Komunikaty duszpasterskie - 11.02.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 11.02.2018 r.

 1. Dzisiaj II niedziela m-ca lutego, przeżywana w Kościele jako Światowy Dzień Chorego – zarazem ostatnia niedziela karnawału; o godz. 18.30 nabożeństwo Słowa Bożego; o 19.00 wieczorna Msza św. Przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Hospicjum dla dzieci Łodzi zbierają ofiary do puszek na rzecz podopiecznych – chorych dzieci i działalności tej wyjątkowej placówki.

 1. Jutro o godz. 19.00 spotkanie młodzieży i osób dorosłych w ramach przygotowania do s. bierzmowania.

 1. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie w ramach Katechezy Dorosłych – zapraszamy.

 1. Wtorek najbliższy to ostatni dzień tegorocznego karnawału. Najbliższa środa to Środa
 2. , która wprowadzi nas w czas Wielkiego Postu: czas pokuty, modlitwy i przygotowania do największych wydarzeń zbawczych Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Przypominamy wszystkim a szczególnie młodzieży, by w tym czasie nie organizować i nie brać udziału w zabawach, dyskotekach czy innych formach rozrywek. W Środę Popielcową chrześcijanina obowiązuje post ścisły, tzn. powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych oraz ograniczenie posiłków w ciągu dnia. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godz. 7; 8; 9.30; 17.00 – dla dzieci; 18.00 i 20.00!!!. Na Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na Dzieła Miłosierdzia prowadzone przez Caritas.

 1. Caritas zachęca do pobierania papierowych skarbonek, by przez okres Wielkiego Postu składać w nie drobne pieniążki na rzecz osób biednych. Puszki wyłożone są na ławkach pod chórem; należy je zwrócić w Wielkim Tygodniu.

 1. Zgodnie z tradycją w naszej parafii od czwartku wieczorem rozpoczyna się tzw. 40-godzinne nabożeństwo. Jest to wielowiekowa praktyka Kościoła zachęcająca wiernych do modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu. Starajmy się skorzystać z tej okazji, by u początku Wielkiego Postu poświęcić nieco więcej czasu na prywatną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Rozpoczęcie 40-godzinnego nabożeństwa w czwartek po wieczornej Mszy św. W piątek wystawienie Najśw. Sakramentu po Mszy św. i Drodze Krzyżowej o godz. 8.00; o 12.00 wspólny „Anioł Pański”; o 15.00 wspólna „Koronka”; zakończenie wystawienia o 16.45. W sobotę dalszy ciąg adoracji po Mszy św. o godz. 8.00; o 12.00 wspólny „Anioł Pański”; o 15.00 Koronka i zakończenie adoracji przed wieczorną Mszą św. W niedzielę wystawienie Najśw. Sakramentu po sumie o 12.30; o 15.00 wspólna Koronka, zakończenie 40-godzinnego nabożeństwa Gorzkimi Żalami o 18.15. Będzie to III niedziela m-ca zatem o godz. 17.00 Msza św. dla dzieci I-komunijnych i ich rodziców – poświęcenie świec.

 1. W piątek – pierwsze Drogi Krzyżowe: po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 – dla dorosłych; o godz. 17.00 – dla dzieci /za udział specjalne wyklejanki/; o godz. 19.15 dla młodzieży i innych osób. Po tej Drodze Krzyżowej /ok. godz. 20/ w Domu Katechetycznym pierwsze spotkanie w ramach katechezy przedmałżeńskiej dla osób planujących w najbliższym czasie zawarcie s. małżeństwa.

 1. W nawiązaniu do Komunikatu Księdza Metropolity informujemy, iż nasza parafia będzie kościołem stacyjnym 21 lutego /środa/. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. bp Marek Marczak.

 1. Wspólnota Ruchu Światło – Życie Oaza Domowego Kościoła i ks. Bogumił zapraszają małżeństwa i rodziny spotkane podczas „kolędy” na pierwsze informacyjne spotkanie dotyczące nowego kręgu w naszej parafii. Spotkanie planowane jest na 18 lutego /niedziela/ na godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego.

 1. Na naszą parafialną pielgrzymkę autokarowej do Gidel, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Zakopanego i Krakowa - 15, 16 i 17 czerwca /piątek, sobota i niedziela/ zapisało się już ponad 40 osób - pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt pielgrzymki wynosi 300 zł. Przy zapisie wpłata zaliczki 100 zł, pozostała kwota do końca maja. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki i program w kancelarii.

 1. Ksiądz dziekan przekazuje wiadomość o dekanalnej pielgrzymce do Włoch na przełomie czerwca i lipca, połączonej z uczestnictwem w nadaniu Paliusza Arcybiskupiego Księdzu Metropolicie Łódzkiemu. Bliższe informacje o tej pielgrzymce w gablocie w kruchcie kościoła i w kancelarii.

 1. Dziękujemy za ofiary indywidualne i składane dziś na tacę Bóg zapłać.

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, do nabycia tyg. „Niedziela”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”; „Mały Gość” dla dzieci i inne tytuły. Znajdziemy artykuły m.in. o Światowym Dniu Chorego; o odkłamywaniu historii; artykuł na Wielki Post i inne. W tyg. „Idziemy” relacja z Dnia Życia Konsekrowanego; o pracujących w Polsce Ukraińcach; jak przygotować się i dobrze przeżyć spowiedź; artykuł o naszym najlepszym skoczku narciarskim i jego rodzinie i inne.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Elżbieta Arendarska l.74; Mirosława Kostecka l.90 i Marek Kliżewski l.67. „Wieczny odpoczynek…”