Komunikaty duszpasterskie - 3.02.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 3.02.2019 r.

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela lutego; w kalendarzu liturgicznym IV Niedziela Zwykła; o godz. 18.30 nabożeństwo adoracyjne; o 19.00 wieczorna Msza św.

  1. W czwartek – z racji I czwartku miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwy do Przemienionego Jezusa i O. Pio.

  1. Przypominamy i zapraszamy na codzienne nabożeństwa i modlitwy wieczorne: w poniedziałki – do św. Józefa; we wtorki – do św. Antoniego; w środy – do M.B. Nieustającej Pomocy; w czwartki – do Przemienionego Jezusa i O. Pio; w piątki – do Miłosierdzia Bożego i Koronkę.

  1. W kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na m-c lipiec. Są też wolne intencje w miesiącach wcześniejszych i także w tym tygodniu – korzystajmy z okazji wsparcia modlitewnego naszych bliskich.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne, składane dzisiaj na tacę i ofiary składane przy okazji kolędy - Bóg zapłać.

  1. Polecamy prasę katolicką – do lektury tyg. „N”, „Idziemy”, Gość Niedzielny”, mały Gość dla dzieci i inne tytuły. Zarówno „N” jak i „Idziemy” zawiera wiele artykułów dotyczących zakończonym Ś. D. Młodzieży w Panamie; wczorajszego święta M. B. Gromnicznej i innym bieżącym sprawom Kościoła i Polski.

  1. Jutro ostatni dzień kolędy. Prosimy o pobieranie w zakrystii kart informujących o kolędzie w wyznaczonych blokach i kamienicach. Uzupełnienia przewidziane są na sobotę 9 lutego. Można jeszcze zgłaszać rodziny, które nie mogły przyjąć księdza do kancelarii.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Krystyna Jędryka l.83; Włodzimierz Skrobiranda l.84; Barbara Paszkowska l.89; Stanisława Rogozińska l.87; Józef Marczak l.86; Maria Kowalczyk l.68 i Zofia Stachera l.83. Wieczny odpoczynek …