Komunikaty duszpasterskie - 11.03.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 11.03.2018 r.

 1. Dzisiaj II niedziela m-ca marca, IV Wielkiego Postu; o godz. 18.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną; o 19.00 wieczorna Msza św.

 1. Jutro i we wtorek zapraszamy młodzież gimnazjalną na swoje Rekolekcje Wielkopostne. Zarówno jutro jak i we wtorek na godz. 9.00 przychodzi młodzież z Gimnazjum nr 37; natomiast na godz. 10.15 młodzież Gimnazjum nr 46. Prosimy katechetów oraz nauczycieli o pomoc w sprawnym przeprowadzeniu rekolekcji.

 1. Młodzież, która przygotowuje się do s. bierzmowania NIE będzie miała spotkania jutro wieczorem. Natomiast młodzież tą wraz z rodzicami i świadkami zapraszamy w następny poniedziałek /19 marca/ na godz. 18.00 na spotkanie w ramach Rekolekcji Wielkopostnych dla dorosłych.

 1. We wtorek o godz. 17.00 kolejna Katecheza Dorosłych. Zapraszamy

 1. W środę wieczorem Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy; w piątek na Mszę św. zapraszamy czcicieli Mił. Bożego; po Drodze Krzyżowej spotkanie Akcji Katolickiej.

 1. W kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc sierpień i w najbliższych tyg. i miesiącach.

 1. Zachęcamy do udziału w Drogach Krzyżowych w piątek: po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 – dla dorosłych; o godz. 17.00 – dla dzieci; o 19.15 – dla młodzieży i wszystkich innych osób. Ok. godz. 20-ej kolejne spotkanie w ramach Katechezy Przedmałżeńskiej przygotowującej do s. małżeństwa. Ofiary składane na Drogach Krzyżowych przeznaczone są na zakup kwiatów i dekorację Grobu Bożego.

 1. Dziękujemy za ofiary indywidualne i składane dziś na tacę - Bóg zapłać.

 1. Od przyszłej niedzieli rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych. Poprowadzi je O. Józef Klemenz – jezuita. Program Rekolekcji wywieszony jest w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej parafii. Chorych w domach NIE objętych I – piątkiem m-ca będziemy odwiedzać ze spowiedzią i Komunią św. na święta 23 marca /w piątek/ od godz. 9. Adresy tych osób prosimy zgłaszać do kancelarii.

 1. Przy ołtarzu bocznym wystawiony jest kosz i puszka na ofiary dla świątecznego wsparcia ubogich rodzin naszej parafii.

 1. Caritas zachęca nas do włączenia się w akcję Wielkanocną Caritasu nabywania paschalików, świec w kształcie wielkanocnych pisanek i baranków z białej czekolady. Artykuły te na świąteczny stół są do nabycia przy wyjściu z kościoła a w tygodniu w kancelarii. Zachęcamy do zainteresowania się tą akcją.

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, do nabycia tyg. „Niedziela”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”; „Mały Gość” dla dzieci; „Miłujcie się” i inne tytuły. Tematem „Niedzieli” i „Idziemy” jest 5 rocznica wyboru Papieża Franciszka – wiele artykułów poświęconych jego osobie i także inne ciekawe artykuły.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Alina Kraszewska l.79; Ludwik Deka l.87; Anna Karcz l.88; Helena Mączyńska l.87; Bronisława Zawalska l.86; Lucyna Wyderka l.72; Jarosław Sołoducho l.54; Henryk Jannasch l.72 i Jan Żylak l.84. „Wieczny odpoczynek…”