Komunikaty duszpasterskie - 6.05.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 6.05.2018 r.

 1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna – pierwsza niedziela maja; o godz. 18.30 nabożeństwo majowe; o 19.00 Msza św. W kościołach naszej archidiecezji dziś zbiórka ofiar do puszek na działalność duszpasterską w Archidiecezji Łódzkiej.

 1. Najbliższe dni: poniedziałek, wtorek i środa – to Dni Modlitw o Urodzaje. Kościół zachęca w sposób szczególny do pamięci modlitewnej o dobre urodzaje, o zachowanie od nieszczęść i nawałnic, o błogosławieństwo w pracy szczególnie rolników. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach.

 1. We wtorek – 8 maja – przypada Uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. jak w każdy dzień powszedni. Zgodnie z zapowiedzią o godz. 16.30 w Domu Katechetycznym będzie wyświetlony film o powstaniu protestantyzmu. Zapraszamy osoby z grup parafialnych i wszystkich chętnych.

 1. Od piątku rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha świętego. Stosowne modlitwy każdego dnia będziemy polecać w ramach nabożeństw majowego.

 1. W przyszłą niedzielę przypada 13 dzień maja – rozpoczynają się tzw. nabożeństwa fatimskie; od 13 maja do 13 października procesje z figurą M. Bożej i wspólny różaniec. Zapraszamy za tydzień - 13 maja o godz. 18.00 na pierwsze nabożeństwo w tym roku połączone z nabożeństwem majowym.

 1. Miesiąc maj przeżywamy jako czas modlitwy do Matki Bożej. W dni powszednie nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy św.; dzisiaj o 18.30 – zapraszamy.

 1. W związku ze zbliżającą się I Komunią św. dzieci, przypominamy, iż w tym tygodniu przewidziane są w kościele kolejne próby dla dzieci ze Szkoły „190”: jutro i w czwartek o godz. 16.30; natomiast we wtorek i środę o 16.30 dla Szkoły „38” i „194”.

 1. W kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc październik. Są też wolne intencje w tym tygodniu i w najbliższych tygodniach.

 1. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Torunia /9 czerwca/ oraz na 3 –dniową pielgrzymkę do Wadowic, Krakowa i Zakopanego /15-16-17 czerwca/ prosimy o wpłatę należności za te wyjazdy w kancelarii.

 1. W ubiegłą niedzielę zbierane były ofiary do puszek jako pomoc rodzinie w odbudowie domu, który zniszczył jej wybuch gazu. W naszej parafii zebrana została kwota 1.626 zł i 1 dolar USA i przekazana do Kurii Metropolitalnej. Dziękujemy też za ofiary indywidualne przeznaczone na dalsze prace przy odnowieniu elewacji kościoła i składane na tacę – wszystkim ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dostępne są numery „N”; „Idziemy”; „Gościa Niedzielnego”; małego Gościa dla dzieci; i inne. Znajdziemy artykuły nawiązujące do roli Maryi w historii Kościoła; ciekawe rozmowy i bieżące informacje z życia Kościoła i naszej archidiecezji.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Paweł Adamus l.65; Mirosław Nogala​
  „Wieczny odpoczynek…”