Komunikaty duszpasterskie - 11.08.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 11.08.2019 r.

 1. Dzisiaj XIX Niedziela Zwykła; druga niedziela sierpnia; o godz. 20.00 wieczorna Msza św. W kościołach naszej archidiecezji zbiórka ofiar do puszek na Centrum Studiów JPII.
 1. We wtorek – 13 sierpnia – zatem kolejne Nabożeństwo Fatimskie – zapraszamy na wieczorną Mszę św. i procesję różańcową.

 1. W środę przypada wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe; w sobotę św. Jacka.

 1. 15 sierpnia – w czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP tzw. Matki Bożej Zielnej. Jest to dzień wolny od pracy, a chrześcijanin ma obowiązek uczestniczyć w Mszy św. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę /6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 20.00/. Na Mszach św. poświęcenie kwiatów, owoców i ziół – zapraszamy do wspólnego uwielbienia M. Bożej.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne z przeznaczeniem na trwające prace remontowe i składane dziś tacę – Bóg zapłać. Dziękujemy także za ofiary na łódzką Caritas składane do puszki w ubiegłą niedzielę – 347 zł wpłacone zostały na konto Caritas.

 1. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie odpustu, za upieczenie ciast za przygotowanie kanapek dla zaproszonych asyst i wszelką pomoc i życzliwość – paniom i panom mówimy Bóg zapłać.

 1. Osoby, które pobrały tornistry w ramach akcji Caritas, jako dar dla dzieci z Białorusi prosimy o ich zwrot w najbliższym czasie do kancelarii lub zakrystii.

 1. Przypominamy, iż w lipcu i sierpniu KANCELARA czynna tylko po południu /16 – 17.45/. Można rezerwować intencje mszalne na styczeń nowego roku.

 1. Polecamy aktualną prasę katolicką – do lektury aktualne numery tyg. „N”, „Idziemy”, Gość Niedzielny”, Mały Gość dla dzieci; „Przewodnik katolicki”. Tematem głównym numeru „Niedzieli” i tyg. „Idziemy” jest PIELGRZYMOWANIE – jaki jest sens pielgrzymowania; po co ten trud; a także liczne artykuły nawiązujące do Uroczystości Wniebowzięcia NMP; znajdziemy też artykuły o znaczeniu Bitwy Warszawskiej i próba odpowiedzi, dlaczego w ostatnim czasie tyle ataków na księży. Zachęcamy do lektury.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Marianna Krupa l.86 i Lech Rychlik l.68. Wieczny odpoczynek…..

 1. Życzymy wszystkim miłej wakacyjnej niedzieli; udanego, obfitego w dobro nowego tygodnia. Niech nas prowadzi i nam błogosławi Bóg Wszechmogący