Komunikaty duszpasterskie - 23.12.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 23.12.2018 r.

 1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu, o godz. 18.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego; o 19.00 wieczorna Msza św.

 1. Jutro: o godz. 7.00 ostatnie w tym roku RORATY – zapraszamy szczególnie te osoby, które wcześniej nie mogły z różnych przyczyn w tej adwentowej Mszy św. uczestniczyć. Jutro nie będzie Mszy św. o godz. 18.00; a kancelaria NIECZYNNA.

 1. WLIGILIA – to wyjątkowy dzień w całym roku. Starajmy się też go wyjątkowo przeżyć, zadbać o właściwy klimat i atmosferę w naszych domach. Tradycyjnie w godzinach wieczornych spotkamy się z najbliższymi przy wigilijnym stole. Zadbajmy o to, by – zgodnie z tradycją - łamać się poświęconym opłatkiem, składać sobie świąteczne życzenia, spożywać potrawy postne, nie podawać alkoholu, śpiewać kolędy. Uwieńczeniem tego wyjątkowego wieczoru niech będzie nasz udział w Pasterce o godz. 22.00.

 1. Boże Narodzenie: w I-wsze oraz w II-gie święto Msze św. w ciągu dnia według porządku niedzielnego /6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 19.00/. W pierwsze święto ks. Bogumił zaprasza o godz. 18.00 na wspólne kolędowanie przy żłóbku.

 1. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie z grupą O. Pio

 1. W piątek – ostatni piątek m-ca grudnia, wieczorna Msza św. będzie za zmarłych w tym m-cu; polecanych w wypominkach i dusze czyśćcu – serdecznie zapraszamy. W najbliższy piątek obowiązuje nas powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych czyli post piątkowy.

 1. Gdyby ktoś jeszcze nie miał poświęconego opłatka to można go nabyć w zakrystii, przy wyjściu z kościoła lub jutro przed południem w kancelarii. Przy prasie katolickiej są też na nabycia ostatnie już świece na wigilijny stół w ramach akcji Caritasu.

 1. Podziękowania: za udział w Rekolekcjach i liczne spowiedzi; za artykuły i ofiary na przygotowanie Wigilii dla osób samotnych; Parafialnemu Zespołowi Caritas i innym osobom za trud przygotowania potraw i całej oprawy wigilijnej; osobom roznoszącym opłatki po naszej parafii; młodzieży i dorosłym za pomoc w sprzątaniu kościoła i przygotowania świątecznej dekoracji k-ła. Za wszelką pomoc w różnych sytuacjach mówimy. Dziękujemy też za wszelkie ofiary indywidualne i składane na tacę Bóg zapłać.

 1. Policja za naszym pośrednictwem zwraca się z prośbą o dostrzeżenie w swoich środowiskach przemocy fizycznej, psychicznej, seksualnej czy ekonomicznej. Oto fragment listu Komendanta Policji w Łodzi: „Coraz częściej w polskich rodzinach spotykamy się z ludzkim cierpieniem i bólem fizycznym po pobiciu, duszeniu, oparzeniu, skaleczeniu ostrym przedmiotem, poniżaniem i upokarzaniem wyzwiskami bądź groźbami, nękaniem ze strony bliskiej osoby, wyrzucaniem przemocą z mieszkania, wreszcie ucieczką z domu… W wyniku przemocy ekonomicznej dochodzi do okradania, celowego niszczenia czyjejś własności, zabierania pieniędzy, dokumentów, zaciąganie pożyczek na wspólne konto bez wiedzy drugiej osoby, zmuszanie do spłaty długów itp. Wg statystyk ofiarami przemocy padają kobiety, dzieci i młodzież…” Policja prosi o wrażliwość w tej bolesnej sprawie.
 2. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – do nabycia i lektury świąteczne, podwójne numery „N”, „Idziemy; Gość Niedzielny; Mały Gość dla dzieci i inne tytuły. W „N” specjalne dodatki: obrzęd wieczerzy wigilijnej, kalendarz, płyta z kolędami, ciekawe rozmowy. Cena „N” 10 zł. W tygodniku „I” także tematyka świąteczna, kalendarz – cena 5 zł. Do pobrania gratis „Aspekt Polski” na ławkach pod chórem.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana:śp. Władysława Opasiak l.87;Stanisława Rękas l.81. Wieczny odpoczynek…