Komunikaty duszpasterskie - 4.03.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 4.03.2018 r.

 1. Dzisiaj I niedziela m-ca marca, III Wielkiego Postu; o godz. 18.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną; o 19.00 wieczorna Msza św.

 1. W środę wieczorem Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy; po wieczornej Mszy św. spotkanie z grupą Obrońców Życia.

 1. W kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc sierpień. Są wolne terminy w czwartek /rano i wieczorem/ i w najbliższych tyg. i miesiącach.

 1. Zachęcamy do udziału w Drogach Krzyżowych w piątek: po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 – dla dorosłych; o godz. 17.00 – dla dzieci; o 19.15 – dla młodzieży i wszystkich innych osób. Ok. godz. 20-ej kolejne spotkanie w ramach Katechezy Przedmałżeńskiej przygotowującej do s. małżeństwa. Ofiary składane na Drogach Krzyżowych przeznaczone są na zakup kwiatów i dekorację Grobu Bożego na Wielkanoc.

 1. Dziękujemy za ofiary indywidualne i składane dziś na tacę - Bóg zapłać.

 1. Dziękujemy także dyrekcji szkół, nauczycielom, katechetom i rodzicom za pomoc i opiekę podczas Rekolekcji Wielkopostnych dla dzieci Szkół Podstawowych.

 1. Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu czyli 18 marca i trwać będą do środy 21 marca włącznie. Poprowadzi je O. Józef Klemenz – jezuita. Program Rekolekcji wywieszony jest już w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej parafii. Chorych w domach NIE objętych I – piątkiem m-ca będziemy odwiedzać ze spowiedzią i Komunią św. na święta 23 marca /w piątek/ od godz. 9. Adresy chorych prosimy zgłaszać do kancelarii.

 1. Przy ołtarzu bocznym wystawiony jest kosz i puszka na ofiary dla świątecznego wsparcia ubogich rodzin naszej parafii.

 1. Caritas zachęca nas do włączenia się w akcję Wielkanocną Caritasu nabywania paschalików, świec w kształcie wielkanocnych pisanek i baranków z białej czekolady. Artykuły te na świąteczny stół są do nabycia przy wyjściu z kościoła a w tygodniu w kancelarii. Zachęcamy do zainteresowania się tą akcją.

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, do nabycia tyg. „Niedziela”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”; „Mały Gość” dla dzieci; „Miłujcie się” i inne tytuły. „Niedziela” w swoich artykułach informuje o nowym ceremoniarzu papieskim z Polski; rozmowa z 90-letnim kardynałem, który 28 lat spędził w komunistycznym więzieniu i inne artykuły.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Władysław Lesiak l.88; Zdzisław Kaczuba l.66; Zdzisław Kaczuba l.67 i Adam Ignaczak l.30. „Wieczny odpoczynek…”