Komunikaty duszpasterskie - 7.01.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 7.01.2018 r.

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i zarazem I ndz. Nowego Roku przeżywana w Kościele jako pamiątka chrztu Pana Jezusa. Na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci szkolne przedstawia Jasełka Bożonarodzeniowe; o godz. 16.00 spotkanie opłatkowe grup parafialnych; o godz. 18.30 nabożeństwo adoracyjne; o 19.00 wieczorna Msza św.

  1. Niedziela dzisiejsza kończy w liturgii Kościoła okres Narodzenia Pańskiego; jednak śpiew kolęd i dekoracja świąteczna w kościele będzie nam towarzyszyć do 2 lutego. Od jutra rozpocznie się tzw. czas zwykły w liturgii Kościoła /do Środy Popielcowej/.

  1. We wtorek o godz. 17.00 w Domu Katechetycznym Katecheza dla dorosłych. Zapraszamy osoby pragnące pogłębiać swoją świadomość religijną.

  1. W kancelarii można rezerwować intencje mszalne na miesiąc czerwiec.

  1. 28 stycznia /niedziela/ na Mszy św. o godz. 12.30 liturgię ubogaci śpiew kolęd w wykonaniu zespołu góralskiego z Po Mszy św. o 12.30 koncert kolęd tego zespołu – już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

  1. Ze względu na trwającą kolędę w tym miesiącu nie będzie spotkania z młodzieżą, która przygotowuje się do s. bierzmowania. Młodzież prosimy o systematyczny udział w niedzielnych Mszach świętych. Znany jest już termin udzielenia s. bierzmowania – udzieli tego sakramentu ks. bp Ireneusz Pękalski 10 kwietnia na Mszy św. o godz. 18.00.

  1. Parafialny Zespół Caritas pragnie poinformować parafian, iż w czasie Adwentu do puszki przy koszu na artykuły spożywcze złożonych zostało 780 zł. W Wigilii dla samotnych i ubogich w Domu Katechetycznym uczestniczyło około 50 osób. Każdy z obecnych otrzymał na święta też paczkę żywnościową i słodycze. Przygotowano potrawy na Wigilię dla ok. 30 osób osadzonych w Zakładzie Karnym przy ul. Kraszewskiego. Z artykułów zebranych podczas dwudniowej zbiórki w „Biedronce” i złożonych do kosza w kościele przygotowano ponad 70 dużych paczek dla najbardziej potrzebujących parafian. Ofiarodawcom oraz Parafialnemu Zespołowi Caritas mówimy Bóg zapłać za poświęcony czas i podjęty trud przygotowania Wigilii i paczek świątecznych.

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, do nabycia tyg. „Niedziela”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”; „Mały Gość” dla dzieci i inne tytuły. W dzisiejszym numerze zarówno „N” i tyg. „I” wiele artykułów podejmujących tematykę Uroczystości Trzech Króli; bieżące informacje z życia Kościoła i naszej archidiecezji; program telewizyjny, przepisy kulinarne i inne.

  1. Trwa coroczna wizyta duszpasterska w rodzinach tzw. kolęda. Dziękujemy rodzinom za przyjmowanie nas w tych ostatnich dniach i za złożone ofiary Bóg zapłać. Kolęda to okazja do spotkania się z rodzinami, do rozmowy a przede wszystkim do wspólnej modlitwy. Prosimy o przygotowanie wody święconej i kropidła, jeśli to możliwe o obecność podczas kolędy całej rodziny. W tym tygodniu będzie nam pomagał O. Jacek - Salezjanin z Lutomierska oraz ks. Karol, kapłan pracujący na Ukrainie. Prosimy o pobieranie w zakrystii kart informujących o kolędzie i umieszczenie ich na klatkach schodowych odwiedzanych bloków i kamienic. W czasie kolędy spowiedź wieczorem będzie 15 minut przed Mszą św.

​​

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Jacek Karpiński l.59; Piotr Ściebura l.67; Halina Jaworska l.80 i Anna Woźniak l.60.