Komunikaty duszpasterskie - 16.09.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 16.09.2018 r.

  1. Dzisiaj trzecia niedziela września; o godz. 18.30 nabożeństwo różańcowe; o 19.00 wieczorna Msza św. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole oraz specjalne błogosławieństwo – serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Polsce jako Niedziela Środków Społecznego Przekazu, podkreślająca znaczenie mediów katolickich w procesie wychowania młodzieży i w życiu społecznym. Zachęcamy przy tej okazji do jeszcze większego zainteresowania proponowaną prasa katolicką i innych dostępnych form kultury chrześcijańskiej.

  1. W tym tygodniu: we wtorek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży /okazja do spowiedzi przed wieczorną Mszą św./, odpust w łódzkiej archikatedrze o godz. 12.00; w czwartek – wspomnienie św. Andrzeja, męczennika; w piątek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

  1. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy; w piątek Koronka do B. Miłosierdzia.

  1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się w Domu Katechetycznym spotkanie z rodzicami oraz – zgodnie z Instrukcją otrzymaną z Kurii Metropolitalnej – z chrzestnymi dzieci, które w tym roku szkolnym mają zamiar przystąpić do I spowiedzi i Komunii św. Prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim zainteresowanym.

  1. Prosimy również młodzież klas III gimnazjum, która gotowa jest podjąć przygotowanie do sakramentu bierzmowania o zapisywanie się u swoich katechetów do końca września. Osoby dorosłe, które jeszcze nie przyjęły s. bierzmowania a chcą to uczynić, prosimy o zgłaszanie się podczas popołudniowych dyżurów do księży w kancelarii.

  1. Można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc luty; są też wolne intencje we wcześniejszych terminach.

  1. Raz jeszcze zwracamy się z prośbą do rodziców dzieci o włączenie swoich pociech do grupy ministrantów /chłopców/ oraz do grupy scholi /dziewczynek/. Spotkanie kandydatów do ministrantów we wtorek o godz. 17-ej; do grupy scholi w piątki także o 17-ej.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary – indywidualne i składane dziś na tacę z przeznaczeniem na trwające prace remontowe – Bóg zapłać.

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – do nabycia i lektury nowe numery „N”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny” „Mały Gość” dla dzieci i inne tytuły. W „N” dzisiejszej m.in. artykuły podkreślające wpływ mediów na osobowość; artykuł o brazylijskim chłopcu uzdrowionym za wstawiennictwem pastuszków z Fatimy, który modlił się w Częstochowie. W tyg. „Idziemy” rozmowa z abp Wacławem Depo o sile mediów; artykuł o potrzebie modlitwy za kapłanów; o więzi Polski z Litwą i inne. Do pobrania gratis „Aspekt Polski”.

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Daniela Kolasa l. 72 i Anna Grabia l.89.

„Wieczny odpoczynek…”