Komunikaty duszpasterskie - 14.07.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 14.07.2019 r.

  1. Dzisiaj XV Niedziela Zwykła; druga niedziela lipca; o godz. 20.00 wieczorna Msza św.

  1. Jutro przypada wspomnienie liturgiczne św. Bonawentury, bpa; a we wtorek – NMP z Góry Karmel.

  1. Przypominamy, iż w lipcu i sierpniu KANCELARIA PARAFIALNA jest czynna po południu: od 16 do 17.45. Można też rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc GRUDZIEŃ.

  1. Zbliża się termin naszego odpustu parafialnego. Będziemy go przeżywać 6 sierpnia /we wtorek/. Uroczysta suma odpustowa będzie sprawowana o godz. 18.00, na którą już dziś zapraszamy gości i parafian.

  1. Zapewne wszyscy zauważyli, że od końca maja trwają prace remontowe przy kościele. To kolejny etap odnowienia elewacji zewnętrznej naszej świątyni. Obejmuje on stronę północną kościoła /od ul. Broniewskiego/ oraz zakrystię. Na obecną chwilę prace są zrealizowane w ok. 40 procentach. Za ich wykonanie na konto wykonawcy została przelana kwota ponad 83 tys. zł. – co stanowi ok. połowy należności. Powyższa kwota – to ofiary z kolędy i bieżące oszczędności. Dziękując za wszelkie dotychczasowe ofiary prosimy o dalsze wsparcie tych prac, szczególnie w III niedziele miesiąca lub ofiary indywidualne w kopertach.

  1. Polecamy aktualną prasę katolicką – do lektury aktualne numery tyg. „N”, „Idziemy”, Gość Niedzielny”, Mały Gość dla dzieci; „Przewodnik katolicki”. Tyg. „Niedziela” opisuje dramat rodzin w Bytomiu po wybuchu gazu w kamienicy; omawia trudny problem związany z odwróceniem się od Boga i Kościoła dzieci z wierzących rodzin; czym jest szkaplerz – w nawiązaniu do wspomnienia liturgicznego M.B. z Góry Karmel; w dodatku łódzkim m.in. o liczącej ponad 500 lat kolegiacie w Łasku i inne artykuły. W tyg. „Idziemy” m.in. odpowiedź na pytanie: „Czym jest profanacja?” i dlaczego obowiązuje kapłana tajemnica spowiedzi. Zachęcamy do lektury.

  1. Caritas Łódzka zachęca do włączenia się w akcję „TORNISTER PEŁEN USMIECHÓW” – wyprawka szkolna. Oprócz pomocy dzieciom z ubogich rodzin naszej archidiecezji Caritas pragnie w tym roku pomóc także rodzinom dzieci z Białorusi. Stąd prośba i zachęta do włączenia się w tą akcję. Od osób z naszej parafialnej Caritas możemy dzisiaj pobrać puste tornistry i wyposażyć je w potrzebne przybory szkolne dla dzieci.

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Maurycy Surówka l. 54; Anna Balcerak l.54 i Anna Bek-Krakowiak l.73. Wieczny odpoczynek…..