Komunikaty duszpasterskie - 10.03.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 10.03.2019 r.

 1. Dzisiaj druga niedziela marca; pierwsza Wielkiego Postu; po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie z grupą R.N.; po Mszy św. o 11.00 zebranie z rodzicami dzieci, które w tym roku mają przyjąć I Komunię św. O godz. 18.15 pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żalów; o 19.00 wieczorna Msza św. Serdecznie zapraszamy.

 1. Dziś trzeci – ostatni dzień 40-godzinnego nabożeństwa. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do godz. 18.15. Zapraszamy na wspólną Koronkę o godz. 15.00.

 1. Jutro o godz. 18.30 w Domu Katechetycznym spotkanie z młodzieżą kl. III gimnazjum, która przygotowuje się do s. bierzmowania – prosimy o obecność.

 1. W środę nasza Parafia będzie Wielkopostnym Kościołem Stacyjnym. Mszę św. o godz. 18.00 będzie sprawował ks. bp Adam LEPA; na zakończenie Mszy św. wspólna Koronka i możliwość zyskania odpustu zupełnego. Ofiary zbierane na tej Mszy św. będą stanowiły Jałmużnę Wielkopostną dla rodzin ubogich. Wyjątkowo Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy rozpocznie się o godz. 17.45. Zapraszamy gości i parafian. W gablocie wywieszony jest plakat o Łódzkich Kościołach Stacyjnych na cały Wielki Post.

 1. W piątek zapraszamy na Drogi Krzyżowe: po Mszy św. o godz.8 i 18 – dla dorosłych; o godz. 17.00 – dla dzieci; o 19.15 – dla młodzieży. Po tej ostatniej Drodze Krzyżowej /ok. godz. 20-ej/ Katecheza Przedmałżeńska dla narzeczonych.

 1. W przyszłą niedzielę w duchu solidarności z misjonarzami będziemy wspierać modlitwą ich posługę oraz w kościołach zbiórka ofiar do puszek na Misje.

 1. Siostry Honoratki z ul. Lokatorskiej zapraszają dziewczęta od 16 do 35 roku życia na spotkanie do swojego domu, które będzie 23 marca od godz. 10.00.

 1. Przy ołtarzu św. Józefa wystawiony jest kosz i puszka na ofiary dla świątecznego wsparcia ubogich rodzin parafii. Na ławkach pod chórem są papierowe puszki na „Jałmużnę Wielkopostną” której patronuje Caritas Łódzka.

 1. W kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na m-c sierpień i m-ce wcześniejsze.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne i składane dzisiaj na tacę; za ofiary składane do puszki w Środę Popielcową /447 zł/ - Bóg zapłać. Przy krzyżu wystawionym na kościele do adoracji możemy składać ofiary na kwiaty i dekorację symbolicznego grobu P.J.

 1. Polecamy prasę katolicką – do lektury tyg. „N”, „Idziemy”, Gość Niedzielny”, mały Gość dla dzieci; i inne tytuły. W „N” i „Idziemy” dzisiaj możemy przeczytać m.in. o wartości Wielkiego Postu; o pontyfikacie Papieża Franciszka z racji 6 rocznicy wyboru; o wartości powołania kobiety i matki; inne artykuły dotyczące wydarzeń w naszej archidiecezji, Kościoła i Polski.

 1. 12 kwietnia w Atlas Arenie odbędzie się spotkanie dla rodzin pod nazwą Arena Rodzin. Parafia otrzymała bezpłatne bilety wstępu, które możemy przekazać chętnym rodzinom. Bliższe informacje na ten temat na plakacie. Ponieważ informacji kurialnych na dzisiejszą niedzielę jest dużo, wszystkie one są wywieszone w gablocie na zewnątrz k-ła.

​​

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Wanda Piotrowicz l.72 i Helena Kazimierska l.88. Wieczny odpoczynek