Komunikaty duszpasterskie - 30.06.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 30.06.2019 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj XIII Niedzielę Zwykłą; ostatni dzień czerwca; o godz. 19.30 – ostatnie nabożeństwo czerwcowe. Przypominamy, iż wieczorna Msza św. w niedziele wakacyjne sprawowana jest o godz. 20.00.

  1. Dzisiaj od godz. 16.00 Festyn Parafialny - zapraszamy do ogrodu parafialnego na wspólne biesiadowanie. Prosimy parafian o upieczenie ciast.

  1. Jutro rozpoczniemy nowy miesiąc – LIPIEC. W tym tygodniu zatem I czwartek; I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek i I sobotę nabożeństwa wynagradzające do Serca P. Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi; okazja do spowiedzi. W lipcu i sierpniu zawieszamy posługę I-piątkową w domach chorych, gdyby jednak zaszła taka potrzeba prosimy o zgłoszenia do kancelarii.

  1. W lipcu i sierpniu/ KANCELARIA PARAFIALNA będzie czynna po południu od 16 do 17.45. Nie będzie też spotkań z grupami parafialnymi.

  1. W kancelarii od jutra po południu można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc GRUDZIEŃ.

  1. Polecamy aktualną prasę katolicką – do lektury aktualne numery tyg. „N”, „Idziemy”, Gość Niedzielny”, mały Gość dla dzieci; „Przewodnik katolicki”. Tyg. „Niedziela” zachęca czytelników: „Zabierz Boga na wakacje” co to znaczy?; poruszający artykuł o zmarłym księdzu Orioniście, który zaledwie 24 dni był księdzem; w dodatku łódzkim relacje z Bożego Ciała, z naszej parafialnej pielgrzymki na Mazury, a zielarz od O. Bonifratrów poleca zioła na uczciwość - zachęcamy do lektury.

  1. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę i ofiary indywidualne składane w kopertach – ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

  1. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę 14 lipca na Jasną Górę – bliższe informacje u p. Pogorzelskiego.

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ryszard Nowak l.66; Stefania Kobierecka l.88; Barbara Deka l.85; Andrzej Wójcik l.53; Zdzisław Frątczak l.79; Jadwiga Łysiak-Pach l.73 i Anna Zając l.67. Wieczny odpoczynek…..