymi. Pobranych zostało ok. 130 toreb; wróciło ok. 100. Ofiarowane artykuły zostały już w części pobrane; będą wydawane jeszcze we wtorek od 15.30 do 17-ej w Domu Katechetycznym. Pozostała część artykułów będzie rozdysponowana przed świętami Bożego Narodzenia. Dziękujemy ofiarodawcom oraz osobom z Caritas Parafialnej za podjęty trud.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – polecamy tygodniki „N”; Idziemy”; Gość Niedzielny” i „Mały Gość dla dzieci” oraz inne tytuły. Dzisiejsza „N” i tyg. „Idziemy” podejmuje temat dzisiejszej Uroczystości kościelnej w różnych aspektach życia chrześcijańskiego; bieżące wydarzenia z naszej archidiecezji; dużo miejsca w „N” na temat ochrony środowiska i problematyki z tym związanej i inne artykuły.

  1. Istnieje możliwość zapisania się na pielgrzymkę do Medjugorie – bliższe informacje na ten temat w kancelarii.

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp.: Polecamy dusze zmarłych dobremu BoguWieczny odpoczynek…”