Komunikaty duszpasterskie - 6.10.2019 r.


Komunikaty duszpasterskie - 6.10.2019 r.

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela października; w kalendarzu liturgicznym XXVII Niedziela Zwykła. Po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się w Domu Katechetycznym zebranie z młodzieżą kl. I szk. średnich, która w tym roku szkolnym ma przyjąć s. bierzmowania. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie różańców dzieciom I-komunijnym, a po Mszy św. krótkie spotkanie formacyjne rodziców w Domu Katechetycznym. O godz. 18.15 nabożeństwo różańcowe.

 1. W tym tygodniu – jutro przypada wspomnienie M.B. Różańcowej.

 1. W sobotę 12 października będzie miała miejsce Pielgrzymka Kół Różańcowych do Sanktuarium M. Bożej Łaskiej. W programie różaniec w kaplicy M.B. Łaskiej; Msza św.; koncert i posiłek dla wszystkich uczestników. Wyjazd o godz. 10.00, zbiórka przy k-le.

 1. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych w dni powszednie po wieczornej Mszy św. /ok. 18.30/, w niedziele o 18.15; natomiast różaniec dla dzieci – we wtorki i czwartki o godz. 17.00.; dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – w poniedziałki i piątki po wieczornej Mszy św.

 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy tzw. Dzień Papieski – upamiętniający wybór na Stolicę Piotrową polskiego papieża JPII. Z tej racji w kościołach naszej Ojczyzny odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierające naukę i rozwój uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Wolontariusze Szkolnych Kół Caritas rozprowadzać będą po Mszach św. papieskie kremówki, ofiary z ich sprzedaży przeznaczone będą na działalność Szkolnych Kół Caritas. Zachęcamy do wsparcia tych akcji.

 1. Także w przyszłą niedzielę / 13 X/ ostatni w tym roku Dzień Fatimski. Zapraszamy bardzo serdecznie na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.15 – różaniec połączony z procesją wokół kościoła z figurą M.B /można przynieść świece/. Nabożeństwo poprowadzi O. Jacek Brzeziński, salezjanin z Lutomierska pomagający nam w kolędzie; o godz. 19.00 Msza św.

 1. Na prośbę rodziców i młodzieży, która przygotowuje się do s. bierzmowania informujemy, iż spotkania młodzieży kl. VII i VIII odbywać się będą w III niedziele miesiąca po Mszy św. o godz. 9.30. /zamiast w czwarte poniedziałki m-ca/.

 1. We wtorek /8 X/ o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym będzie spotkanie informacyjne dla osób udających się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej – prosimy o obecność.

 1. Zbliża się m-ąc LISTOPAD – miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Jedną z wielu form pamięci i modlitwy o zmarłych są tzw. WYPOMINKI. Można zgłaszać zmarłych w kancelarii lub zakrystii. Modlitwy za zgłoszonych zmarłych w niedziele o godz. 7.40 /przed Mszą św. o godz. 8.00/; w ostatni piątek m-ca o 18.00 i w piątki Koronka. Można także rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc marzec.

 1. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i indywidualnie na dalsze prace przy odnowieniu elewacji zakrystii kościoła. W ostatnich dniach za wykonane prace wypłacona została kwota 20 tys. zł. Do uregulowania pozostało jeszcze ok. 30 tys. zł.

 1. Zachęcamy do lektury aktualnej prasy katolickiej. Znajdziemy artykuły ukazujące wartość modlitwy różańcowej; dotyczące Dnia Papieskiego; ciekawe rozmowy, reportaże, artykuły nawiązujące do bieżących spraw społecznych i religijnych. W dodatkach łódzkich bieżące wydarzenia z życia naszej archidiecezji.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ligia Olejnik l.73; Jadwiga Nowak l.88; Czesława Wypych l.89 i Irena Kafarska l.71 - Wieczny odpoczynek…