Komunikaty duszpasterskie - 24.03.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 24.03.2019 r.

 1. Dzisiaj czwarta niedziela marca; trzecia Wielkiego Postu; o godz. 18.15 nabożeństwo Gorzkich Żalów; o 19.00 wieczorna Msza św.

 1. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeżywana w Kościele jako Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 7.00; 8.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 możliwość złożenia deklaracji Duchowej Adopcji Życia poczętego. Druki są do pobrania na ławkach pod chórem lub w zakrystii. Na Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Życia. Jutro wieczorem nie będzie spotkania z młodzieżą przygotowującą się do s. bierzmowania. Natomiast spotkanie będzie…

 1. W środę – 27 marca o godz. 19.00 w kościele. Zapraszamy młodzież kl. VII; VIII i III gimnazjum. Spotkanie poprowadzi ks. Przemysław Góra – archidiecezjalny duszpasterz akademicki. Przekaże młodzieży m.in. relację i świadectwa ze Światowych Dni Młodzieży w Panamie - zapraszamy.

 1. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie z grupą O. Pio.

 1. W piątekostatni piątek miesiąca. Wieczorna msza św. za zmarłych w tym miesiącu, zmarłych polecanych w wypominkach i dusze w czyśćcu. W intencji zmarłych będzie też ofiarowana Droga Krzyżowa. Drogi Krzyżowe także po Mszy św. o godz. 8; oraz o 17 dla dzieci; o 19.15 dla młodzieży.

 1. Zakończyły się Rekolekcje dla dzieci szkół podstawowych. Dziękujemy siostrom zakonnym, nauczycielom, katechetom i rodzicom za pomoc w ich przeprowadzeniu i opiekę nad dziećmi. Trzecim dniem rekolekcyjnym będzie udział w archidiecezjalnym spotkaniu młodzieży w Atlas Arenie 9 kwietnia. Prosimy dyrekcje szkół o umożliwienie starszym dzieciom udziału w tym spotkaniu.

 1. Ponawiamy informację, iż Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych oraz młodzieży kl. III gimnazjum i Szkoły Mody rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu – 7 kwietnia. Rekolekcje prowadzić będą O. Redemptoryści.

 1. Przy ołtarzu bocznym wystawiony jest kosz i puszka na ofiary dla świątecznego wsparcia ubogich rodzin parafii.

 1. Tradycyjnie Caritas zachęca do włączenia się akcję Wielkanocne Dzieło Caritas. Przygotowane są kolorowe pisanki w kształcie świec oraz symboliczne świece – paschaliki - do nabycia przy wyjściu z kościoła oraz w kancelarii; paschaliki po 3 zł; pisanki w kształcie jajek po 8 zł.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne i składane dzisiaj na tacę - Bóg zapłać. Przy krzyżu wystawionym na kościele do adoracji możemy składać ofiary na kwiaty i dekorację symbolicznego grobu P.J.

 1. Polecamy prasę katolicką – do lektury tyg. „N”, „Idziemy”, Gość Niedzielny”, mały Gość dla dzieci; i inne tytuły. W „N” i „Idziemy” dzisiaj możemy przeczytać m.in. jak chronić nasze dzieci i jak reagować na współczesne problemy wychowawcze i szkolne; Dzień Świętości Życia przypomina, że życie jest święte; inne artykuły dotyczące wydarzeń w naszej archidiecezji, Kościoła i Polski.

 1. W ostatni weekend marca a więc z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu. Zegarki przesuwamy o godzinę do przodu czyli śpimy o godzinę krócej.

 1. Parafia nasza zainteresowana jest zatrudnieniem organisty lub organistki. Jeśli mamy wśród swoich znajomych takie osoby prosimy o kontakt.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zdzisław Rydel l.59; Stanisława Płoszaj l.96; Janina Skowrońska l.82; Andrzej Kowalczyk l.68 i Władysław Garstka l.88. Wieczny odpoczynek…..