Komunikaty duszpasterskie - 22.04.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 22.04.2018 r.

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna - Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne; o godz. 18.30 nabożeństwo Eucharystyczne i modlitwy o powołania; o 19.00 Msza św. Tą ważną sprawę Kościoła polecajmy w naszych modlitwach indywidualnych oraz w zespołach parafialnych.

 1. Jutro przypada Uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego Patrona Polski. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 8.00 i 18.00. Dzień odpustu w par. św. Wojciecha dzisiaj, główna Msza św. o 12.30.

 1. W środę Święto św. Marka, Ewangelisty; dzień imienin ks. bpa Marka Marczaka.

 1. W czwartek – ostatni czwartek miesiąca. Wieczorem Msza św. w int. grupy św. O. Pio i spotkanie; natomiast w piątek wieczorem modlić się będziemy za zmarłych w tym miesiącu, polecanych w wypominkach, ofiarodawców i dusze w czyśćcu – po Mszy św. wspólna Koronka – zapraszamy szczególnie bliskich zmarłych przeżywających żałobę.

 1. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 194 przy ul. Krochmalnej obchodzi 20-lecie nadania imienia Kazimierza KIREJCZYKA. W związku z tym we wtorek o godz. 10.00 w naszym kościele będzie sprawowana Msza św. w intencji całej społeczności szkoły: nauczycieli, uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy na tą dziękczynno-błagalną Eucharystię.

 1. W kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc wrzesień, Są też wolne intencje w tym tygodniu w środę, czwartek, piątek i sobotę.

 1. Wkrótce rozpocznie się miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. W tym miesiącu tradycyjnie mają miejsce uroczystości związanie z I Komunią św. dzieci. W naszej parafii I Komunia św. – zgodnie z przyjętą zasadą w III i IV niedzielę maja na Mszy św. o godz. 11.00. W tym roku w III ndz. /20 maja/ dla dzieci ze Sz. P. nr 190; w IV ndz. /27 maja/ dla dzieci ze Sz. P. nr 38. Rocznica I Komunii św. w I ndz. czerwca. W tym tygodniu pierwsze próby ustawienia dzieci ze Szkoły 190 /w czwartek o 16.30/.

 1. W czerwcu – 24 czerwca – w pierwszą niedzielę wakacji planujemy zorganizowanie kolejnego Festynu Parafialnego. W związku z tym chcielibyśmy zaprosić na spotkanie organizacyjne w piątek o godz. 19.00 osoby, które mają ciekawe pomysły i chciałyby się włączyć w jego przygotowanie i pomoc. Liczymy na otwartość ze strony parafian.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dostępne są numery „N”; „Idziemy”; „Gościa Niedzielnego”; małego Gościa dla dzieci; i inne. Dużo miejsca w dzisiejszej prasie zajmuje sprawa troski i odpowiedzialności za powołania kapłańskie; znajdziemy też artykuły o św. Wojciechu, ciekawe rozmowy i bieżące informacje z życia Kościoła.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Winczewski l.83; Barbara Wiśniewska l.64; Renata Eljasz l.68 i Helena Manista l.90.
  „Wieczny odpoczynek…”