Komunikaty duszpasterskie - 20.05.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 20.05.2018 r.

 1. Dziś pamiątka Zesłania Ducha świętego; w naszej parafii o godz. 11.00 I komunia św. dzieci ze Szkoły „190”; o 18.30 majowe nabożeństwo i modlitwy do Ducha św.

 1. Dzisiejsza Niedziela – Zesłania Ducha świętego, kończy okres wielkanocny, czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Możemy dziś zyskać odpust zupełny. Od jutra rozpoczyna się w liturgii Kościoła tzw. czas zwykły.

 1. Dzieci I-komunijne wraz z rodzicami i bliskimi uczestniczą w tzw. Białym Tygodniu - w wieczornej Mszy św. i majowym nabożeństwie. W środę udają się na Jasną Górę, by podziękować za dar I Komunii św. i powierzyć się opiece Maryi.

 1. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7; 8 i 18; w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę – wspomnienie św. Filipa Nereusza i Dzień Matki.

 1. W czwartek wieczorem spotkanie grupy O. Pio.

 1. W piątek – ostatni piątek miesiąca, wieczorem Msza św. za zmarłych w tym miesiącu, polecanych w wypominkach i dusze w czyśćcu. Zapraszamy rodziny zmarłych i wszystkich wiernych.

 1. W sobotę o g. 9.30 rozpocznie się nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i I spowiedź dzieci za szkoły „38” i „194”. Zachęcamy, aby ze spowiedzi skorzystali też rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, chrzestni i bliscy dzieci i razem z nimi przeżywali to ważne wydarzenie religijne w rodzinie.

 1. W niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 Uroczystość I Komunii św. dla dzieci ze Sz.P. nr 38 i 194. Prosimy, aby osoby niezainteresowane wprost tą uroczystością uczestniczyły we Mszy św. o innej godzinie i udostępniły kościół o godz. 11.00 dla dzieci i zaproszonych gości.

 1. Przypominamy, iż nabożeństwa majowe są w dni powszednie po wieczornej Mszy św. - dzisiaj o 18.30 – zapraszamy.

 1. W kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc październik. Są też wolne intencje w tym tygodniu i w najbliższych tygodniach.

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary indywidualne i składane dziś na tacę – Bóg zapłać.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dostępne są numery „N”; „Idziemy”; „Gościa Niedzielnego”; Małego Gościa dla dzieci; „List do Pani” i inne tytuły. Znajdziemy wiele ciekawych artykułów ubogacających nas w sprawach wiary, bieżące informacje z życia Kościoła i naszej archidiecezji.

 1. Organizujemy wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży „Lednica 2000”, które odbędzie się w sobotę 2 czerwca. Koszt 65 zł, w cenie przejazd autokarem, materiały lednickie i ubezpieczenie. Informacje i zapisy u ks. Kamila.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Sławomir Królak l.57; Eugenia Śmiałkowska l.83; Zdzisław Porczyński l.79; Danuta Nadarzyńska l.73; Stefania Dąbrowska l.99 i Kazimierz Straszyński l.87 „Wieczny odpoczynek…”