Komunikaty duszpasterskie - 5.05.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 5.05.2019 r.

 1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna. O godz. 18.30 Nabożeństwo Majowe. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna w Kościele Tydzień Biblijny zachęcający do systematycznego czytania i rozważania Pisma świętego. Na ławkach pod chórem mamy karteczki z wyznaczonymi fragmentami Ewangelii św. Jana – zachęcamy do podjęcia tej inicjatywy Kościoła i włączenia się rozważanie Słowa Bożego.

 1. Jutro – święto św. apostołów Filipa i Jakuba; w środę Uroczystość Św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski.

 1. Nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy św. a w niedziele – o 18.30.

 1. W kancelarii można rezerwować intencje mszalne na m-c PAŹDZIERNIK. Przypominamy i prosimy o wcześniejsze zgłaszanie intencji na zarezerwowane terminy i pamiętanie o terminie rezerwacji. Zdarzają się sytuacje, że trzeba po kilka razy wydzwaniać i przypominać o rezerwacji terminu albo ktoś w ostatniej chwili rezygnuje z Mszy św. Z tego tytułu są wolne intencje w najbliższym czasie.

 1. Próby ustawienia w kościele dzieci I-komunijnych w najbliższym czasie: 7 maja /wtorek/ o godz. 16.30 dla Sz. P. 38 i 194; 9 maja /czwartek/ o 16.30 – dla Sz. P. 190.

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie w Domu Katechetycznym z rodzicami dzieci, które w przeżywają rocznicę I Komunii św.– prosimy bardzo o obecność.

 1. Osoby, które zapisały się na naszą parafialną pielgrzymkę na Mazury w czerwcu prosimy o wpłatę pozostałej należności za ten wyjazd.

 1. Na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w listopadzie mamy już komplet osób. Ponieważ jest zainteresowanie taką pielgrzymką podejmiemy próbę zorganizowania podobnej pielgrzymki do Ziemi Świętej w przyszłym roku. Będziemy o tym informować.

 1. W ubiegłą niedzielę zbierane były ofiary do puszek na Caritas. W naszej parafii zebrana została kwota 794 zł i przekazana do kasy Caritas. Bóg zapłać za ofiary.

 1. Dziękujemy katechetom, rodzicom i młodzieży bierzmowanej za włączenie się w przygotowania do tego wydarzenia. Przypominamy i apelujemy, by to wydarzenie NIE zakończyło łączności z parafią i z Kościołem, ale by stanowiło umocnienie w wierze i odpowiedzialnym życiu. Zachęcamy tez młodzież do angażowania się w różne grupy parafialne np. do scholi.

 1. Polecamy prasę katolicką – do lektury świąteczne numery tyg. „N”, „Idziemy”, Gość Niedzielny”, mały Gość dla dzieci; „Przewodnik katolicki” i inne tytuły. „N” zachęca do włączenia się w akcję Narodowego Czytania Pisma Świętego; informuje o przygotowaniach do papieskiej wizyty w Bułgarii i Macedonii; o ocaleniu Najświętszego Sakramentu i Korony Cierniowej z płonącej katedry Notre Dame; zachęta do udziału w majowych nabożeństwach i inne. W tyg. „Idziemy” refleksja o Unii Europejskiej – jakie były jej zamierzenia i początki działalności; historia świętych schodów w Rzymie; o talencie i patriotyzmie Stanisława Moniuszki i inne – zachęcamy do lektury.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Monika Popławska l.78; Sławomir Pawłowski l.61; Eugeniusz Mróz l.76 i Maria Jolanta Sobczak-Kozłowska l.57. Wieczny odpoczynek…..